Rada

Ako odstaviť kozu od zadku a prečo to robí, neutralizovať rohy

Ako odstaviť kozu od zadku a prečo to robí, neutralizovať rohy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chovatelia kôz vedia, že rohatý „diabol“ vás môže priviesť k bielemu teplu. Toto je zviera, ktoré je svojvoľné a keď koza stále ošklbí, pomôže iba útek. Neustúpi, taká je jej postava. Schopnosť zápasiť s ňou iba vzrušuje, provokuje. Aký je dôvod tohto správania, možno je to chyba v komunikácii so zvieraťom? Je potrebné všetko analyzovať, pokúsiť sa opraviť opomenutia.

Prečo koza zadok

V stáde môžu kozy zadok z rôznych dôvodov: zabávajú sa, triedia veci pri žľabe. Kozy sa snažia nadvládu v „dievčenskom“ háreme. Útočia na človeka - pretože ich to sám naučil. Pre zábavu sa majitelia hrajú s deťmi a stláčajú rohy. Pre batoľatá je to napodobenina boja, ale keď dorastú, rohy používajú vážne.

Kozy samce obzvlášť radi bojujú, pretože pre nich je to prirodzený inštinkt. Úmyselné spôsobenie vážneho zranenia súpera nemá povahu ženy. Kozy počas ruje, keď bránia svoje stádo alebo územie, urputne zadku. Kozy niekedy deti ľahko zadku, vychovávajú ich alebo ich vyháňajú.

Ako odstaviť kozu od zadku

Je ťažké odstaviť dospelé zvieratá od zlého zvyku, ale treba to urobiť. Hlavné prikázanie pre majiteľov: keď sa hráte s deťmi, nemôžete ich chytiť za rastúce rohy a vyvíjať tlak na čelnú zónu. Vedenie si musí ustanoviť iný človek, nestojí za to byť „jeho bratom“ pre rohatých lupičov. Ak dôjde k agresii, drzého človeka ochladí studená voda. Pomáha hlasný, veliaci hlas, ktorý dokáže vycvičiť domáce zvieratá k slušnému správaniu.

Často dochádza ku konfliktom domácich miláčikov:

 1. Keď majiteľ vojde do výbehu.
 2. Počas distribúcie krmiva.
 3. Majiteľ vezme zviera na prechádzku.
 4. Pokúšam sa dotknúť rohov.

Znalí ľudia odporúčajú vziať si so sebou malú fľašu s rozprašovačom. Keď príde koza, musíte kričať „stojte“ alebo „vráťte“. Pre obzvlášť nezbedných domácich miláčikov - zabezpečte vzdelávaciu sprchu so studenou vodou. Úžasne sa učia svoje lekcie, ale nie hneď. Malo by sa pamätať: častý stres ovplyvňuje duševné zdravie zvierat, nemôžete to preháňať s tréningom.

Ako neutralizovať zvieracie rohy

Keď je „presviedčanie“ márne, vykoná sa dehydratácia. Môžete ho vyrobiť pre dospelé zviera. Veterinárny lekár musí vykonať anestéziu (anestéziu). Drastická akcia je extrémna metóda, nie každému majiteľovi sa to páči. Existujú menej traumatické obrany, ktoré vás ochránia pred útokmi Derezy.

Izolácia pre potrubia

Toto je dobrá voľba, ak je koza na zadok. Mäkké konštrukčné rúry sú narezané na veľkosť väčšiu ako je dĺžka rohov. Aby sa zabránilo odleteniu čiapok, sú mierne stiahnuté k sebe špeciálnymi svorkami. Kozy vyzerajú komicky, ale dizajn prináša bezpečnosť samotným kozám, ľuďom.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Najskôr domáce zviera pokrúti hlavou, pokúsi sa striasť potrubie a nakoniec si zvykne na úpravy.

Mali by ste zvoliť bezpečný materiál, koza môže omylom požuť ochranu. Poistky je vhodné v noci vybrať, aby si zviera mohlo oddýchnuť. Stále sa škriabu rohmi od bodnutia hmyzom.

Tenisové loptičky

S takýmito úpravami prišiel opotrebovaný majiteľ bojovnej kozy. Mäkké tenisové loptičky sú ideálne pre ochranné čiapky. Ak chcete nasadiť loptu, musíte najskôr vyvŕtať otvor. Mali by ste pracovať opatrne, kozy veľmi neradi experimentujú na sebe. Guličky držia perfektne, takže ďalšie prílohy sú väčšinou vylúčené. Odporúča sa zakúpiť niekoľko sád loptičiek, niekedy ich zvieratá stratia na prechádzke, keď sa poškriabajú na plotoch. Je potrebné ich večer odstrániť a dopriať domácemu miláčikovi odpočinok od nepríjemných pocitov.

Šité ponožky

Ak nechcete míňať peniaze na loptičky a fajky, môžete si sami na rohy ušiť mäkké ponožky. Vyzerá to zábavne, ale je to bezpečné. Keď sa koza namáľa, nemusíte sa báť bolestivých vpichov do rohov.

Na výrobu mäkkých puzdier je vhodné vziať si hrubú látku, na tieto účely je vhodný starý plášť alebo hrubá deka.

Je potrebné zmerať objem klaksónu, dĺžku, vystrihnúť obdĺžnikový polotovar. Potom ho zošite z väčšej strany a pomocou švu otočte naruby. Koncová časť by mala byť vytvorená osobitne - ako lopta naplnená vatou alebo iným mäkkým plnidlom. Nakoniec časti spojte.

Samozrejme, bezpečnosť je na prvom mieste, ale musíte sa pokúsiť ublížiť svojim miláčikom menej. Z neustáleho stresu môže dojiaca koza stratiť mlieko, dokonca ochorieť. Venujte pozornosť svojmu správaniu, nerozčuľujte sa, provokujte zvieratá k útoku. Správajte sa k svojim miláčikom ľudskejšie, odplatia sa za láskavý prístup k vám.


Pozri si video: The Most Inspiring Speech You Will Ever Hear (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Aswan

  no ...... test !!!

 2. Mars Leucetius

  nemáš pravdu. Poďme diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Clifland

  And what to do in this case?

 4. Nigis

  presná veta

 5. Shai

  Sorry, they can't join the discussion - very busy. Osvobozhus - make sure your opinion on this issue.Napíšte správu