Rada

5 najlepších receptov na varenie papriky na oleji s cesnakom na zimu

5 najlepších receptov na varenie papriky na oleji s cesnakom na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere najlepšieho receptu na papriku v oleji s cesnakom na zimu venujte pozornosť zložkám misky. Zelenina sa úspešne kombinuje s rôznymi bylinami, koreňmi a dochucovadlami. Iná zelenina pomôže diverzifikovať konzerváciu, ku ktorej sa korenie hodí. Takéto predjedlo v zime vám pripomenie leto a bude skvelým doplnkom prílohy.

Vlastnosti moriacej papriky na oleji s cesnakom

Paprika má sladkokyslú, príjemnú chuť, nestráca svoje vlastnosti pri tepelnom spracovaní.

Pri nakladaní zeleniny je potrebné brať do úvahy niekoľko faktorov:

 1. Paprika môže byť konzervovaná celá alebo nakrájaná na niekoľko kusov po odstránení stopky a semien.
 2. Zelenina je úspešne kombinovaná s cesnakom, cibuľou a inými koreninami, ktoré ženy v domácnosti často používajú pri vytváraní polotovarov.
 3. Pridanie zeleniny do občerstvenia skráti jeho trvanlivosť, všetko však závisí od toho, s akými ingredienciami bude recept „zriedený“.
 4. Na vytvorenie konzervy použite „dužinatú“ zeleninu, nemusí byť rovnakej farby. Farebné papriky v zaváracom pohári vyzerajú veľmi pôsobivo.
 5. Po tepelnej úprave nestrácajú papriky svoje prospešné vlastnosti. Zachováva až 80 percent vitamínov a minerálov.

Papriky môžete naplniť a potom ich celé zavrieť do zaváracích pohárov. Je lepšie vykonať takéto manipulácie na konci leta, používať zeleninu, ktorá rastie v regióne bydliska. To vám pomôže ušetriť peniaze a získať lahodné občerstvenie.

Požiadavky na hlavné zložky

Pri príprave občerstvenia sú na prísady kladené určité požiadavky. Ak totiž zaviniete pokazenú zeleninu do pohára, v zime si sotva budete môcť vychutnať občerstvenie.

Čo treba hľadať:

 1. Vzhľad zeleniny. Paprika by nemala mať neurčité škvrny, tmavé škvrny, známky hniloby, plesne. Šupka je tenká, bez čiernych bodiek, dužina je homogénna.
 2. Pokaziť jedlo môže aj cesnak. Venujte pozornosť každému klinčeku, odstráňte zatemnené, vysušené alebo upravené miesta.
 3. Môžete použiť olej s prísadami, na vytvorenie občerstvenia je vhodný iba rafinovaný výrobok. Všetko závisí od preferencií hostesky.
 4. Voda je ďalšou zložkou, ktorá sa sleduje. Je vhodné použiť pramenitú vodu, ale postačí obyčajná prevarená voda. Často sa používa balená minerálna voda, ktorá však musí spĺňať určité vlastnosti.
 5. Soľ sa považuje za konzervant; jeho pridanie k produktu zvýši trvanlivosť. Prednosť sa dáva obvyklému, varenému, bez jódu a ďalších prísad.

Požadovaný kontajner

Na vytváranie polotovarov môžete použiť akýkoľvek kontajner, pokiaľ je čistý. Ale ak hovoríme o paprike s olejom a cesnakom, potom sa uprednostňujú plechovky s objemom pol litra.

Pred vytvorením polotovarov sa nádoby dôkladne umyjú pomocou čistej špongie. Potom sa sterilizujú parou, napríklad viečkami.

Najlepšie recepty

Existuje niekoľko variácií pri príprave občerstvenia, ktoré zahŕňajú cesnak, papriku a olej. Zvážte niekoľko receptov, ktoré sú obzvlášť populárne.

Najjednoduchší spôsob

Môžete si pripraviť predjedlo s bylinkami alebo túto ingredienciu úplne vynechať. Poďme diskutovať o fázach vytvárania prázdneho miesta:

Zloženie:800 gramov papriky.

300 mililitrov vody.

Cesnak - minimálne 3 strúčiky, ale je možné viac.

160 mililitrov rafinovaného oleja.

3 lyžice cukru a rovnaké množstvo octu.

Soľ v množstve jednej kopenej lyžičky.

Schéma činnosti:Olej, voda sa nalejú do hrnca, pridá sa soľ, cukor a cesnak - takto sa pripravuje marináda. Privedie sa do varu, potom sa paprika po umytí a odstránení semien ponorí do marinády. Zakryte hrniec a znížte teplotu. Chradnú ďalších 10 minút. Keď marináda začne pokrývať obsah panvice, vypnite sporák.

