Rada

Popis a vlastnosti faraónskych paradajok, pozitívne vlastnosti

Popis a vlastnosti faraónskych paradajok, pozitívne vlastnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradkári si často vyberajú vysoké paradajkové kry, aby získali počas sezóny veľkú úrodu. Paradajkový faraón presne odkazuje na také kríky, to znamená neurčité, preto sa často používa ako v uzavretých skleníkoch, tak aj na otvorených priestranstvách.

Aký druh paradajok faraón?

Tento druh paradajok patrí k hybridom F1, vznikol krížením dvoch rôznych odrôd paradajok. Určené na pestovanie v skleníkoch z filmu. Bush je vysoký s neobmedzeným počtom vaječníkov, takže plodí až do samého mrazu. Hlavnou vecou je vytvorenie teplých podmienok v skleníku, potom paradajky plodne dozrejú pred prvým snehom. Pretože je hybrid neurčitý, vyžaduje si podväzok. Je formovaná do jednej mihalnice a z bočných dutín sa vytvárajú nové kefy s paradajkami. Robí sa kobylka na odstránenie prebytočných výhonkov.

Listy sú zelené, malé až stredne veľké a pri raste rastliny sa nemusia odlamovať.

Odroda je v polovici sezóny - od výsadby semien sadeníc po zber trvá 105 - 115 dní, vysoko výnosná odroda so správnou poľnohospodárskou technológiou odstráni z jedného štvorcového metra až 12 kilogramov zrelých plodov.

Vlastnosti rajčiaka

Paradajka je okrúhla s plochým vrchom, hladká, lesklá. Keď je zrelá, je zelená, keď je dospelá, je červená. Pri správnej starostlivosti o rastliny dosahujú plody veľkosť 180 gramov, častejšie 120 - 140 gramov. Popis plodov - dužina je hustá, mäsitá, po naliatí nepraská. V časti má 4 - 6 hniezd so semenami.

Dobrá chuť - sladká s kyslou chuťou a výraznou paradajkovou arómou. Určené na čerstvú konzumáciu a konzerváciu.

Pozitívne vlastnosti

Pri použití hybridu záhradníci nechajú recenzie a všimnú si nasledujúce pozitívne vlastnosti rajčiaka:

 • prepraviteľnosť;
 • odolnosť proti praskaniu;
 • udržiavanie kvality;
 • výťažok;
 • chuťové vlastnosti;
 • odolnosť voči chorobám.

Preto obyvatelia leta odporúčajú túto odrodu na výsadbu členom fóra, príbuzným a susedom v krajine.

Agrotechnika

Výsadba semien odrody pre sadenice sa vykonáva na konci februára, zber v čase vytvorenia dvoch pravých listov. Transplantujte ich na trvalé miesto rastu koncom apríla, v čase transplantácie rastliny dosiahnu vek 50–55 dní. Paradajky sú vysadené podľa schémy 50 x 40 centimetrov. Zároveň na štvorcovom metri rastú 3-4 rastliny. Po výsadbe musia byť rastliny priviazané k priečniku.

Starostlivosť o rastliny

Ak chcete získať bohatú úrodu paradajok, musíte sa neustále starať o rastliny. Starostlivosť pozostáva z nasledujúcich činností:

 1. Podväzkové kríky.
 2. Vkročiť do procesu rastu.
 3. Odstránenie záhonov.
 4. Aplikácia organických a minerálnych hnojív do pôdy.
 5. Zalievanie rastlín.
 6. Uvoľnenie pôdy po zalievaní.
 7. Liečba jedmi zo škodcov a plesňových chorôb.
 8. Včasná úroda.

Faraónske paradajky sú rastlina milujúca vlhkosť, takže musíte neustále kontrolovať obsah vlhkosti v pôde a ak je to potrebné, rastliny zalievajte. Po zalievaní sa pôda okolo kríkov uvoľní, tento postup udrží vlhkosť v pôde dlhšie a zastaví rast buriny. Dôležitosť agrotechnických opatrení:

 • Na zabránenie tomu, aby burina absorbovala hnojivá, je potrebné vytrhnutie buriny. V opačnom prípade bude tráva dobre rásť a paradajky budú slabnúť.
 • Vrchný obväz sa vykonáva až sedemkrát počas celého kultivačného obdobia. Trikrát sadenice a štyri kríky.
 • Ak sa nájde krík infikovaný hubami alebo hmyzom, je potrebné ihneď spracovať celú plochu, inak úroda odumrie.
 • Včasná úroda je dôležitou podmienkou bohatej sezónnej úrody. Takže pri odstraňovaní už dozretého ovocia začnú dozrievať ďalšie, nezrelé paradajky.

Charakteristické pre paradajku je to, že odroda poskytuje vysoko kvalitnú a bohatú úrodu pri dodržaní podmienok jej pestovania, preto by sa nemali zanedbávať rady týkajúce sa výsadby a starostlivosti o tento hybrid.


Pozri si video: Farmarska revue pestovanie paradajok (Septembra 2022).