Rada

Recepty na morenie mrkvy v kórejčine na zimu doma

Recepty na morenie mrkvy v kórejčine na zimu doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Navrhujem zavrieť niekoľko nádob s pikantným občerstvením na zimu - nakladaná mrkva v kórejskom štýle. Určite ste jedli šalát s týmto menom v kaviarni alebo u kamaráta. V skutočnosti je to veľmi výnosné jedlo, a to pokiaľ je to možné, tak s mäsom, rybami, kuracím mäsom, ako aj pre lacné výrobky používané pri varení.

Príjemná je aj ľahká výroba. Existuje veľa možností pre mrkvový šalát, pravdepodobne toľko žien v domácnosti ako receptov. Vyskúšajme niektoré z najdostupnejších a najchutnejších kórejských receptov na mrkvu na zimu.

Kórejská mrkva s koriandrom a čili

Prvý recept na mrkvu na zimu v kórejčine mi dal môj najlepší kamarát. Naučila ma tiež, ako si zvoliť správnu mrkvu na tento šalát. Ako mi vysvetlila, dôležitá je farba koreňovej plodiny a jej šťavnatosť. Čím jasnejšia je farba zeleniny, tým lepšia je chuť obrobkov.

Všetky zložky potrebné pre kórejskú mrkvu sú uvedené v tabuľke. Ich presné dodržiavanie zaručuje požadovanú štipľavosť občerstvenia.

Tabuľka výrobkov na výrobu zimného šalátu doma.

MrkvaCesnakZeleninový olejOcot 9%Voda
3 000 ghlava½ šálky½ šálky½ šálky

Korenie dodáva zelenine potrebnú chuť. Pri tejto príprave používam nasekaný koriander, ktorý pre pikantnosť pridám čili papričku. Je to tiež zomleté.

Tabuľka spotreby korenia.

SoľCukorKorianderMletá čili paprička
30 g150 g15 g1,5 lyžičky

Začneme variť s mrkvou. Budete sa s ňou musieť pohrávať. Najskôr ho umyte v teplej vode, očistite. Pred trením opláchnite pod tečúcou vodou a osušte uterákom.

Zoberme si špeciálne strúhadlo, kúpil som si prijateľnú cenu mrkvy v kórejčine a používam ju už druhý rok. Pruhy sú dlhé, rovnomerné, nádherné. Vložil som ich do veľkého smaltovaného umývadla. V ňom to zmiešam pred záložkou.

Mám rada cesnak s veľkými klinčekmi. Ľahšie sa čistí. Na brúsenie mám špeciálne miniatúrne strúhadlo. Potriem ho a nalejem do misky s mrkvou. Posielam tam aj všetky koreniny. Rukami poriadne premiešam. Nezabudnite si na ne nasadiť jednorazové rukavice, aby pokožka nezafarbila.

Umývadlo uzavriem potravinárskou fóliou a pošlem do police v chladničke. Mám to tam minimálne 12 hodín. Počas tejto doby dáva mrkva šťavu a zachytáva arómu korenia.

Časť šalátu je možné pripraviť na stôl, aby sa potešila domácnosť, a väčšina z nich sa môže poslať do banky. Predpieram ich vo viacerých vodách so sódou a sterilizujem v mikrovlnke 5-7 minút.

Musím sterilizovať šalát rozložený v pohároch. Po sterilizácii sa dlho skladuje a nezmäkne. Plechovky vložím do hrnca s vodou a povarím 10-15 minút pol litra, liter dlhšie - 25 minút.

Dózy zavinuté do železných vrchnákov odnášam na uskladnenie v pivnici. Spätná väzba od ľudí, ktorí recept vyskúšali, je pozitívna. Ženy v domácnosti, mladé aj staršie, ju varia a robia ju obľúbenou.

Kórejská korenená mrkva s koriandrom

Obzvlášť milujem túto možnosť zberu mrkvy na zimu v kórejčine. Asi preto, že mám rád koriander, iba vytrhnutý zo záhrady a vysušený. Poviem vám, ako s ním variť. Tento recept vyžaduje 5 kg mrkvy. Musím sa pri umývaní potiť, čistiť, trieť. Päť kilogramov je málo.

