Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Fat Jack, jej úroda

Charakteristika a popis odrody paradajok Fat Jack, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovaním paradajok sa zaoberajú takmer všetci pestovatelia zeleniny. Na vašom webe môžete pestovať veľa druhov paradajok. Tomato Fat Jack sa teší značnej obľube. Takéto paradajky sa líšia od iných odrôd vysokým výnosom. Paradajky navyše prinášajú ovocie nielen v teplom podnebí, ale aj na Sibíri.

Popis

Predtým, ako začnete pestovať paradajku Fat Jack, mali by ste sa oboznámiť s jej vlastnosťami. Charakteristika a opis odrody vám pomôže zistiť veľa užitočných informácií o tejto paradajke.

Charakteristickou črtou rajčiaka možno považovať čas výskytu prvých výhonkov. Keďže paradajka je skoro zrelá, prvé plody sa na kríkoch objavia 100 dní po výsadbe. Rastlinu na otvorenom teréne je možné okamžite vysadiť iba v južných častiach krajiny, pretože tam sú najpriaznivejšie podmienky pre pestovanie.

Na zvyšku územia sa odporúča pestovať paradajky v skleníkoch alebo v skleníkoch pod filmom.

Bush Fat Jacka nie je príliš vysoký. Aj keď sa pestuje za optimálnych podmienok, výška rastliny nepresiahne 50 cm, takže záhradníci nemusia strácať čas viazaním kríkov a ich ďalším zovretím. Niektoré však niekedy odstránia ďalšie výhonky, aby vytvorili ker. Na rastlinách nie je príliš veľa listov. Majú pravidelný tvar, ktorý sa nelíši od tvaru listov iných odrôd. Skúsení pestovatelia odporúčajú odstrániť listy, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti kríka. To je nevyhnutné na zlepšenie cirkulácie vzduchu a prevzdušňovania pôdy.

Počas rastu sa na kríkoch začnú vytvárať plody, ktoré po dozretí vážia asi 350 g. Sú sfarbené do tmavočervena a majú plochý guľatý tvar. Paradajky majú vynikajúcu chuť. Vynikajú svojou vôňou a sladkosťou. Z jednej rastliny je možné zozbierať viac ako 8 kg paradajok. Ak ich záhradník pestoval v skleníkových podmienkach, potom sa množstvo zozbieranej plodiny môže zdvojnásobiť.

Táto paradajka je všestranná, a preto sa dá jesť surová alebo nakrájaná na šaláty z čerstvej zeleniny. Často sa tiež používa na vytváranie konzerv. Z ovocia Fat Jack sa dajú pripraviť vynikajúce džúsy, adjika a cestoviny. V niektorých prípadoch sú paradajky na zimu jednoducho solené v pohároch.

Medzi hlavné výhody odrody patria:

  • malé kríky;
  • vysoká produktivita;
  • veľké paradajky;
  • rýchle dozrievanie;
  • ľahkosť pestovania.

Rastie

Mnoho ľudí, ktorí pestovali túto odrodu, nikdy nemali vážne ťažkosti.

Pred vysadením semien na sadenice sa odporúča osivo namočiť do špeciálneho roztoku mangánu. Takéto semená sa lepšie zachytia a rýchlejšie klíčia v pôde. V polovici apríla je potrebné vysadiť sadivový materiál. Sadenice budú rásť niekoľko mesiacov, potom ich budete musieť vyzdvihnúť.

Zároveň sa odporúča vysadiť sadenice do pôdy, ktorá bola predtým hnojená minerálnymi obväzmi.

Na konci mája je potrebné presadiť sadenice do záhrady, aby ste sa uistili, že nebude mráz. V lete ich môžete vysadiť do zeme, ale v tomto prípade sa prvá úroda objaví až na jeseň. Počas výsadby sa do každej výsadbovej jamy pridá trochu hnojiva z vaječných škrupín. To bude stačiť na to, aby sa sadenice mohli rozbehnúť.

Počas kultivácie nemyslite na viazanie alebo zovretie kríkov, pretože sú príliš malé. Ak je však na jednej rastline príliš veľa ovocia, je lepšie ju priviazať o oporu, aby sa stonka nezlomila v dôsledku veľkého zaťaženia.

Záver

Odroda paradajok Fat Jack je dobrou voľbou pre záhradkárov, ktorí sa predtým pestovaniu paradajok nevenovali. Ak chcete pestovať kríky a získať dobrú úrodu, mali by ste sa oboznámiť s popisom odrody a prečítať si recenzie tých, ktorí ju už predtým na svojich stránkach vysadili.


Pozri si video: Staré ovocné odrůdy - o stromech, sadech, péči o ně - Martin Lípa, Ekocentrum Meluzína (Smieť 2022).