Opatrne vyberte papriky z panvice, aby ste nepoškodili plátky zeleniny. Potom marinádu opäť privedieme k varu a po pridaní octu ju nalejeme do pohárov.

Dózy sú zatvorené, naleje sa voda do panvice, na dno je položený obrúsok a občerstvenie je v dózach spustené. Vodu privedieme k varu. Potom sa občerstvenie odstráni a nádoby sa umiestnia na viečka.

Olejová náplň s korením

Odporúča sa variť podľa nasledujúceho receptu:

Zoznam zložiek:6 kilogramov vopred olúpaných a nakrájaných paprík.

Pol litra oleja je vhodné použiť rafinovaný výrobok.

0,5 litra octu, 6 percent.

125 gramov soli.

250 gramov cukru.

Jedna hlávka cesnaku, olúpaná.

Kopa akejkoľvek zelene, môžete použiť kôpor, koriander, petržlen, bazalku.

Ako variť:Vložte nakrájanú papriku do hrnca, pridajte olej a ďalšie prísady: soľ, cukor, ocot. Nakrájajte cesnak, bylinky. Paprikovú marinádu privedieme do varu, počkáme 10 minút, potom odstavíme z ohňa a pridáme cesnak, bylinky a ďalšie korenie.

Nalejte občerstvenie do nádob, kým je ešte teplé, zatvorte viečka, zabaľte ju uterákom a nechajte pôsobiť 12 hodín.

Paprika na oleji, originál

Pri príprave takého občerstvenia budete musieť dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Zeleninu nakrájajte na plátky, zalejte vriacou vodou a nechajte pôsobiť 10 minút.
 2. Počas tejto doby pripravte marinádu podľa štandardného receptu s použitím zeleru, koreňového korenia, cesnaku a ďalších korenín vrátane soli a cukru.
 3. Marinádou zalejte zeleninové plátky poukladané do zaváracích pohárov. Nechajte ich sterilizované (ako v prvom recepte), zakryte uterákom a nechajte pôsobiť 12 hodín.

Vyprážané na oleji

Jednoduchý recept, ktorý vám pomôže získať lahodné občerstvenie na zimu:

Zloženie, zoznam:Kilogram papriky, je vhodné nazbierať papriky rovnakej veľkosti.

Cesnak a bylinky podľa chuti.

Soľ, cukor, ocot a olej.

Algoritmus akcií:Vložte predtým umytú a sušenú zeleninu do panvice bez toho, aby ste ju nakrájali a nevyberali z nej stopku.

Paprika je vyprážaná zo všetkých strán, prevrátená drevenou lopatkou, aby sa nepoškodila zelenina.

Keď sú papriky hotové, poukladajú sa po vrstvách do zaváracích pohárov. Každú vrstvu posypte nasekaným cesnakom a bylinkami.

Do každej banky sa pridá čajová lyžička soli a octu (berieme 9 percent) a 2 lyžice cukru, s objemom pol litra. Banky sa nalejú s vriacou vodou, zakryjú sa vekom a zabalia sa a nechajú sa úplne vychladnúť.

Ďalšie skladovanie a trvanlivosť

Ak skladujete obrobky správne, pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov Celzia, potom je doba použiteľnosti 24 mesiacov, to znamená 2 roky.

Recept na nakladané papriky na oleji s cesnakom

Poďme diskutovať o tom, ako rýchlo uvariť nakladané papriky:

 • jeden a pol kilogramu zeleniny, predtým očistenej od semien, umytej a sušenej;
 • voda - asi jeden pohár, pol pohára rastlinného oleja;
 • cesnak a bylinky podľa chuti;
 • 2 lyžice soli a 8 lyžíc 9-percentného octu.

Pozor! Nalejte vodu do hrnca, pridajte tam olej, soľ, cukor a ocot. Potom vložte korenie do hrnca a povarte ho 10 minút.

Potom zeleninu vyberte štrbinovou lyžičkou a vložte ju do zaváracích pohárov. Zalejeme marinádou, pridáme bylinky a cesnak.

Pri príprave polotovarov na zimu, vrátane papriky s cesnakom, by ste sa mali riadiť receptom. Ale zároveň nie je zakázané trochu experimentovať, spestrenie predjedla korením a korením.


Pozri si video: placky zemiakovo-kapustové,haruľa s kyslou kapustou-fantázia- viac receptov: Varíme s Andreas Bodka (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Gannon

  he had in view no that

 2. Reeford

  Well done, what a necessary phrase ..., bright idea

 3. Tayson

  Odporúčam vám vyhľadať si stránku, kde bude veľa článkov na tému, ktorá vás zaujíma.

 4. Tygoshakar

  I read and made conclusions, thanks.

 5. Christien

  I am final, I am sorry, I too would like to express the opinion.

 6. Boyden

  Je to pravda! The idea of ??a good, I agree with you.

 7. Dino

  nie naozajNapíšte správu