Rada

Opis a vlastnosti odrody rajčiakov Všeobecne

Opis a vlastnosti odrody rajčiakov Všeobecne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka „General F1“ bola vyšľachtená špecialistami japonskej šľachtiteľskej spoločnosti „Sakata seed corp“ (prvá japonská semenárska spoločnosť). Úspešne ju pestujú pestovatelia zeleniny u nás. Tento hybrid je skoro zrejúci, determinantný, produktívny, šľachtený na výsadbu na otvorenom teréne, ale dobre sa prejavil aj pri kultivácii na chránených pôdach.

Obdobie od zasiatia semien do pôdy po dozretie prvých plodov je 100-105 dní. Vegetačné obdobie sa zrýchľuje: 60-70 dní.

Popis odrody: Bush nie je vysoký (dorastá až do 75 cm), internody sú krátke, kvetenstvo je jednoduché. Stonka je silná. List je perovitý, tmavozelený. Prvé kvetenstvo sa vytvára nad 4. listom. Každé kvetenstvo má asi 4 - 6 plodov, ktorých hmotnosť môže dosiahnuť 200 - 240 gramov. Nie je potrebné odstraňovať nevlastné deti z rajčiaka odrody "General F1", ale aby sa z neho vypestoval silný krík, sformuje sa do dvoch stoniek.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou tejto odrody je schopnosť vytvárať vysoko kvalitné ovocné kvetenstvo aj v suchom a horúcom počasí. Paradajka "Všeobecná" nadmerne výnosná odroda: od 1 štvorca. m. môžete získať až 12 kg úrody.

Vlastnosti ovocia

Paradajky odrody "General F1" majú výraznú chuť a arómu s príjemnou kyslosťou. Tvar tejto paradajky je okrúhly, bez rebrovania, zhora a zdola mierne sploštený. Na reze sú plody červené bez bielych vlákien, stredne šťavnaté, pokryté tenkou jemnou šupkou.

"Červený generál" získal iba pozitívne recenzie o svojich výživových vlastnostiach. Tieto paradajky sa používajú hlavne čerstvé, ako aj na prípravu paradajkovej šťavy, leča, omáčok a adjiky.

Paradajky "General F1" nepraskajú a pri konzervovaní sa ukážu perfektne. Vhodné na morenie, zelené aj zrelé.

Po zbere, s priemerným stupňom zrelosti, plody tejto odrody rajčiakov ležia až dva týždne bez toho, aby stratili svoju prezentáciu. Tieto paradajky sa môžu skladovať zelené až 2 mesiace. Dobre transportovaný.

Rastúce vlastnosti

V závislosti od plánovaného zberu sa siata táto odroda paradajok buď pre sadenice vo fóliových prístreškoch (pre skoré úrody), alebo priamo na zemi (pre neskoršie úrody).

Výhodou oproti konkurenčným odrodám je, že paradajky General F1 sú dobré pri druhotnej výsadbe paradajok po zbere skorej mrkvy, kapusty, mladých zemiakov, cibule atď.

Odolnosť voči chorobám a manipulácia s nimi

Dôležitou charakteristikou odrody je odolnosť voči chorobám. Neochorie na vírus paradajkovej mozaiky, je odolný voči paradajkovému bronzovaniu, alternárii, šedej škvrne, vyrážke fusarium, vírusu žltého lístia a je odolný voči škvrnitému vírusu verticillary wilt.

Paradajky sa stanú odolnejšie voči plesňovým infekciám, ak sa používajú minerálne hnojivá obsahujúce draselné, horečnaté a dusíkaté soli.

Na dosiahnutie lepšej úrody rajčiakov môžete použiť ľudové prostriedky: popol z dreva (ako riešenie alebo prosté poprášenie pôdy pod kríkmi), trus vtákov alebo divina (roztok na mokré kŕmenie).

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • ovocie zasadené do horúceho počasia;
 • úroda asi 350 - 400 kg na hektár;
 • dobrú chuť hybridu;
 • odolnosť proti vírusovým chorobám paradajka;
 • odolnosť proti plesňovým chorobám paradajka;
 • prepraviteľnosť;
 • doba skladovania.

Nevýhody:

 • semená je potrebné kupovať každý rok, pretože sa nezachováva kvalita odrody;
 • paradajky "General F1" veľmi často ochorejú na neskorú pleseň;
 • vyžaduje stálu kompetentnú kombináciu zálievky, ako aj vrchného obväzu (najmä pri druhotnej výsadbe).


Pozri si video: HDZ VR 11 pestovanie byliniek v bytovych podmienkach (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Arashitilar

  Bravo, one sentence ... another idea

 2. Mezilar

  Yes, almost the same thing.

 3. Wanjala

  It is interesting, while there is an analogue?

 4. Ladon

  and it has the analog?

 5. Batal

  I apologize, but this variant does not come close to me.

 6. Gardarn

  Rather amusing pieceNapíšte správu