Návrh

Odroda hrozna "Alpha": opis a vlastnosti pestovania

Odroda hrozna "Alpha": opis a vlastnosti pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno "Alpha" patrí do severoamerických stupňov. Získal sa krížením viniča Labrusca a viniča Riparia. Odroda patrí do kategórie technických a vyznačuje sa priemernou dobou zrenia.

Vlastnosti triedy

Hrozno odrody Alpha dozrieva do 140 - 150 dní. Pri pestovaní odrôd v podmienkach sibírskeho regiónu je obdobie zrenia stredne neskoro. Pre väčšinu vinárov je táto odroda známa ako kvalitný záhradný terén, na územiach Primorského územia.

Funkcie výberu

Odroda Alpha je jednou z najbežnejších v severnom vinohradníctve. Rodiskom odrody je Amerika, Minnesota. Vinič bol dovezený do Odesy, aby študoval odrody zozbierané v Spojených štátoch. Skoro pred 70 rokmi sa odrezky z hrozna "Alpha" spájali s mnohými ďalšími odrodami v oblasti Brestu v štátnej farme zvanej "Vinogradar". Po 15 rokoch sa odrode podarilo zónovať v južnej záhradnej zóne BSSR.

Biologický opis

Kríky sa vyznačujú stabilným silným rastom. Miera dozrievania výhonkov je vysoká. Produktivita sa môže pohybovať od 140 do 180 kg / ha. Listy sú veľké, trojuholníkové, so slabou disekciou a dlhými, pomerne ostrými zubami.

Výklenky stopky na listoch otvorené, hlboké, klenuté. Dospievanie na spodnom povrchu listu je slabé a svieže, intenzívnejšie v oblasti venácie. Bisexuálne kvety. Zhluky sú stredne veľké, valcovité alebo valcovité, s priemernou hustotou.

Technická špecifikácia

Zrelé bobule sa môžu používať ako čerstvé, tak na spracovanie. Záhradníci by si mali pamätať ukazovatele chuti hrozna „Alpha“ sú veľmi priemerné, bez charakteristík najpredávanejších odrôd sofistikovanosti.

Bobule sú tvorené strednej veľkosti, zaoblené, takmer čiernej farby, s červenohnedým alebo fialovým odtieňom. Zrelé bobule majú charakteristický povlak s bohatým voskovým povlakom. Zrelá dužina má výraznú sliznicu a neobvyklú jahodovú príchuť. Nevýhodou je vysoká kyslosť buničiny, ktorá môže dosiahnuť veľmi pôsobivé hodnoty.

Výhody a nevýhody

Hrozno "Alpha" má výhody aj nevýhody, ktoré by sa mali pri pestovaní zohľadniť:

 • výsadba hrozna tejto odrody je do značnej miery zahusťovaná nevlastnými synmi, ktoré musia byť odstránené najmenej dvakrát počas letného obdobia;
 • ukazovatele odolnosti proti mrazu sú pomerne vysoké;
 • odroda je mierne ovplyvnená hlavnými hubovými chorobami.

Štandardný výnos, ktorý možno očakávať pestovaním odrody na osobnom pozemku, je asi 10 kilogramov bobúľ z každého hrozna.

Hrozno "Alpha": charakteristické

Funkcie výsadby a poľnohospodárskej technológie

Výsadba hroznových sadeníc tejto odrody sa môže vykonávať nielen na jar, ale aj na jeseň, a to kvôli dobrej zimnej odolnosti hrozna Alfa, ako aj relatívne vysokej miere prežitia.

Pri pestovaní by sa mala venovať osobitná pozornosť týmto aspektom poľnohospodárskej technológie:

 • miesto na pestovanie sadeníc by malo byť dobre chránené pred prevládajúcim vetrom a malo by byť maximálne osvetlené celý deň;
 • odroda je náročná na prerezávanie, ktoré sa musí vykonať na 8-10 očiach;
 • odrezky sa vyznačujú pomerne dobrým ukazovateľom zakorenenia, ich schopnosť rásť spolu s rôznymi typmi potomkov je pomerne vysoko hodnotená;
 • vysoká odolnosť proti mrazu umožňuje zrelým výbojom odolávať poklesom teploty -45 stupňov;
 • koreňový systém zdravej a silnej rastliny tejto odrody bez viditeľného poškodenia toleruje zníženie teploty pôdy na -12 stupňov;
 • Hrozno tejto odrody je priaznivo odolné voči plesňovým infekciám, ľahko sa však môže poškodiť chorobou, ako je chloróza, ktorá sa prejavuje obzvlášť pri pestovaní v oblastiach s piesočnatou pôdou, ako aj pri podvýžive alebo nedostatočnom zalievaní.

Hlavnou črtou starostlivosti o hrozno "Alpha" je potreba periodického zavádzania solí železa do pôdy vo forme síranu železa, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj rastlín a tiež významne znižuje riziko chlorózy.

Recenzie záhradníkov

Napodiv, ale Názory vinárov sa pri posudzovaní odrody veľmi líšia, Značná časť záhradníkov považuje hrozno Alpha blue za pozoruhodné a opisuje ho ako nedostatočne mrazuvzdorné, zamrznutie v príliš chladných zime na úrovni pôdy a vytvára stredne veľké bobule s nepríjemnou kyslou chuťou.

Niektorí vinári túto odrodu podporujú., ale odporúča sa, aby sa pri výsadbe venovala osobitná pozornosť zloženiu pôdy, ktorá by mala byť obohatená o humus pieskom, a je nevyhnutné zabezpečiť kvalitnú drenáž v spodnej časti pristávacieho otvoru. V každom prípade by ste sa predtým, ako pestujete hrozno tejto odrody, mali rozhodnúť o schopnosti zabezpečiť rastline náležitú starostlivosť.

Ponúkame vám tiež informácie o odrodových vlastnostiach hrozna „Brilliant“.

Odroda Alpha je veľmi žiadaná ako prírodná záhradná architektúra na zdobenie stromov, fasád budov a štruktúr, ako aj balkónov a lodžií. Veľmi často skúsení pestovatelia uprednostňujú túto osobitnú odrodu a využívajú ju ako zásobu pre pestovanie slabých a mrazuvzdorných odrôd hrozna.

Technológie severného vinárstva

Napriek kontroverzným názorom na hrozno Alpha má jasné výhody. Za zmienku stojí nenáročnosť a zimná odolnosť odrody, ktorá spolu s nízkou úrovňou poškodenia chorobami a stabilným výnosom robí z hroznov Alpha najlepšiu možnosť pestovania začiatočníckych pestovateľov.


Pozrite si video: Spracovanie hrozna odrody Müller Thurgau (Septembra 2022).


Komentáre:

 1. Akinolkis

  Zábavnou formou :)

 2. Lynd

  Well, well ... it will be necessary to take a closer look at this area :)

 3. Carlos

  Beriem to na vlastné riziko)))

 4. Taudal

  I watched it in poor quality, I have to look at it in normal quality.Napíšte správu