Rada

Opis a vlastnosti narcisu Replit, kultivácie a starostlivosti

Opis a vlastnosti narcisu Replit, kultivácie a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere rastlín pre svoj záhon hľadá letný obyvateľ nenáročné, krásne a atraktívne kvety. Narcista Replit má všetky tieto vlastnosti a mnoho ďalších je rovnako dôležitých. Kvet sa pestuje od roku 1976. Doteraz nestratil svoju popularitu.

Odrodové vlastnosti

Po prečítaní popisu rastliny dostane obyvateľ leta informácie o vlastnostiach druhu. Aká by mala byť starostlivosť, kde zvoliť miesto na výsadbu a ako sa správne starať o rastlinu, aby kvitla a potešila oko.

Kvetinový vzhľad

Narcissus Replit - froté. Má nasledujúce vlastnosti:

 • výška rastliny 50 cm;
 • priemer kvetu 15 cm;
 • odtieň kvetu je ružovo-biely;
 • oranžová koruna, vlnitá;
 • priemer žiarovky je 4 cm;
 • stopka je silná, vzpriamená.

Popis vzhľadu pomôže správne umiestniť rastlinu na dané miesto a nájsť pre ňu vhodné miesto.

Narcis má nasledujúce vlastnosti:

 • kvitne skoro;
 • nebojí sa poklesu teploty;
 • dokonale znáša zimu;
 • nenáročný;
 • vysoká imunita.

Tieto charakteristiky berú obyvatelia leta do úvahy pri výbere odrody na pestovanie, minimálne podľa externých údajov.

Odolnosť voči chladu

Z tohto dôvodu je Repit oceňovaný v chladných oblastiach. Rastlina je odolná voči chladu, toleruje silné zimy a na jar poteší bohatým a dlhým kvitnutím.

Ako zasadiť narcis Replete

Výška rastliny, veľkosť kvetu, doba kvitnutia a ďalšie vlastnosti závisia od správnej výsadby.

Cibuľoviny sa vysádzajú na slnkom osvetlené oblasti, ktoré nie sú močaristé a dobre priepustné. Kultúra nemá rada prebytočnú vlhkosť.

Replit sa pestuje na otvorenom slnku, v tieni a polotieni. V každých podmienkach sa cíti dobre, bohato a dlho kvitne.

Pôda je vybraná úrodná, s nedostatkom živín, pridávajú sa minerálne hnojivá a humus, drevný popol.

Záhrada sa pripravuje vopred, žiarovky sa vysádzajú koncom leta alebo na jeseň. Riadky sú od seba vzdialené 20 cm. Žiarovky sú umiestnené v rovnakej vzdialenosti.

Hĺbka výsadby závisí od veľkosti sadivového materiálu. Veľké sú vysadené o 15 cm, malé o 10 cm Po výsadbe sa zalejú. Ak je to potrebné, mulčujte zem.

Nuance starostlivosti

Na jar po vypučaní sa výsadbové záhony zbavia zvyškov rastlín a odstránia sa buriny. Zalievajte iba v nevyhnutných prípadoch po zaschnutí vrchnej vrstvy pôdy. Z dôvodu zachovania vlhkosti a zabránenia vzniku nových burín sa záhon uvoľní alebo pokryje tenkou vrstvou mulča.

Rastliny je potrebné kŕmiť niekoľkokrát za sezónu. Narcisy potrebujú výživu nie menej ako iné kvety. Prvý rok hnojenia nie je potrebný. Dostatok toho, čo bolo prinesené pred pristátím. Budúci rok ich kŕmia 3-4 krát. Používajú minerálne hnojivá v komplexnej a organickej hmote, ktoré ich navzájom striedajú.

Ako ukazuje popis, kultúra rastie na jednom mieste 5-6 rokov. Potom musíte zasadiť žiarovky. Za týmto účelom sa vytvorí ďalšie lôžko, na ktoré sa prenesú rastliny.

Obyvatelia leta sú rozdelení do dvoch skupín, niektorí radia sadiť žiarovky ihneď po vykopaní. Druhá hovorí o výhodách sušenia a dezinfekcie, takže udržujú sadivový materiál v tmavej a chladnej miestnosti niekoľko mesiacov.

Choroby a škodcovia

Replikované narcisy majú strednú imunitu. Aby sa zabránilo výskytu príznakov choroby, je potrebné striktne dodržiavať odporúčania skúsených záhradníkov. Najlepšou obranou proti chorobám je prevencia.

Rastliny sú ošetrené chemikáliami, mali by ste s nimi byť opatrní. Používajte zvlášť opatrne v blízkosti ovocia, bobúľ a zeleniny, pretože častice chemických zložiek zostávajú na rastlinách a usadzujú sa v ovocí.

Škodcovia nie sú škodlivé pre kvety. Ale keď sa objaví akýkoľvek hmyz, zaobchádza sa s ľudovými prostriedkami. Poprášte popolom z dreva, postriekajte mydlovou vodou, použite rôzne metódy, stanovte účinnosť každého zvlášť, prípadne zvoľte najúčinnejšiu metódu.

Narcis Replit v preklade znie ako „prekypujúci“. Jeho neobvyklý vzhľad a odtieň kvetov lákajú záhradníkov. Nenáročnosť ho robí obľúbeným pri zdobení kvetinových záhonov a záhradných pozemkov.


Pozri si video: Your first Python script for Hello World! (Septembra 2022).