Rada

Charakteristika a opis odrody čínskych ružových paradajok, jej úroda

Charakteristika a opis odrody čínskych ružových paradajok, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajky sú najbežnejšou poľnohospodárskou plodinou medzi domácimi farmármi. Čínska ružová paradajka je vhodná pre tých záhradkárov, ktorí na svojich pozemkoch uprednostňujú pestovanie ružových odrôd nočného listu.

Popis paradajkový kultivar Čínska ružová

Popis plodín je veľmi dôležitý. Z rôznych odrôd je ťažké vybrať jednu konkrétnu. V prvom rade je dôležité rozhodnúť sa o účele pestovania paradajok.

Paradajky sú vhodné na pestovanie v skleníkoch a skleníkoch. V južných šírkach sa dá pestovať aj vonku.

Rastlina skoro dozrieva. Červené plody sa dajú zberať do 95 - 100 dní po zasiatí sadivového materiálu. Masívne paradajky začnú dozrievať asi za 110 dní.

Kríky sú neurčité, hlavný kmeň môže dorásť až do výšky 2 m. V skleníku nie viac ako 1,5 m. Rovnako ako u väčšiny vysokých odrôd je potrebný podväzok a zovretie. Maximálny výnos je možné dosiahnuť vytvorením hlavného kmeňa na 2 stonky.

Hlavnými výhodami čínskeho ružového hybridu sú odolnosť proti extrémom denných a nočných teplôt, bohatá úroda počas celej sezóny a imunita voči väčšine chorôb paradajok.

Vlastnosti ovocia

Odroda čínskych ružových paradajok je vysoko výnosná odroda. Z jedného dospelého kríka je možné zozbierať viac ako 10 kg červených plodov.

Hlavná charakteristika je veľkoplodá. Hmotnosť jedného ovocia môže dosiahnuť až 700 g, priemerná hmotnosť okolo 450 - 550 g... Tvar zeleniny je srdcovitý, zhora a zdola mierne sploštený. Dužina je šťavnatá a veľmi sladká, ako väčšina ružových odrôd, mäsitá.

Odtieň kože a dužiny je ružový. Koža je hustá, v blízkosti stopky môže byť zelená škvrna. Vo vnútri zeleniny je malé množstvo semien.

Paradajky sú vynikajúce na čerstvú konzumáciu, ako aj na prípravu letných šalátov. Môžete si z nich uvariť vynikajúce paradajkové džúsy a omáčky. Hlavnou nevýhodou tejto odrody je, že zrelé paradajky nie sú vhodné na úplné konzervovanie kvôli skutočnosti, že plody sú príliš veľké.

Výhody a nevýhody

Recenzie na hybrid od tých záhradníkov, ktorí ho pestovali na svojich stránkach, sú všeobecne pozitívne. Niektorí sa ale sťažujú, že plody nie sú také veľké, ako uvádza výrobca v popise, a zelenina je veľmi vodnatá a chutí sladko-kyslo. Semená sú vo vnútri veľmi veľké.

Výhody:

 • Bohatú úrodu je možné zbierať celé leto;
 • Veľkoplodé;
 • Vysoká chutnosť paradajok;
 • Môžu prinášať ovocie aj za nepriaznivých poveternostných podmienok;
 • Univerzálne použitie pri varení;
 • Predčasná zrelosť;
 • Rastlina nie je rozvetvená.

Nevýhody:

 • Zozbierané paradajky sa dlho neuchovávajú;
 • Je potrebné zovrieť a priviazať k podpere;
 • V severných regiónoch je kultivácia možná iba v skleníkoch a pareniskách;
 • Zelenina môže byť vodová, ak nie je správne zaliata.

Pravidlá pestovania sadeníc

Aby bol výnos vysoký, musia sa sadenice pestovať nezávisle. Aby ste to dosiahli, mali by ste dodržiavať jednoduché pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Najpriaznivejšie obdobie na výsev semien je koniec februára alebo začiatok marca.

Rastúce vlastnosti:

 • Najskôr musí byť sadivový materiál znížený na 30 minút v roztoku manganistanu draselného, ​​potom musia byť semená vysušené do voľného stavu;
 • Pripravte pôdu, nalejte teplú vodu a urobte plytké drážky;
 • Zasaďte semená a zakryte škatuľu sklom (môžete použiť potravinovú fóliu);
 • Raz týždenne by sa sklo malo odstrániť a semená by sa mali postriekať vodou pri izbovej teplote;
 • Po objavení sa klíčkov sa sklo odstráni.

Druhou dôležitou etapou je výsadba sadeníc na trvalé miesto. Pôda by sa mala miešať s kravským alebo kuracím trusom. Vytvorte plytké jamy a vysaďte sadenice. V noci musia byť zakryté, kým nie je stabilná teplota nad nulou.

Počas celej sezóny sa odporúča na kríky nanášať minerálne a organické hnojivá. Prvé kŕmenie sa vykonáva počas obdobia aktívneho rastu kríkov paradajok.

Ako hnojivo sa môže použiť mullein alebo vtáčí trus. Ak chcete pripraviť vrchný obväz, musíte si vziať 5 litrov vody a 1 kg hnojiva, dôkladne premiešať a zalievať kríky výsledným roztokom.

Druhé kŕmenie sa vykonáva počas obdobia tvorby vaječníkov a kvitnutia. Kríky je možné napojiť roztokom mulleinu a superfosfátu (1 kg mulleinu a 25 g superfosfátu). Rastliny možno tiež zalievať roztokom síranu draselného (5 g) a nitroammofosky (50 g) na 10 litrov vody.

Následné obväzy sa vyrábajú na základe stavu kríkov. Ak sú slabé a krehké, malo by sa v hnojení pokračovať. V prípade, že paradajky začali zvyšovať listnatú hmotu a počet plodov sa zmenšil, musíte prestať kŕmiť kríky.


Pozri si video: Jak pěstovat český česnek paličák. Allium sativum (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Mongo

  I think he is wrong. We need to discuss. Write to me in PM.

 2. Seabroc

  You should tell it - a gross mistake.

 3. Nortin

  Verím, že si sa mýlil. Som si istý.

 4. Linn

  Go see a good movie and take a break, I just wrote an article about where to get films. Look in the right menu section Pages, and there is an article called Where to get films? There are links to FTP servers, trackers.

 5. Zololabar

  In my opinion you have gone erroneous by.Napíšte správu