Rada

Opis odrody paradajok Lily Marlene a jej charakteristík

Opis odrody paradajok Lily Marlene a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lily Marlene f1 je paradajka, ktorá patrí k skoro dozrievajúcim hybridným BIF-paradajkam. Zrelé plody tejto odrody majú vysokú nutričnú hodnotu a výnimočnú chuť. O ďalších výhodách hybridu je potrebné rokovať osobitne. Najprv si však pripomeňme, čo sú to „BIF-paradajky“.

BIF-paradajky - charakteristické pre odrodu

Moderné paradajky možno rozdeliť do troch hlavných skupín:

  1. Paradajky - čerešňa. Plody tohto druhu sú malé, majú dobrú chuť a používajú sa hlavne čerstvé na ozdobenie šalátov alebo jednohubiek.
  2. Nasledujúce paradajky sú pravidelné (okrúhle alebo podlhovasté). Ich hmotnosť zvyčajne nepresahuje 140 - 160 g. Zrelé paradajky odrôd tejto skupiny sú univerzálne: používajú sa čerstvé a tiež sa používajú na konzerváciu.
  3. A posledná skupina, nie menej hodná, hovädzie paradajky. Zrelé paradajky v tejto kategórii majú veľkú hmotnosť a veľkosť (od 160 g do 350-400 g). Ďalšou výhodou týchto paradajok je mäsitá, šťavnatá dužina s vysokou nutričnou hodnotou.

Keď sú také paradajky rozrezané vodorovne, je okamžite viditeľných 4-5 segmentov (namiesto pár v iných odrodách). Preto sa tieto paradajky ľahšie krájajú pri príprave šalátov a iných jedál.

Medzi nevýhody hovädzích paradajok patrí pomerne jemná pokožka ovocia, takže netolerujú prepravu na veľké vzdialenosti a ich trvanlivosť doma nepresahuje 7 dní.

Opis a hlavné charakteristiky odrody

Opis odrody by sa mal začať príbehom o jej skorej zrelosti. Od okamihu vysadenia semien až po zber zvyčajne trvá asi 3,5 mesiaca. Kríky sú neurčitého typu, výhonky sú silné, vzpriamené, stredne listnaté, môžu dosahovať výšku 1,8 - 2,0 m. Pretože stonky sú dlhé, musia byť priviazané k mrežiam alebo iným oporám. Kroviny sa tvoria nie viac ako na dvoch výhonkoch. Tomato Lily Marlene f1 šľachtená na pestovanie v otvorenom teréne a vo filmových skleníkoch.

Olistenie je stredne veľké, zvyčajne paradajkové, svetlo smaragdovej farby. Prvé kvetenstvo sa zvyčajne objavuje nad 5-7 trvalými listami. Vaječníky sa zhromažďujú v racemóznych kvetenstvách, v každom kvetenstve dozrieva až 5 paradajok. Vlastnosti ovocia: farba zrelých paradajok je ružová, tvar je okrúhly. Paradajky sú mäsité, veľké, husté. Koža je hladká, tenká, na stopke chýba zelená škvrna. Jedna zrelá paradajka má hmotnosť 230 - 340 g.

Vo filmových skleníkoch môže výťažok Lily Marlene dosiahnuť 16 - 20 kg na 1 m². Na otvorenom poli je množstvo plodiny o 2 - 3 kg menšie. Hybrid je určený na čerstvé použitie, na konzerváciu je možné použiť malé ovocie.

Výhody a nevýhody hybridu

Medzi hlavné výhody odrody patria:

  • skorá zrelosť;
  • vysoká produktivita;
  • vysoká nutričná hodnota zrelých plodov.

Existuje niekoľko nevýhod týchto paradajok;

  • ovocie zle znáša prepravu;
  • plodina sa môže po zbere skladovať najviac 7 dní;
  • potreba podväzku a tvorba kríkov.

Recenzie tých, ktorí zasadili paradajku Lily Marlene, naznačujú, že plody odrody sú neobvykle chutné, dozrievajú spolu a starostlivosť o vysadeného hybrida nevyžaduje veľké úsilie.


Pozri si video: AGRO Choroby rajčiakov a uhoriek STOP (Smieť 2022).