Rada

Jednoduchý recept na výrobu džemu Victoria na zimu

Jednoduchý recept na výrobu džemu Victoria na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každá žena v domácnosti by si mala na zimu pripraviť lahodný, aromatický a zdravý džem z bobúľ Victoria, ktorého receptúra ​​je vyvíjaná a modernizovaná od staroveku. V chladnom období vám pripomenie teplé leto a obohatí telo o chýbajúce vitamíny. Tejto pochúťke sa pripisuje veľa liečivých vlastností a jej chuť zbožňujú dospelí i deti.

Funkcie varenia

Aby sa pochúťka ukázala nielen voňavou a chutnou, ale aj krásnou, mali by sa brať do úvahy určité vlastnosti jej prípravy. V ideálnom prípade by mal byť sirup čistý a bobule celé.... Pri varení sa v žiadnom prípade nesmiete pridávať voda. Victoria obsahuje veľa šťavy a prebytočná vlhkosť bude vyžadovať ďalší čas varenia, aby sa odparila. Vďaka tomu bude dezert prepečený.

Je len potrebné pripraviť si pochúťku z voňavých letných bobúľ v dobrej nálade, bez zbytočných rozruchov. Aby ste ju udržali čo najdlhšie a nepokazili sa, musíte presne vedieť čas, ktorý trvá varenie.

Victoria dáva pomerne veľké ovocie a na to, aby úplne uvarili, je potrebné presne vypočítať čas. Nalejte hotový džem do pohárov by mali byť horúce, a potom ihneď zrolujte. Tým sa zníži spotreba cukru počas varenia. Jeden kilogram bobúľ bude potrebovať iba 0,5 kg kryštálového cukru.

Ak sa zdá, že džem nie je dostatočne hustý, potom by mal byť počas posledného varenia uvarený na požadovanú konzistenciu. Ochladzovaním sa pokrm stáva hustejším, čo by sa určite malo brať do úvahy. Pre kontrolu môžete kvapnúť kvapku sirupu na tanier. Ak sa nerozšíri, potom je dezert hotový.

Príprava Viktórie

Veľké bobule nie sú vhodné na výrobu džemu, preto sú vopred triedené a vyberajú sa stredne veľké a dobre vyzreté. Potom sa jahody hodia do cedníka a umyjú sa. Prebytočná vlhkosť by mala po chvíli odtiecť, potom by mala byť Victoria vyložená na papierovej utierke a vysušená. Z ovocia sa odstránia chvosty a stopky a tie, ktoré majú znaky znehodnotenia, sa vyhodia.

Ako urobiť Victoria Jam

Počas dlhej histórie bolo vytvorených obrovské množstvo receptov na prípravu najchutnejšieho a najzdravšieho džemu z plodov Viktórie (jahody). Každá hosteska má možnosť prekvapiť svoju domácnosť a hostí vytvorením jedinečného receptu s pridaním jednej alebo druhej prísady, korenia.

Jednoduchý recept na zimu

Ak chcete uzavrieť zdravú pochúťku s celými voňavými bobuľami, budete musieť vziať:

  • Victoria - 1 kg;
  • kryštálový cukor - 800 g

Technika varenia

Na varenie džemu z Viktórie je štandardný pomer bobúľ a cukru 1: 1. Môžete však použiť menej cukru. Zároveň nie je povolené dávkovanie menšie ako 650 gramov. V opačnom prípade sa plody "pohrajú". Takže dezert je pripravený podľa nasledujúcej schémy. Bobule sú rozložené vo vhodnej nádobe po vrstvách, z ktorých každá je posypaná cukrom.

Ak na konci zostane, potom jednoducho vylejte Victoria a vyrovnajte ju. Nechajte vylúhovať cez noc, aby šťava dobre vynikla. Ráno varte a povarte 7 minút, potom odstráňte penu a nechajte vychladnúť. Táto operácia sa vykonáva trikrát. Aby bola pochúťka hustá, povarte ju tretíkrát dlhšie. Akonáhle sa kvapka nerozšíri po tanieri, dezert je možné položiť do nádoby na šitie.

Recept „Päť minút“

Táto technológia vám umožňuje uchovať si z čerstvých bobúľ maximálne množstvo vitamínov a živín. Budete musieť vziať:

  • kryštálový cukor - 0,7 kg;
  • Victoria - 1 kg.

Metóda varenia

Bobule roztriedte, opláchnite, nakrájajte veľké na plátky. Sirup musí byť osobitne varený v smaltovanej nádobe na silnom ohni, zalejeme 250 ml vody cukrom. Ovocie sa naleje do vriaceho sirupu a povarí sa 5 minút. Misku premiešajte pomocou drevenej lyžice. Hotový!

Mrazený džem Victoria

Ak v lete nebolo možné z nejakého dôvodu pripraviť pochúťku zo zdravých bobúľ Viktórie, nevadí. Situáciu môžete kedykoľvek napraviť a na to použiť mrazené ovocie. Potreboval by:

  • mrazená Victoria - 1000 g;
  • citrón - 0,5 ks .;
  • kryštálový cukor - 1000 g.

Metóda varenia

Bobule rozmrazte, opláchnite a podlejte cukrom. Nechajte pôsobiť cez noc, aby ste mali dostatok šťavy. Ráno nádobu dajte do ohňa a povarte ju, potom oheň zosilnite a povarte 5 minút. Pravidelne misku miešajte a odstráňte výslednú penu. Úplne na záver zalejte citrónovou šťavou a poriadne premiešajte vareškou. Hotový!

Ako uchovávať jahodový džem Victoria

Je dôležité nielen pripraviť, ale aj správne zakonzervovať džem z Victoria. Ak bola miska varená bez varu alebo uzavretá netesnými viečkami, potom sa takýto produkt najlepšie uchováva v chladničke. Po otvorení sa nádoba uchováva iba v chladničke a nie dlhšie ako 2 týždne. Dezert je možné použiť ako na priamu konzumáciu, tak aj na prípravu kulinárskych umeleckých diel.

Hermeticky uzavreté nádoby s dobre vareným džemom Victoria sa posielajú do tmavej a chladnej miestnosti. Ideálnym miestom by bol suterén so strednou vlhkosťou, v extrémnych prípadoch je vhodná špajza. Čas použiteľnosti takejto pochúťky je asi 3 roky.


Pozri si video: Recept na šípkový džem. sirup. čaj. sušení (Septembra 2022).