Rada

11 jednoduchých domácich receptov na hruškové víno krok za krokom

11 jednoduchých domácich receptov na hruškové víno krok za krokom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruškové víno má úžasnú sladkú arómu spojenú so zrelými a šťavnatými plodmi hrušky. Príprava alkoholického nápoja doma je jednoduchá, musíte si len produkty správne pripraviť. Zloženie prísady je malé, technológia prípravy je štandardná, ako u ostatných ovocných domácich vín. Na zvýraznenie chuti je možné použiť ďalšie prísady.

Špecifiká výroby vína z hrušiek

Jedinou ťažkosťou v procese varenia je problematické vyťaženie šťavy z hruškovej dužiny. Pred začatím procesu je potrebné pripraviť fľašu alebo inú nádobu, v ktorej bude prebiehať fermentácia. Je vhodné brať nie plastové, ale sklenené riady, podlievať vriacou vodou alebo horúcou parou, vysušiť.

Rýchlosť kyslosti vínneho muštu je 8-15 g / l. Plody hrušiek neobsahujú toľko kyseliny. A po pridaní sladidla sa kyslosť hruškovej mladiny stane takmer nulovou. Výsledkom je jemné a rýchlo sa kaziace víno.

Ak chcete normalizovať kyslosť, musíte do hruškovej sladiny pridať citrónovú šťavu. Na stanovenie koncentrácie kyseliny sa zvyčajne používa pH meter, ale nie všetky ženy v domácnosti ju majú.

Pri absencii zariadenia je potrebné okysliť, pričom sa treba sústrediť na chuť: čím sladšia je hrušková odroda, tým viac sa vyžaduje kyslosť.

Výber a príprava surovín

Na varenie si môžete vziať sladké záhradné hrušky, ale skúsené gazdinky radia brať lesné ovocie. Dužina lesných plodov obsahuje dostatok trieslovín a kyselín na výrobu kvalitného vína. Víno vyrobené z divých hrušiek však chutí nevýrazne, pretože dužina lesných plodov nie je aromatická. Preto je najlepšou možnosťou kombinácia divých a záhradných hrušiek.

Zloženie obsahuje hrozienka alebo hrozno. Tieto ingrediencie sú potrebné pre prípad, že na povrchu plodov hrušky nie je dostatok droždia na zahájenie procesu fermentácie.

Pripravené hrušky sa neumývajú, ale utierajú suchou čistou handričkou. Plody sú nakrájané na dve časti. Stred vydlabeme semienkami. Dužina sa starostlivo skúma, oblasti so stopami hniloby a plesní sa vyhodia.

Ako si vyrobiť hruškové víno doma

Výroba vína z hrušky vlastnými rukami nie je ťažké. Na základe klasického receptu bolo vytvorených veľa originálnych možností varenia. Schéma výroby je vždy rovnaká, recepty sa líšia iba zložením ingrediencií.

Jednoduchý recept

Pre klasický recept na výrobu vína si vezmite:

 • 10 kg ovocia;
 • 5 kg kryštálového cukru;
 • 15 litrov vody;
 • 100 g hrozienok (nie je potrebné ich umývať) alebo rozdrvené hrozno;
 • od 30 do 100 g kyseliny citrónovej (presné množstvo závisí od sladkosti odrody hrušky).

Podrobný recept na výrobu vína:

 1. Hrušková dužina sa akýmkoľvek spôsobom drví až do pyré.
 2. V širokej miske zalejeme hruškovú hmotu vodou, pridáme 3 kg kryštálového cukru. Pridajte kyselinu citrónovú, hrozienka alebo hrozno. Miešajte, kým sa zrná cukru nerozpustia. Hrdlo riadu je pokryté gázou, aby sa dovnútra nedostali žiadne cudzie častice.
 3. Sladina sa umiestni na 2 - 3 dni na zatienené miesto s teplotou 18 až 25 ° C. Každých 12 hodín sa tekutina mieša pomocou drevenej lyžice, aby sa rovnomerne rozdelila hrušková hmota. Asi deň po uvarení začne mladina peniť a prskať - to je znak začiatku kvasenia.
 4. Vylúhovaná mladina sa prefiltruje cez tenkú tkaninu alebo cez sito s jemnými okami. Výsledná kvapalina bude číra alebo mierne zakalená - obe sú normálne.
 5. Kvapalina sa naleje do fermentačnej nádoby. Nechajte asi 25% prázdnych priestorov na uvoľnenie peny a plynov. Je nainštalované vodné tesnenie (doma si zvyčajne vezmú lekársku rukavicu, prerazia otvor v jednom z prstov).
 6. Budúce víno sa umiestni na 25 - 55 dní na tienisté miesto s teplotou 20 - 25 ° C.
 7. Po 5 dňoch vyberte rukavicu, nalejte 0,5 l tekutiny do inej misky, pridajte 1 kg cukru, premiešajte. Výsledný sirup sa naleje do mladiny, vodný uzáver sa znova nainštaluje.
 8. Po ďalších 5 dňoch sa rovnakým spôsobom pridá zvyšné množstvo cukru.
 9. Nafúknutá rukavica, žiadne prebublávanie vo vodnom uzávere, výskyt sedimentu na dne sú známkami ukončenia fermentácie. Pomocou trubičky sa mladé víno naleje do inej nádoby tak, aby sediment zostal na dne.
 10. Ak je to žiaduce, víno je osladené, je pridaná vodka (až do 15% objemových), aby bol nápoj silnejší. Nádoba je hermeticky uzavretá.
 11. Víno sa nechá dozrieť 4 - 6 mesiacov na tienistom mieste pri teplote 5 - 15 ° C. Výsledná zrazenina sa odfiltruje každých 15-20 dní. Ak bolo víno dodatočne osladené, je vhodné prvých 10 dní dať vodnú pečať.

