Rada

Charakteristika a opis odrody rajčiaka Casanova, jej výnos

Charakteristika a opis odrody rajčiaka Casanova, jej výnos


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Casanova sa považuje za strednú sezónu a poskytuje vynikajúcu úrodu. Bush je stredne listnatý, môže mať výšku 1,8 - 2 metre. V tejto súvislosti sa vyžaduje viazanie. Pre dobrý rast stoniek a pre ďalšie zvýšenie v období plodenia je potrebné urobiť zovretie. Plody rastú na konári 3 - 5 kusov. Ako hovoria recenzie o paradajke Casanova, poskytujú úrodu, ak sa pestujú iba v skleníkoch.

Charakteristické

Ich charakteristickým rysom je podlhovastý tvar s rozdvojeným koncom. Ich šupka je dosť hustá a samotné paradajky sú mäsité a majú sladkastú chuť. Dobre zrelé plody sú jasne červenej farby. Na dĺžku paradajky spravidla dosahujú takmer 20 cm a ich hmotnosť bude 150 - 200 gramov.

Pozitívnym znakom tohto druhu odrody je to, že plody sú prenosné kvôli nedostatku tendencie k praskaniu. Paradajky Casanova sú skvelé na konzervovanie, pretože neprasknú v nádobách.

DÔLEŽITÉ: Pri správnej starostlivosti poskytuje odroda Casanov vynikajúce úrody. Ak na 1 meter štvorcový vysadíte až 4 rastliny, potom môžete neskôr nazbierať 12 kilogramov paradajok.

Opis odrody spojenej s nevýhodami tohto typu možno pripísať iba skutočnosti, že sú veľmi teplomilné. Je vhodné pristáť na chránenom teréne. Tiež pri pestovaní odrody bude polievať minerálnymi hnojivami.

Postupy výsadby sadeníc

Odroda paradajok Casanova je obsahovo veľmi náročná. Na získanie vynikajúcej úrody je potrebné dodržiavať stanovené pravidlá výsadby. Najprv musíte pripraviť sadenice. Vyžaduje sa kompletný výber iba zdravých a kvalitných semien. Po výbere by mali byť namočené.

Ak to chcete urobiť, vezmite si obrúsok namočený vo vode, alebo môžete použiť handričku a na ňu rozotrieť semená. V tejto podobe sú ponechané na jeden deň. Ak zrazu semená začnú klíčiť na tkanive, mali by byť vysadené v dobre navlhčenej pôde. Ak sa použijú čerstvé semená, potom táto akcia môže chýbať.

DÔLEŽITÉ: Na výsadbu rajčiaka by ste mali použiť pôdu pozostávajúcu zo zmesi trávnatej pôdy a humusu. Bude užitočné pridať piliny, rašelinu.

Optimálny čas roka na výsadbu sadeníc je marec. Najskôr si musíte pripraviť špeciálne nádoby (možno obyčajnú škatuľu) hlbokú asi 10 centimetrov. Potom semená vysaďte do hĺbky 1 centimetra. Potom je nádoba zakrytá. K tomu môžete použiť plastový alebo bežný film.

Pravidlá, ktoré treba vedieť pre úspešné sadenice:

  1. Lesk. Dobré osvetlenie by sa malo robiť nepretržite, pretože táto odroda vyžaduje veľa svetla.
  2. Teplota. Počas obdobia klíčenia semien by mala byť medzi 23 a 25 ° C. Pre vypestované a vyzreté semená môže teplota dosiahnuť 16 až 20 ° C.
  3. Polievanie. Tento postup by sa mal robiť každých 5-7 dní. Časté zalievanie takýchto paradajok nie je potrebné. Zalievanie je možné vykonať, ak je pôda suchá. Teplota vody by mala byť izbovej teploty.
  4. Malo by sa pamätať na to, že v miestnosti, kde sa nachádzajú sadenice, by nemali byť prievany.

Ak sadenice náhle žltli, dôvodom môže byť prebytok vody alebo nedostatok svetla. Potom počkajú, kým semená nevyklíčia. Zber sa vykonáva, keď sa na stonkách objavia prvé listy. Na to je vhodný pohár s objemom 0,5 litra. Nemali by ste brať menší objem, inak budete musieť sadenice znovu presádzať.

Presádzanie sadeníc do otvoreného terénu

Transplantácia do otvoreného terénu sa vykonáva 50-60 dní po zasiatí sadeníc. Známky, že sadenice sú pripravené na transplantáciu, sú nasledujúce:

  • prítomnosť 1-2 kvetinových štetcov;
  • výška sadenice je asi 30 centimetrov, sú tu silné a silné stonky, z ktorých každá má 5-7 listov.

DÔLEŽITÉ: Sadia sa najviac 4 rastliny na 1 meter štvorcový. Je potrebné pripraviť jamky veľkosti nádoby, v ktorej sú umiestnené sadenice (sklo). Potom je sadenica ponorená do otvoru a zakopaná do nej. Ďalej musíte trochu kondenzovať a poliať.

Starostlivosť o rastliny

Paradajky Casanova vyžadujú počas vegetačného obdobia dostatočné množstvo vody. Po zalievaní sa vyžaduje uvoľnenie pôdy. Kríky kŕmenie hodnotia veľmi pozitívne. Môžete použiť organické hnojivá, ako je popol, alebo minerálne hnojivá. Bude užitočné ošetrenie roztokom kyseliny boritej, asi 1 gram na 5 litrov vody. Nezabudnite na odstránenie mladých výhonkov. Zvyčajne rastú v pazuchách listov. To pomôže v budúcnosti získať krásne ovocie.

Ak sa objavia škodcovia alebo choroby

Existuje niekoľko chorôb, ktoré môžu mať vplyv na paradajky. Na ošetrenie neskorej plesne alebo hnedej hniloby používajte lieky "Barrier", "Barrier" alebo tinktúru cesnaku. Na boj proti hnedej škvrne môžete použiť drogu "Hom" Na ošetrenie vädnutia fusária stojí za to použiť "bariéru". Aby ste odstránili hornú hnilobu, musíte urobiť vrchný obväz s medom alebo vápnom.

Ak škodcovia napadnú rastlinu, môžete proti nim bojovať nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Slimáky môžu byť vyhubené, ak je pôda v koreňovej oblasti posypaná haseným vápnom, potom je uvoľnená a posypaná feferónkou.
  2. Droga „Thunder“ vás pred medveďom zachráni.
  3. Drôtik pomôže vyhladiť drogu "Bazudin".
  4. Roztoč bude odstránený liekom "Karbofos".

Žatva

S výhradou všetkých pravidiel pre pestovanie paradajok Casanova bude možné zbierať šťavnaté, hnedé a chutné paradajky. Zber sa musí robiť počas obdobia dozrievania, každých pár dní. Posledná plodina by sa mala zozbierať najneskôr pri ochladení vonku na -10 ° C.


Pozri si video: Mykorhízne huby: ČO TO JE? (December 2022).