Rada

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Veselý trpaslík, jeho výnos

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Veselý trpaslík, jeho výnos


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi roztomilý paradajkový veselý trpaslík má plody neobvyklého, predĺženého, ​​paprikovitého tvaru. Odroda je poddimenzovaná, vysoko výnosná. Opis miniatúrnej rastliny záhradkármi hovorí o jej dekoratívnych vlastnostiach. Na vetvičkách visia žiarivo červené plody, ktoré pripomínajú čiapky rozprávkových hrdinov. Kompaktné kry sú vhodné na pestovanie ako obrubníková rastlina, na kvetinové záhony, balkóny, lodžie, parapety.

Dôležité! Včasné presadenie sadeníc do otvoreného terénu je pre stvrdnuté rastliny prospešné. Rýchlo sa zakorenia, cez listovú dosku odparia menej vlhkosti a začnú intenzívne rásť koreňový systém.

Hlavné odrodové vlastnosti

Odroda paradajok „Merry Gnome“ ruského šľachtiteľa Myazina, Ph.D. v poľnohospodárstve, je určená pre krátke, chladné letné podmienky.

Hlavné charakteristiky:

 • odroda patrí do kategórie skorého dozrievania a od klíčenia do plného plodenia trvá asi 100 dní;
 • nízka paradajka so štandardným typom kríkov, silnou vzpriamenou stonkou vysokou 40 - 50 cm, každopádne „Merry Dwarf“ bez podväzku, aj keď vyrastie o 10 - 15 cm;
 • kompaktný ker, výrazný, málo listnatý. To má množstvo výhod. Nemusíte strácať čas odstraňovaním nevlastných detí a formovaním rastliny;
 • obyčajné listy, mierne zvlnené, malé, tmavozelené;
 • vysoko výnosná odroda. Pri kompaktnej veľkosti sa rastliny zbierajú z 1,5 - 3 kg paradajok;
 • plody sú valcovité, na báze rebrovité. Keď je paradajka úplne zrelá, je špičatá, ako paprika;
 • šupka paradajok je hustá, lesklá a hladká, jasne červená;
 • dĺžka paradajok 10 - 12 cm, hmotnosť od 80 - 100 g. Najväčšie exempláre dosahujú hmotnosť až 135 - 140 g;
 • ovocie do dvoch komôr, vo vnútri ktorých sú umiestnené semená, prakticky bez šťavy. Samotná dužina je šťavnatá, hustá, aromatická, sladkej chuti.

Dôležité! Plody, ktoré nestihnú dozrieť, sa často zbierajú v stave zrelosti mlieka. Paradajka musí byť z kríkov odstránená stopkou, po odtrhnutí môžu do výslednej rany preniknúť baktérie.

Univerzálne paradajky. Správajú sa pri konzervovaní perfektne a pre svoj neobvyklý tvar sú ideálne kombinované do nálevov a marinád z celého ovocia spolu s uhorkami a paprikami. Príjemná sladká paradajková príchuť je vhodná pre čerstvé paradajky do šalátov a na prípravu zemiakovej kaše, polievky a plnky.

Vďaka nízkemu obsahu vlhkosti môžu byť paradajky sušené alebo sušené. Treba tiež poznamenať vysokú kvalitu semena. Semená klíčia 99 - 100%.

Pravidlá starostlivosti o „Merry Gnome“

Starostlivosť o rozhodujúce paradajky so štandardným kríkom je celkom jednoduchá. Pri ich pestovaní je zvykom dodržiavať štandardné pravidlá. Vzhľadom na vlastnosti odrody, jej odolnosť voči nízkym teplotám, chorobám, krátke doby zrenia a zaručený výnos 1,5 kg sa môžete bezpečne pustiť do práce.

 1. Všetko sa začína skutočnosťou, že semená sa dezinfikujú v slabom roztoku mangánu, vytvrdia sa v komore chladničky a nasýtia sa mikroelementmi, ktoré sa umiestnia do „stimulátora rastu“.
 2. Na získanie vysoko kvalitných sadeníc je dôležité vyvážené zloženie pôdnej zmesi. Podklad by mal byť voľný, priedušný a absorbujúci vlhkosť. Mal by byť bez škodcov a patogénov. Za týmto účelom sa zem zahrieva na 80-90 stupňov.
 3. Semená sa vysádzajú 50 - 55 dní pred zasadením do zeme. Stáva sa to približne začiatkom apríla.
 4. Sadenice sa potápajú s výskytom 1 - 2 pravých listov v samostatných pohároch. Režim osvetlenia a teplota sa vyberajú individuálne, v závislosti od stavu rastlín. Sadenice zalievajte mierne a snažte sa udržiavať vlhkosť pôdy na 70 - 80%.
 5. Rastliny sa vysádzajú do pôdy po ukončení jarných mrazov v máji. Ak boli semená a vyzreté sadenice včas vytvrdené, potom je možné rastlinu vysadiť na trvalé miesto o 10 dní skôr.
 6. Kompaktné paradajky dobre rastú v zahustených výsadbách podľa schémy 30 x 30. Starostlivosť sa zníži na vrchný obväz, zalievanie, včasné vytrhávanie buriny a kyprenie pôdy.

Odrody skorého dozrievania v pásmach zvyčajne prinášajú malé problémy. Starostlivosť o ne je jednoduchá, ale koľko radosti prináša „Veselý trpaslík“, keď je na jedálenskom stole. Od tradičných okrúhlych paradajok sa výrazne líši, čím neustále upúta pozornosť všetkých.


Pozri si video: AGRO Choroby rajčiakov a uhoriek STOP (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Kobi

  the Remarkable question

 2. Cidro

  Neberte si k srdcu!

 3. Rhys

  Something so does not leave anything

 4. Fabien

  Myslím si, že nemáš pravdu. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.Napíšte správu