Rada

11 najlepších receptov na džús z červeného ríbezle na zimu

11 najlepších receptov na džús z červeného ríbezle na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak poznáte recepty na výrobu šťavy z červeného ríbezle na zimu a implementujete ich, môžete byť na svoje zdravie pokojný. Konštantná podpora tela v dobrej kondícii sa dosahuje nie pomocou nápoja. Prospešné vlastnosti ríbezlí sú legendárne. Každý obyvateľ leta sa snaží zasadiť do svojej oblasti kríček s ríbezľami. Odvar z červeného ríbezle má priaznivý vplyv na činnosť mnohých ľudských orgánov, odstraňuje soli spolu s močom, zmierňuje toxikózu atď.

Vlastnosti prípravy šťavy z červeného ríbezle na zimu

Ríbezľová šťava sa ukáže byť bohatá, jasná, voňavá v rukách každého kulinárskeho špecialistu. Aby ste vytvorili jedinečnú chuť, musíte brať do úvahy niekoľko bodov:

 1. Vetvy z bobúľ musia byť odtrhnuté, inak nápoj získa trpkú dochuť a bude sa horšie skladovať.
 2. Pre arómu sa pri varení ríbezlí do nádoby pridajú 3 listy z bobuľového kríka.
 3. Pre lepšiu konzerváciu dajte cukor.

Pozor! Bolo by účelnejšie uvariť koncentrovanú šťavu a po konzumácii ju zriediť vodou.

Ako si vybrať a pripraviť výrobky?

Bezohľadní predajcovia na trhu často umiestňujú nekvalitný produkt. Preto musíte vedieť, ako si vybrať správne bobule. Nemali by byť prezreté, inak sa všetko premení na kašu.

 1. Kyslá vôňa je známkou kvasenia. Takéto džúsy sa dlho neuchovávajú.
 2. Nemôžete použiť nezrelé bobule.
 3. Je potrebné vziať jasne červené bobule, ktoré sú pružné, ale neprasknú.
 4. Kupujú iba suché bobule, inak sa nápoj ukáže ako vodnatý.
 5. Ak je tam kriedový sediment, znamená to, že ríbezle boli chemicky ošetrené.
 6. Ríbezle by sa mali kupovať s vetvičkami.

Tieto tipy vám pomôžu vybrať si chutné, aromatické bobule na zimný zber.

Príprava kontajnera

Šťava z červeného ríbezle často kysne, preto sú skladovacie nádoby starostlivo sterilizované.

Banky sa umyjú pod tečúcou vodou so sódou, prevrátia sa na čistú kuchynskú utierku, nechajú sa odtiecť a potom sa sterilizujú.

Dajte nádoby na plech, vložte do studenej rúry. Zapnite ho na 120 stupňov, počkajte, kým sa nezahreje. Po 15 minútach vypnite. Šťava sa naleje horúca do horúcich plechoviek. Viečka sa sterilizujú 10 minút vo vriacej vode.

Najlepšie recepty

Nápoj sa uchováva dlho, a to ako v koncentrovanej forme, tak s prídavkom vody. Jedným z najlepších je recept na nasýtený džús bez pridania vody.

Ríbezľová šťava v odšťavovači

Táto miska na cukor sa pripravuje v odšťavovači, pretože urýchľuje proces varenia. Opláchnite bobule a nechajte vodu odtekať. Proporcie: na liter nápoja sa užíva dvesto gramov cukru.

Ríbezle prepasírujeme cez sitko, pridáme cukor a dáme na sporák. Varíme 5 minút. Horúce sa nalialo do pohárov a zrolovalo.

Recept na červené ríbezle

Budete potrebovať 250 gramov vody a sto gramov kryštálového cukru na liter šťavy z ríbezlí. Najprv sa musí bobule umyť, stopka sa musí odstrániť. Twist v mlynčeku na mäso, aby ste poškodili malé semená a pridali adstringenciu. Vložte do nádoby, nalejte vodu a vložte na stredný oheň. Po uvarení vyberieme, necháme vychladnúť.

Preceďte cez gázu, odmerajte množstvo získanej šťavy. Na základe toho pridáme cukor, varíme päť minút, kým sa nerozpustí. Nalejte do pohárov, zrolujte vrchnák. Ríbezľový nápoj musíte udržiavať po celý rok v pivnici alebo v chladničke.

S jablkom a malinou

Je potrebné vopred pripraviť kúsky jablka a maliny. Na liter nápoja budete potrebovať polovicu jablka a sto gramov malín. Jablká a maliny roztriedte a opláchnite. Nasekajte v náhodnom poradí. Zložte do nádoby, zalejte pripraveným nápojom z červených ríbezlí. Nechajte to dve hodiny.

