Rada

Návod na použitie a mechanizmus účinku herbicídu Antisap

Návod na použitie a mechanizmus účinku herbicídu Antisap


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri pestovaní akejkoľvek plodiny je jedným z problémov vzhľad buriny, čo vedie k zhoršeniu úrody. Špecializované prípravky - herbicídy pomáhajú v boji proti burinám. Po prečítaní pokynov na použitie herbicídu Antisapa budete môcť produkt správne používať a zušľachťovať záhony.

Zloženie, účel a zloženie herbicídu "Antisapa"

Hlavnou účinnou látkou herbicídu Antisapa je metribuzín. Balenie herbicídu s hmotnosťou 1 kg predstavuje 700 g účinnej látky. Metribuzín sa líši od podobných liekov po dlhú dobu expozície. Látka má schopnosť preniknúť do pôdy a lístia a zostať v zemi po dobu 3 mesiacov až jedného roka.

Systémový herbicíd určený na ničenie a inhibíciu rastu burín. Liek účinkuje na jednoročné dvojklíčnolistové a obilné odrody burín rastúcich na lôžkach s plodinami. "Antisapa" tiež pôsobí na škodcov, ktorí sa usadili v semene. Herbicídnym prostriedkom sú vo vode rozpustné granule.

Mechanizmus akcie

Herbicíd „Antisapa“, ktorý preniká do pôdy, vstupuje do koreňov buriny a aktívne brzdí rast a delenie buniek.

Aktívna zložka liečiva vedie k narušeniu metabolizmu bielkovín a lipidov v bunkách, v dôsledku čoho burina odumiera.

Výhody používania

Prevalencia herbicídu „Antisapa“ medzi záhradníkmi je spojená s veľkým počtom výhod jeho použitia. Zoznam hlavných výhod zahŕňa:

 • dlhodobé vystavenie burinám a vysoká účinnosť lieku;
 • bezpečnosť pre ľudí, životné prostredie a zvieratá v dôsledku absencie toxických zložiek v kompozícii;
 • vplyv na burinu cez korene po vstupe do pôdy, ako aj cez stonky a listy rastlín;
 • zabíjanie mnohých druhov burín vrátane rue, ambrózie, jastraba poľného, ​​bodliaka, bodliaka a ďalších.

Príprava pracovného roztoku

Na prípravu pracovného roztoku na postrek rastlín a zalievanie pôdy stačí granule rozpustiť vo vode a poriadne premiešať. Konkrétne dávkovanie závisí od toho, aký druh plodiny rastie na ošetrenom lôžku.

Spravidla sa na 5 litrov vody užíva od 8 do 15 g liečiva.

Spôsob aplikácie a sadzby nákladov

Herbicíd „Antisapa“ sa používa skôr, ako sa objavia prvé výhonky. Ak sa burine podarilo v priebehu liečby dorásť a vytvoriť pár listov, potom sa účinok látky zníži. Na použitie sa pracovný roztok naleje do postrekovača alebo napájadla a pokryje sa povrch pôdy a rastlín. Pracovný roztok môžete použiť iba v deň prípravy, pretože v dôsledku dlhodobého skladovania sa stratia vlastnosti látky a účinnosť účinku proti burine sa výrazne zníži.

Miera spotreby lieku závisí od zloženia pôdy a obsahu humusu. Pri spracovaní ťažkej pôdy budete musieť aplikovať maximálne množstvo herbicídu. V prípade bežných ukazovateľov pôdy sa dodržiavajú priemerné ukazovatele a na ľahkej pôde stačí minimálna koncentrácia na zničenie všetkých burín. Je dôležité vziať do úvahy, že ak obsah humusu v pôde nepresahuje 1%, potom sa neodporúča pridávať prípravok.

Bezpečnosť pri používaní

Herbicíd je možné použiť iba v rozmedzí teplôt 10 - 25 stupňov a rýchlosti vetra okolo 5 m / s. Pri spracovaní je dôležité kontrolovať obsah vlhkosti v pôde a v prípade potreby zvýšiť množstvo spotreby vody. Látku je bezpodmienečne potrebné zapustiť do zeme do hĺbky 3 - 5 cm. Po spracovaní nie je dovolené vykonávať medziriadkové spracovanie pôdy. V budúcej sezóne sa po aplikácii herbicídu neodporúča sadiť repu a cibuľu v podmienkach s nízkym obsahom humusu - do 2%.

Napriek ekologickému vplyvu a bezpečnosti herbicídu je lepšie ošetrovať postele ochrannými rukavicami. Aby ste látku nevdychovali, môžete použiť respirátor. V prípade kontaktu s pokožkou je potrebné oblasť tela umyť teplou vodou a mydlom.

Toxicita činidla

Podľa všeobecne uznávanej klasifikácie patrí "Antisapa" do 3. triedy, ktorá zahŕňa nízko toxické látky. Doba prípustnej práce na posteliach po postreku je 3 dni pri mechanizovanej práci a 7 dní pri manuálnej práci.

Kompatibilita liekov

Herbicíd "Antisapa" je úplne kompatibilný s inými odrodami liekov podobného účinku. Na ochranu rastlín môžete najskôr skontrolovať kompatibilitu látok a ubezpečiť sa, že neexistujú žiadne odchýlky od normy, napríklad:

 • vzhľad hrudiek;
 • stratifikácia;
 • tvorba peny;
 • nedostatok sedimentu;
 • neúplné rozpustenie jedného z liekov.

Podmienky skladovania

Skladovanie nerozpustených granúl trvá 36 mesiacov od dátumu výroby. Dátum výroby nájdete na obale s drogou. Po dátume exspirácie nemôžete herbicíd použiť. Po príprave pracovného roztoku sa musí uchovávať najviac jeden deň. V opačnom prípade bude účinnosť spracovania minimálna.

Náhradníci

Najbežnejšie lieky, ktoré môžu nahradiť Antisapu, sú Zenkor a Mistral. Prípravky majú podobný účinok na buriny a potláčajú ich opätovný výskyt po deštrukcii. Pri výbere vhodnej látky na ošetrenie postelí sa odporúča porovnať vlastnosti náhradných výrobkov a zvoliť vhodnú možnosť, ktorá spĺňa stanovené požiadavky.


Pozri si video: Ako si poradiť s krtkom - critox dýmovnice (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Lance

  A ja som tomu čelil. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 2. Angelo

  Myslím, že sa mýli. Navrhujem o tom diskutovať. Write to me in PM, it talks to you.

 3. Pranay

  Som konečný, ospravedlňujem sa, ale nepribližuje sa mi to. Existujú aj iné varianty?

 4. Halliwell

  Blahoželám, pozoruhodný nápad

 5. Lucian

  Samozrejme, prepáčte, ale táto možnosť mi nevyhovuje.Napíšte správu