Rada

Aká soľ je lepšia na morenie uhoriek na zimu, obyčajnú alebo jódovanú

Aká soľ je lepšia na morenie uhoriek na zimu, obyčajnú alebo jódovanú


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V maloobchodných predajniach a v prírode existujú rôzne druhy solí. Tento produkt zaujíma nevyhnutné miesto v ľudskej strave, ale nie všetky tieto typy sú si rovnocenné. Je dôležité správne určiť, ktorá soľ je najlepšia na morenie uhoriek na zimu. Ak sa totiž pri výbere zmýlite, potom sa vám nepodarí zohnať kvalitný produkt.

Čo ovplyvňuje výber soli na konzerváciu?

Pri nákupe si vyberte medzi jódovaným, kamenným a morským. Výber správnej možnosti na nakladanie uhoriek závisí nielen od kvality produktu, ktorá bude výsledkom, ale aj od zloženia.

Všeobecne sa verí, že hoci je jodidovaná soľ zdraviu prospešná, na morenie zeleniny je slabo vhodná.

Na výrobu solených uhoriek sa často používajú morské plody a bežné jedlá, ale prvý obsahuje oveľa užitočnejšie zloženie..

Varianty produktu

Soľ sa separuje podľa spôsobu ťažby a spracovania:

 1. Môžu sa ťažiť v podzemí pomocou strojov alebo umývaním špeciálnym roztokom.
 2. Usadeniny tohto produktu ležia na dne zásobníkov.
 3. Je úplne prijateľné extrahovať soľ z morskej vody.

Po obdržaní je vyčistený a obohatený o užitočné látky.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je veľkosť zŕn, ktorá soľ charakterizuje ako:

 • drvený;
 • veľký;
 • jemný kryštalický;
 • práškový.

Kameň

Ak pri solení použijete kamennú soľ, potom bude mať chuť uvarených uhoriek klasický koláč. Cena tejto odrody je nižšia ako v iných prípadoch.

Týmto solením si uhorky zachovajú svoju pevnosť a chrumkavosť. V takom prípade je vylúčená explózia plechoviek počas skladovania.

Stolová soľ sa vyrába na báze kameňa. Tá sa ťaží v podzemí pomocou špeciálnych strojov.

Samostatne sa ukladá vo forme sedimentu na dne nádrží, sivej farby a vyznačuje sa veľkým množstvom nečistôt.

Existuje aj vákuové odparovanie, ktoré sa ťaží vo veľkých hĺbkach prečerpávaním špeciálneho roztoku a soľ sa vymyje. Potom sa soľ odparí z výslednej kvapaliny pomocou špeciálnych metód.

Jodizovaný

Tento typ si získava čoraz väčšiu obľubu. Je známe, že človek musí neustále jesť určité množstvo jódu. Na druhej strane v niektorých oblastiach obyvatelia trpia nedostatkom jódu. Niekedy nespotrebujú viac ako 20% požadovanej normy. V dôsledku toho sa práca mozgu zhoršuje, štítna žľaza trpí. Preto má použitie takejto odrody zdravotné výhody.

Skúsená žena v domácnosti však vie, že túto soľ nemožno použiť na solenie. To ovplyvňuje kvalitu a trvanlivosť morenia. Táto soľ mení chuť výrobku. Objavuje sa v ňom charakteristická chuť jódu a jeho inherentná mierna horkosť. Postupne plody mäknú.

V predaji je množstvo jodidovanej soli, ktorá podľa výrobcov nemá tieto nevýhody a bola spracovaná pomocou jodičnanu sodného. Existuje názor, že jodičnan sodný sa nerozkladá pri tepelnom spracovaní, ako aj po dlhú dobu počas skladovania.

Marine

S morskou soľou môžete nakladať a soliť pomocou. Avšak v porovnaní s kameňom alebo jódom je zvyčajne nákladnejšia. Jeho použitie bráni tvorbe opuchov u tých, ktorí jedli veľa nálevu. Morská soľ obsahuje desiatky užitočných látok, ktoré tvoria zloženie. Existuje názor, že na morenie uhoriek je vhodnejšie použitie hrubého mletia.

Akú soľ by som mal použiť na konzervovanie uhoriek?

Každý z druhov má svoje vlastné charakteristické vlastnosti. Aby ste sami zistili problém, mali by ste vyrobiť niekoľko plechoviek nakladaných uhoriek, kde boli použité rôzne možnosti solenia.

Potom budete musieť porovnať získané výsledky a zvoliť ten, ktorý je najvhodnejší.

Môžu byť uhorky pokryté extra jemnou soľou?

Ak rolováte uhorky, potom je lepšie použiť hrubozrnný výrobok. Ak je príliš malý, potom dôjde k rýchlemu rozpusteniu a čas na fermentáciu sa skráti. Pri použití veľkých kryštálov sa rozpúšťanie spomalí a počas tejto doby sa baktérie vyrovnajú s procesom solenia a hosteska dostane chutné a chrumkavé uhorky.

Môžu byť jodizované paradajky solené?

Neodporúča sa používať takýto výrobok na paradajky z rovnakých dôvodov, pre ktoré je zle vhodný pri konzervovaní uhoriek.

Mnoho žien v domácnosti verí, že jód reaguje s produktom. čo môže viesť nielen k soleniu bez chuti, ale aj k výbuchu plechovky s paradajkami počas skladovania.

Záver

K výberu správnej soli dôjde až po preskúmaní názorov všetkých druhov. Je teda celkom možné zvoliť najlepšiu možnosť. Existuje však aj iná cesta - zavrieť niekoľko zaváraninových pohárov s uhorkami pomocou rôznych druhov solí a vytvoriť si vlastný názor.


Pozri si video: Flashmob - Roll The Dice Original Mix (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Brandeis

  Navštívili ste skvelý nápad

 2. Vruyk

  Jedno riešenie predsa len poznám

 3. Goltizil

  Myslím, že sa mýlite. Môžem to dokázať.

 4. Dillon

  Ano, naozaj. I agree with all of the above.

 5. Brakazahn

  Debatovať sa dá donekonečna, tak len poďakujem autorovi. Vďaka!Napíšte správu