Možnosť s jablkami

Sladké víno hustej arómy sa dá ľahko pripraviť kombináciou hrušiek a jabĺk. Pripravte si 5 litrov vody:

 • 5 kg hruškovej dužiny;
 • 2,5 litra šťavy vylisovanej z jabĺk;
 • pohár vínneho kvasu;
 • 1,5 kg sladidla;
 • 10 g kys.

Hrušková hmota sa zmieša s jablkovým džúsom, potom sa pripraví podľa klasického receptu. Potrebujete menej cukru, pretože jablká dodajú sladkosť.

So slivkami

Kombináciou hrušiek a sliviek sa získa víno s bohatou koláčovou arómou.

Suroviny na 4 litre vody:

 • 4 kg hrušiek;
 • rovnaké množstvo sliviek;
 • 3 kg cukru.

Pred varením sa slivky zbavia semien a spoja sa s dužinou z hrušky do homogénnej hmoty.

Bez cukru

Hruškové víno si vyžaduje sladidlo. V opačnom prípade bude fermentácia slabá alebo sa nezačne vôbec. Ale namiesto cukru môžete použiť prírodný med.

Z hruškovej šťavy

Ak nie sú žiadne ovocie, potom sa víno zo zakúpenej hruškovej šťavy ukáže byť celkom dobré. Zloženie v nápoji by ale malo byť prírodné, bez farbív a konzervačných látok.

Na prípravu 5 litrov vody potrebujete:

 • 7 litrov šťavy;
 • 150 g hrozienok;
 • pol kila sladidla.

Z hruškových výliskov

Meškajúci koláč sa nevyhadzuje, vyrába sa z neho aj víno.

Pripravte si 10 litrov vody:

 • 8 kg hruškového koláča;
 • 4 kg sladidla;
 • 100 g hrozna.

S citrónom a droždím

Namiesto kyseliny je možné ako okysľovač použiť čerstvú vylisovanú citrónovú šťavu.

Zloženie pre 5 litrov vody:

 • 5 kg ovocnej dužiny;
 • 50 g kvasnicového doplnku;
 • pol litra citrónovej šťavy;
 • 3 kg cukru.

Plody sa pred varením umyjú, pretože sa používajú droždie.

S medom a droždím

Pre takúto sladkú verziu vína na 5 litrov vody si pripravte:

 • 5 kg sladkého ovocia;
 • 3 kg prírodného medu;
 • 5 g droždia;
 • 20 g kys.

Z nezrelých hrušiek

Zo zelených hrušiek, ktorých dužina je nasýtená kyselinami, získate skutočne kvalitné a príjemne chutiace víno. Keďže nedozreté plody sú nesladené, musíte pre normálny priebeh fermentácie pridať do sladiny sladidlo vo vyššej koncentrácii.

Šťava vyniká lepšie z nezrelých plodov ako zo zrelých a dužinatých, takže sa víno získava s hlbokou chuťou a bohatou arómou.

Na 8 litrov vody pripravte:

 • 5 kg ovocnej dužiny;
 • 100 g sušeného hrozna;
 • 3 kg sladidla.

Sušené hrušky

Na výrobu hruškového vína sa najskôr pripravuje kompót zo sušeného ovocia. Nápoj sa varí koncentrovaný, aby sa získalo víno s hlbokou chuťou. Do kompótu sa pridávajú sušené marhule, sušené slivky a iné sušené ovocie.

Na základe pripraveného kompótu sa víno vyrába podľa klasickej receptúry.

Hruškový džem

Na liter vody potrebujete:

 • 1 kg hruškového dezertu;
 • sladidlo;
 • 100 g hrozienok.

Podľa chuti doslaďte. Ak je džem sladký sladký, potom sa kryštálový cukor nepoužíva vôbec.

Pravidlá ukladania

Sila výsledného hruškového vína je asi 12%. Čas použiteľnosti je 3 roky.

Víno sa chová v pivnici alebo chladničke pri teplotách do +10 ° C a vlhkosti vzduchu asi 75%. Na skladovanie nápoja sa používajú sklenené fľaše. Plastové nádoby môžu uvoľňovať toxíny alebo kaziť chuť produktu.

Víno by sa nemalo často otriasať, inak by sa zhoršilo.


Pozri si video: Vegan Gains Deterioration (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Gardamuro

  Wacker, what a phrase ... the remarkable thought

 2. Malazragore

  I'm sorry, but I think you are wrong. Let's discuss.

 3. Goltimuro

  Teraz je všetko jasné, ďakujem za informácie.

 4. Nikorr

  I love it when everything is laid out on the shelves, although I came in for the first time, but I already want to read the sequel.

 5. Tung

  Je to také jednoduchéNapíšte správu