Rada

Opis a pokyny na použitie difenokonazolu, prípravkov s touto látkou

Opis a pokyny na použitie difenokonazolu, prípravkov s touto látkou


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Účinnosť agrochemikálií je spôsobená prítomnosťou určitých chemikálií v ich zložení. Tieto komponenty sa nazývajú aktívne, závisí od nich typ expozície. Napríklad sa pesticídy používajú na ničenie buriny, zabránenie znehodnocovania semien a ochranu rastlín pred chorobami. Podrobný príbeh o vlastnostiach difenocanozolu oboznámi obyvateľov leta so schopnosťami tejto látky.

Fyzikálno-chemické vlastnosti

Látka patrí do chemickej triedy triazolov, je to fungicíd. Jedná sa o biele kryštály, ktoré sa môžu rozpúšťať vo väčšine organických rozpúšťadiel (alkoholy, étery), ktoré sa rozpúšťajú vo vode v pomere 5 gramov na liter. Difenocanozol - [cis trans-3-chlór 4 [4-metyl-2- (lH-l, 2,4-triazol-l-ylmetyl) -l, 3-dixolan-2-yl] fenyl-4-chlórfenyléter] je zmesou izoméry z chemickej skupiny konazolov a triazolov.

Je to pesticíd, ktorý sa používa na úpravu semien, je schopný zbaviť klíčky infekcií. Používa sa na spracovanie zeleniny, ovocných stromov, rôznych druhov obilnín. Dodáva sa na trh ako emulzný koncentrát.

Mechanizmus akcie

Prípravky obsahujúce difenokonazol majú systémový účinok a používajú sa na profylaktické a terapeutické účely proti plesňovým infekciám (múčnatke, chrastavitosti). Chráňte rastliny pred hnilobou koreňov, hnilobou, chráňte semenný materiál pred plesňami.

Pri postreku látka ľahko preniká do listovej dosky, má mierny účinok a má schopnosť zlepšovať rast a vývoj rastlín. Ovplyvňuje veľké množstvo fytopatogénov. Spomaľuje rast a vývoj mycélia v infikovaných výsadbách, poskytuje terapeutický účinok a zbavuje ošetrovanú rastlinu plesňovej infekcie.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Časti rastliny sa vstrebávajú postupne, je to kvôli dlhému obdobiu ochrany plodín. Ošetrené semená si počas klíčenia zachovávajú svoju ochranu, látka sa šíri cez časti klíčku a zabraňuje rozvoju chorôb. Môže sa použiť na terapeutické účely v počiatočných štádiách šírenia infekcie.

Oblasť použitia

Na postrek sa používajú prípravky na báze difenocanozolu:

  • kapusta, mrkva, špargľa, zemiaky a iné druhy zeleniny;
  • pšenica, raž, ovos, kukurica, repka, rôzne zrná;
  • krmovinové trávy;
  • ovocné stromy (jablká, hrušky) vrátane kôstkovín.

Ošetrenie pred zasiatím ich chráni pred plesňou a vznikajúcimi klíčkami - pred chrastou, špinením, hnilobou, Alternaria a múčnatkou.

Výrobky obsahujúce difenokanol

Látka je zahrnutá v zložení jednozložkových a viaczložkových pesticídov systémového účinku. Obsahuje fungicídy: „Skor“ KE, „Raek“ KE, „Dinali“ DK.

Kombajny na výsev s difenocanozolom: „Oplot“ VSK, „Maxim Plus“ KS, „Divident Extreme“ KS. Toto nie je úplný zoznam agrochemických prípravkov; všetky sú populárne vďaka vysokej účinnosti a širokej škále aplikácií.

Inštrukcie na používanie

Semená sa pred uskladnením alebo bezprostredne pred sejbou ošetria prostriedkom na morenie osiva na špeciálnych strojoch. Osivo musí byť úplne pokryté pesticídom. Ochrana semien je udržiavaná po celý rok.

Pri použití fungicídov na báze difenocanozolu sa ošetrenie uskutočňuje čerstvo pripraveným pracovným roztokom prípravkov.

Dôležité: aplikácia pri teplotách pod +12 ° C znižuje účinnosť pesticídov. Rastliny sa postrekujú za suchého počasia, bez vetra. Výpočet spotreby závisí od zvoleného lieku a je regulovaný pokynmi výrobcu.

Bezpečnostné inžinierstvo

Ošetrovanie semien a príprava roztoku na ošetrenie rastlín sa vykonávajú na špeciálne vybavených miestach. Sú umiestnené ďaleko od obytných budov a priestorov pre hospodárske zvieratá.

Všetky práce s pesticídmi sa vykonávajú špeciálnym spôsobom. obleky sú zamestnancom poskytnuté respirátory a ochranné rukavice. Pri práci s pesticídmi nefajčite a nejedzte. Na konci práce by ste sa mali prezliecť a osprchovať. Pesticídy sa nepoužívajú v blízkosti vodných plôch. Pri spracovaní sa berie do úvahy stupeň toxicity liečiva (výrobcom určená trieda nebezpečnosti pre ľudí a včely), 2. trieda liečiva je povinná informovať včelárov o nadchádzajúcej liečbe a upraviť útek hmyzu.

Ak dôjde k náhodnému prehltnutiu pesticídu, okamžite choďte do nemocnice.

Látky sa skladujú v sklade obsahujúcom agrochemikálie. Musia byť označené štítkom s názvom a účelom pesticídu. Skladujú sa v pôvodných, tesne uzavretých obaloch. Nepoužívajte po dátume exspirácie.