Potom položte na mierny oheň, priveďte do varu. Nalejte do sterilných nádob, zatvorte viečka, uložte na chladnom mieste.

S medom

Budete potrebovať dva kilogramy malín, rovnaké množstvo medu, 50 gramov kyseliny citrónovej a 1,5 litra vody. Zrelé ríbezle sa olúpu zo stopky. Bobule sa dajú do porcelánového alebo keramického riadu, zalejú sa vodou a naleje sa kyselina citrónová. Nechajte deň, počas ktorého sa niekoľkokrát jemne premieša s drevenou vareškou.

Nasledujúci deň prefiltrujte cez plátno. Med sa naleje do vývaru, mieša sa a dá sa na mierny oheň. Privedieme do varu, ale nevaríme. Naleje sa do sterilných nádob. Skladujte v chlade.

Bez cukru

Červené ríbezle sa odoberie, umyje, oddeľuje od stopky. Vloží sa do nádoby, naplní sa trochou vody a zapáli sa.

Šťava sa naleje do vopred sterilizovanej sklenenej nádoby, ktorá sa bude musieť znova pasterizovať. Sterilizácia v rúre alebo vo vode bude trvať 15 minút, potom sa plechovky uzavrú pomocou valcovacieho stroja. Udržujte chlad.

S citrónom a mätou

Na kilogram ríbezlí sa odoberú 2 - 3 lístky mäty, 150 gramov cukru, citrón, pol litra vody. Pridajte do vody cukor, citrónovú kôru, umyté lístky mäty a dajte zapáliť. Po uvarení varte ďalších päť minút, odstavte z ohňa a preceďte.

Odstráňte stopku z ríbezle, rozdrvte ju v mixéri, nechajte prejsť cez tenkú tkaninu. Primiešame cukrový sirup a bobuľovú šťavu. Stlačte citrón, vložte do ohňa. Po uvarení odstavíme z ohňa, nalejeme do sterilných nádob. Zrolujte a uložte do chladu.

S oranžovou

Rovnaká technológia ako pri citróne a mäte. Namiesto citrónu sa používa pomaranč. Mäta nie je potrebná, podľa chuti je možné si vziať cukor.

S malinami

Na kilogram ríbezlí sa užíva 700 gramov malín, 200 gramov cukru a 300 gramov vody. Bobule umyte, oddeľte od stopky a vložte do hrnca. Miesime mixérom, až kým nebude kašovitý.

Dáme na sporák, podlejeme vodou, povaríme 20 minút. Odstavíme z ohňa, ochladíme, šťavu prefiltrujeme. Pridajte cukor, priveďte do varu. Penu zbavíme, nalejeme do čistých konzerv, skrútime.

S korením

Na varenie budete potrebovať:

 • 500 gramov vody;
 • cukor podľa chuti;
 • škoricová palička;
 • dva karafiáty;
 • kúsok zázvoru;
 • jedna tretina vanilky;
 • trochu muškátového orieška;
 • a samotná šťava (1,5 litra).

Šťavu dáme na oheň, dolejeme vodou. Vložte korenie do tenkej látky, zaviažte a hodte do hrnca so šťavou. Nemalo by to vrieť. Potom odstráňte gázu a stlačte. Pridáme cukor a privedieme k varu. Zatvoríme veko.

V odšťavovači

Nalejte vodu do priehradky na kvapalinu a nechajte ju prejsť varom. Triedime bobule, odstránime stopku. Vložte do priehradky na potraviny, posypte cukrom a zatvorte veko. Všetko by malo byť varené na miernom ohni 1,5 hodiny. Potom opatrne otvorte kohútik a vypite nápoj. Banky je možné okamžite nalievať a zrolovať.

Šťava z čierneho a červeného ríbezle

Na kilogram červeného ríbezle sa spotrebuje 600 gramov čiernej. Vetvy sú oddelené od bobúľ, umyté a zapálené. Pridajte 50 gramov vody. Hneď ako uvaria, odstavíme zo sporáka a necháme vychladnúť.

Výsledný nápoj sa prefiltruje cez tenkú tkaninu, znova sa vloží do ohňa, naleje sa cukor podľa chuti a varí sa, kým sa nerozvarí, pričom sa odstráni pena. Naleje sa do čistých plechoviek, zroluje sa a odloží sa na chladné miesto.

Podmienky a pravidlá skladovania

Ak bola nádoba s ríbezľovou šťavou umytá, sterilizovaná atď., Potom trvanlivosť produktu dosiahne rok. Banky sú uložené v suterénoch, pivniciach. Ak je miesto, môžete ho vložiť do chladničky.


Pozri si video: Slivkový Džem Tradičný. Ako si pripraviť slivkový džem bez zahusťovadiel. (Február 2023).