Rada

Pokyny na použitie glyphoru proti burine, popis herbicídu a miera spotreby

Pokyny na použitie glyphoru proti burine, popis herbicídu a miera spotreby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Používanie herbicídov je odôvodnené niekoľkými argumentmi. Nie je potrebné monotónne zaburinenie záhonov. Účinok drogy je dlhší ako mechanické ničenie nežiaducich hostí. Nástroj je rovnako účinný pre trvalých aj ročných škodcov. Zoznámte sa: podrobný návod na dávky a použitie Glyforu z buriny.

Zloženie, zloženie a účel herbicídu Glyphor

Liečivo obsahuje glyfosát - komplexné činidlo univerzálneho účinku. Vyrába sa v tekutej forme, zostáva ho zriediť vodou v požadovanej koncentrácii.

Glyphor sa vyrovná so širokou škálou škodcov:

 1. Letničky.
 2. Trvalka.
 3. Obilniny.
 4. Dvojklíčnolistový.
 5. Púpavy.
 6. Bindweed.
 7. Breza.
 8. Ostotom.

Pomocou Glyphoru si môžete byť istí, že burina opustí miesto na dlhú dobu.

Mechanizmus účinku a rýchlosť pôsobenia

Účinok lieku Glyphor je založený na nasledujúcich faktoroch: liečivo prerušuje vývoj aminokyselín v škodlivých rastlinách a súčasne mení permeabilitu membrán v bunkách. Tieto okolnosti majú depresívny vplyv na životaschopnosť buriny, hynú pred našimi očami. Spravidla do 3-4 dní pre jednoročné deti a 10 - pre viacročných škodcov, listy vädnú, vysychajú zo vzdušnej časti.

V priebehu času prechádza herbicíd cez kapiláry ku koreňom a nakoniec ničí burinu.

Ako dlho chráni?

V priemere si liečivo zachováva vysokú koncentráciu v rastlinných tkanivách takmer 2 mesiace, až 50 dní. Celú tú dobu dochádza k intenzívnemu prečerpávaniu z nadzemnej časti buriny do podzemnej. Pri štandardnom spracovaní, mechanickom poškodení, predstavujú korene skryté v hlbinách najväčšie nebezpečenstvo. Herbicíd tento problém napraví raz a navždy.

Výhody a nevýhody

Ak chcete byť presvedčení o spoľahlivosti, vysokej účinnosti nástroja, zvážte jeho výhody:

 1. Ovplyvňuje všetky časti rastliny, rovnako utláčajúce listy, stonky, korene.
 2. Odporúča sa pre širokú škálu záhradných škodcov.
 3. Neumýva sa z burinného tkaniva ani za dažďa.
 4. Rozklad v pôde je rýchly, stopy chemickej látky nepreniknú do kultúrnych rastlín.
 5. Už 7 dní po moridle, sejbe semien, je povolená výsadba sadeníc.
 6. Svojou povahou účinku patrí k vysušovadlám - látkam, ktoré inhibujú podzemnú časť buriny.
 7. Čas použiteľnosti je 5 rokov.

Z nedostatkov možno rozlíšiť, ale je to závažné: Glyphor je herbicíd, jed pre človeka nebezpečný. Zaobchádzanie s ním vyžaduje prijatie preventívnych opatrení.

Spotreba energie pre rôzne rastliny

V závislosti od typu plodiny sa bude koncentrácia činidla na ošetrenie rastlín líšiť. Jarné plodiny, zemiaky, zelenina by sa mali striekať podľa nasledujúcej schémy: 80 mililitrov Glyphoru pre jednoročné rastliny a 100 pre trváce buriny. Dávka liečiva sa zriedi vo vedre (10 litrov) vody.

Optimálny čas na leptanie je jeseň.

Sady a vinice sa spracúvajú podľa podobného princípu: v lete sa postriekajú v množstve 80/120 mililitrov pre ročných / viacročných škodcov. To isté sa robí s pozemkami, ktoré sa plánujú pripraviť na sejbu budúci rok (alebo po zbere úrody).

Ako správne pripraviť a použiť pracovné riešenie

Zmes sa pripravuje tesne pred použitím. Ak sa v blízkosti ošetrenej oblasti nachádzajú kultúrne rastliny, je vhodné ich pokryť filmom, izolovať ich po celý čas postreku. Potrebná dávka činidla sa v závislosti od schémy leptania zriedi vo vedre s vodou.

Postrek sa vykonáva optimálne, rýchlo a spoľahlivo záhradným postrekovačom. Spracované sú iba zelené časti (stonka, listy), pri koreni nie je potrebné polievať. Hotové riešenie Glyphor nie je určené na dlhodobé skladovanie, malo by sa čo najskôr vypracovať.

Preventívne opatrenia pri práci s výrobkom

Glyphor patrí do 3. triedy nebezpečnosti (mierna). Preložené do ruštiny to znamená, že je ťažké otráviť drogu, ale tiež nie je žiaduce umožniť jej vstup do orgánov zraku, pažeráka a slizníc. V takom prípade je potrebné postihnutý orgán, miesto, okamžite opláchnuť teplou vodou.

V prípade požitia, vyvolajte zvracanie alebo vyhľadajte okamžitú lekársku pomoc. Pri striekaní používajú kombinézu, gumené rukavice a masku a tiež ochranné okuliare.

Fytotoxicita

Glyfor nemá výraznú toxicitu vo vzťahu k záhradným plodinám, zelenine a obilninám. Napriek tomu je vhodné vyhnúť sa tomu, aby sa droga dostala na stonky, plody, lístie kultúrnych rastlín.

Spracovaniu podlieha iba zelená hmota buriny, na ktorú by sa malo zamerať.

Odpor

Nedostatok odporu, závislosť je dôležitou výhodou lieku. Môžete s ním ošetriť burinu mnohokrát, zakaždým, keď bude mať látka depresívny účinok na vrcholy a korene, zabíja škodlivé rastliny.

Kompatibilita s inými pesticídmi

Glyphor sa dobre kombinuje s kyselinou 2,4-dichlórfenoxyoctovou. Neodporúča sa kombinovať s vysoko alkalickými látkami. Pred komplexnou liečbou, súčasným alebo postupným používaním lieku s inými pesticídmi, je potrebné preštudovať si návod na použitie, uistiť sa, či sú takéto činnosti povolené výrobcom.

Záručná doba skladovania

Podľa výrobcu si účinná látka, glyfosát, zachováva svoje vlastnosti po dobu 5 rokov. Toto obdobie stačí na zničenie všetkej buriny v záhrade pomocou drogy.

Analógy

Najbližšie analógy Glyforu z hľadiska mechanizmu účinku zahŕňajú desikanty (prípravky ničiace koreňový systém buriny), ako aj herbicídy podobného zloženia.

Je ich veľa. Ide o Agrokiller, Glibest, Glider, Gliterr, Glyfogold, Glyphid, Glyphos a ďalšie.Komentáre:

 1. Zubar

  Some absurdity

 2. Samulkree

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa si priznávaš chybu. Ponúkam sa na diskusiu. Napíšte mi do PM, vyriešime to.Napíšte správu