Rada

Opis čerešní a višní odrody Pamyat Vavilov a história výberu, výsadby a starostlivosti

Opis čerešní a višní odrody Pamyat Vavilov a história výberu, výsadby a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čerešňa je právom považovaná za univerzálnu obľúbenú. A keď voňavá kráska dozreje jedno z prvých plodov, páči sa jej ešte viac. Keď už hovoríme o skorých odrodách čerešní, treba spomenúť čerešňu Vavilov Memory. Bola uvedená na trh pomerne nedávno, ale už si získala fanúšikov v mnohých krajinách. Vďaka vlastnostiam a vlastnostiam výsadby a starostlivosti sa pestovanie odrody zmení na príjemné očakávanie úrody.

Chovateľská história a chovný región

Čerešňa „Vavilovskaya“ je venovaná veľkému ruskému chovateľovi N.I. Vavilov. Chované v roku 1985 v meste Michurinsk. Autormi vývoja boli ruskí chovatelia Žukov S.V. a Kharitonova E.N. Základom pre toto ovocie boli voľne opeliteľné sadenice, ktorých odroda nie je známa.

Pamätná odroda sa dostala do štátneho registra ovocných odrôd v niektorých regiónoch Ruska, Ukrajiny a Bieloruska.

Opis odrody

Čerešňa na pamiatku Vavilova patrí k samooplodným odrodám, preto je na jej blízke opeľovanie potrebná ďalšia odroda čerešní. K plodeniu dochádza 4 roky po výsadbe. Skoré kvitnutie, zber sa koná 20. júla.

V popise odrody je dôležité uviesť, že úroda dosahuje 20 kilogramov pri zohľadnení súladu s požiadavkami na pestovanie.

Charakteristika:

  1. Chuťové vlastnosti sú hodnotené 4 z 5 bodov.
  2. Cukor je 11%.
  3. Organické kyseliny - 1,6%.
  4. Sušina - 18,1%.
  5. Kyselina askorbová - 21,65 miligramov / 100 gramov.

Vzhľad

Zvážte vzhľad všetkých častí čerešne.

Drevo

Koruna stromu má tvar širokej pyramídy, olistenie nie je príliš husté. Kôra je svetlohnedá so zeleným odtieňom. Mladé výhonky majú viac zelenú farbu ako hnedastú. Takéto vetvy sú pružné, silno sa ohýbajú. Púčiky a listy sú veľké. Prvé sú vo forme kužeľa, vrchol je nasmerovaný a odchyľuje sa od výhonku.

Ovocie a lístie

Plody sú rovnako veľké, v tvare srdca. Hmotnosť sa pohybuje od 3,6 gramu do 4,2, čo je priemer. Základňa je okrúhla, prehĺbená, chvost je špicatý. Zrelé ovocie je tmavočervenej farby, vnútorná časť je o niekoľko tónov svetlejšia. Vnútro je šťavnaté a jemné. Kameň je veľký, oválneho tvaru.

Výsadba a odchod

Ak je sadenica z nádoby, je možné ju sadiť od jari do začiatku jesene. Ak sú korene holé, iba na jar. Pripravte si miesto výsadby, premýšľajte o ňom s prihliadnutím na potrebu koreňového priestoru. Odporúčaná plocha pre čerešne je 4 x 4 metre. Miesto by malo byť slnečné, ale pokojné. Ideálne, ak je v blízkosti múr alebo plot. Vyvíja sa v hlinitých a piesčitohlinitých pôdach.

Dôležité! Naplňte dieru dvoma vedrami vody niekoľko dní pred výsadbou. To umožní pôde nasiaknuť vlhkosť.

Vykopajte jamu hlbokú 0,6 metra a rovnaký priemer. Zmiešajte vyťaženú pôdu s hnojivami. Sadenicu umiestnite tak, aby prechod od koreňov k kmeňu bol 7 centimetrov nad zemou. Posypeme zeminou, baranidlo. Okolo kmeňa vytvoríme otvor s polomerom až 40 centimetrov, naplníme ho tromi vedrami usadenej vody.

Pri výsadbe by ste mali strom ihneď orezať. Orezané mŕtve drevo, každoročne poškodené konáre. Pri hojnom raste stojí za to zriediť - tvarovať korunu. Po výsadbe by mala byť rastlina zalievaná po končeky koreňov, do hĺbky 50 centimetrov. To sa dosiahne zalievaním jedného vedra niekoľkokrát týždenne. Ak je leto suché, zvýšte množstvo použitej vody na 2 vedrá.

Mulčovanie pomocou organických hnojív pomôže zachovať vlhkosť v pôde. Položte ich okolo kmeňa s hrúbkou až 10 centimetrov. Pôda by sa mala povrchovo kypriť, okolo stromu by sa mala odstraňovať burina.

Rozmnožovanie

Na štepenie odrežte výhonok zo stromu (červený pri koreni a kalený), vložte do vody. Na urýchlenie procesu rastu koreňov môžete do vody pridať regulátory rastu. Toto by sa malo robiť tiež opatrne: vetvička sa umiestni do roztoku iba na 18 hodín a vo vode by nemal byť viac ako jeden a pol centimetra rastliny.

Pripravte pôdu deň vopred. Na postele by mala byť umiestnená zmes rašeliny a piesku, potom hrubý piesok. Pôdu vyhladíme hrable, posypeme vodou, prihnojíme superfosfátom. Stopku umiestnite kolmo do pôdy o 3 centimetre, zakryte fóliou. Počas rastu dbajte na to, aby bola rastlina zalievaná a nepoškodená slnkom.

Choroby a škodcovia

Odroda nie je náchylná na kokokomykózu, ale monilióza má všetky šance na ovplyvnenie čerešní. Strom náchylný na plesňové infekcie začne rýchlo vysychať a nakoniec odumrie.

Aby ste tomu zabránili, ošetrujte fungicídmi trikrát ročne - pred, počas a po kvitnutí.


Pozri si video: FR Vrúblovanie ovoc stromkov na spojku (Septembra 2022).