Mrkvu dám do umývadla, posypem soľou. Trvá to 1 nie plnú polievkovú lyžicu a cukor - 2 polievkové lyžice. l. Zasahujem, nechám to stáť trochu 15 - 20 minút. Posypeme korením. Beriem lyžičku červenej a čiernej. V tejto verzii používam na konzervovanie 70% octovú esenciu. Pri príprave marinády pridajte 20 ml 20 minút po paprike 30 ml a znova premiešajte.

Po mrkve olúpem cibuľu. Vyberám 2 veľké hlavy, odlepím ich a nakrájam na malé kúsky. Musíte tiež drotovať s cesnakom. Vážim hlavy, čisté plátky potrebujú 300 g. Najradšej si natriem rukavicu na ruku a pretriem cesnak na strúhadle. Bez rukavíc sa prsty zovrú.

Na sporák som dal panvicu. Cibuľu treba osmažiť. Keď farba dozlatista, preložím ju štrbinovou lyžicou do umývadla s mrkvou. Nalejte suchý, nasekaný koriander do zvyšného oleja. Potrebujete 2 lyžice. Trvá 2 minúty, kým aróma byliny prejde do oleja.

Nalejte ju do umývadla a vmiešajte do nej šalát. Nalejte nasekaný cesnak po 20 minútach. Hmota musí byť v krátkych intervaloch niekoľkokrát premiešaná. Korenie by sa malo rovnomerne rozložiť po celom objeme. Tento recept je bez sterilizácie.

Hotovú zeleninovú hmotu, ktorá do nej pustila šťavu - marinádu, vložím do sterilných nádob. Na zimu do nádob s kórejskou mrkvou nemusíte pridávať nič iné. Hermeticky ich uzavrieme sparenými viečkami a odložíme na poličku do chladničky.

Ak nie je čas

Moderné ženy často nemajú vôbec žiadny voľný čas. Môžeme im odporučiť jednoduchý spôsob. S jeho pomocou môžete pripraviť mrkvu na zimu alebo ju zjesť za deň.

Konzervácia v tejto verzii šalátu sa uskutočňuje pomocou jablčného octu. V marináde to bude trvať 4 lyžice. Na marinádu je navyše potrebných 0,5 litra vody, 4 lyžice kuchynskej soli, 7 cukru a plných 250 g pohára rastlinného oleja. Všetko, čo je uvedené vyššie, sa odošle do hrnca a privedie sa k varu.

Pripravíme si 1 kg jasne oranžovej mrkvy, šťavnatej a nepoškodenej, 1 veľkú hlávku cesnaku a 1 silnú, pálivú papriku. Olúpte, umyte a mrkvu rozotrite na špeciálnom strúhadle... Odstráňte šupku z cesnaku, očistite klinčeky a pretlačte lisom na cesnak.

Nalejte cesnakovú hmotu do nádoby, kde leží mrkva, premiešajte ju špachtľou. Zároveň zaváracie poháre sterilizujeme. Natrieme na ne nakladanú mrkvu a zalejeme vriacou soľankou. Konzervovanie rýchlo. Horúce plechovky zrolujeme, dáme pod kožuch. Ak nemáte vôbec voľný čas, odporúčam vám pripraviť si práve tento šalát.

Každá z opísaných možností je svojím spôsobom dobrá. Jeseň je čas na prípravu. Pri dačoch mnohým vyrástla ušľachtilá mrkva. Nie je zaručené, že vydrží až do jari. Ale šaláty pripravené podľa receptov, ktoré som testoval, budú stáť v nádobách po celý rok. Kedykoľvek ich môžete otvoriť a nakŕmiť rodinu pikantnými mňamkami. Vyberte si ktorýkoľvek z receptov a pustite sa do varenia.


Pozri si video: How to make Easy Kimchi 막김치 (Február 2023).