Rada

Charakteristika a opis odrody paradajok Babushkino Lukoshko, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Babushkino Lukoshko, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Babushkino Lukoshko je v poslednej dobe obľúbená medzi letnými obyvateľmi pre svoju nenáročnosť a veľké chutné ovocie. Táto odroda nie je hybridná, ale je chovaná chovateľmi na kultiváciu v severných častiach Ruska. Preto sa považuje za vytrvalú, odolnú odrodu, ktorá je trochu chorá, odoláva mrazu a teplotným výkyvom. Môže sa dokonca vysádzať vonku.

Popis odrody nájdete na vrecku so semenami. Typ rastliny je neurčitý. Zrenie týchto paradajok nastáva štandardným spôsobom koncom leta. To znamená, že od zasadenia semena po vzhľad plodov to trvá asi 100 dní. Starostlivosť je dosť jednoduchá.

Viac o paradajkách

Lýtkové paradajky sa zvyčajne sadia do sadeníc na záhrade. Sadenice sa klíčia zo semien na jar na parapete. Toto je odroda v polovici sezóny. Má vysoký krík, ktorý môže byť dlhý aj viac ako dva metre.

Zeleň je hustá, jasne zelená. Kvetenstvo je jednoduché. Najlepšie je počas rastu vytvoriť krík do jednej stonky a odtrhnúť prebytočné lístie, aby bolo ovocia viac a rýchlejšie dozrievali.

Plody sú veľmi veľké, pri kvalitnej starostlivosti niekedy dosahujú 800 gramov. Zaoblený tvar, s vyčnievajúcimi stranami. Oni, rovnako ako košík, majú v spodnej časti priehlbinu. Preto dostali toto meno. Farba je červená. Sú mäsité, sladké a sladké. Semená sú prítomné.

Vďaka svojej žiarivej chuti vyrábajú úžasné pasty, omáčky, adjiky. Ale väčšinou sa pestujú na čerstvé jedlo. Takže majú viac vitamínov. Na jednej vetve môže dozrieť asi 10 paradajok.

Táto kultúra má imunitu proti mnohým chorobám a odolnosť voči každému počasiu. Vlastnosti paradajok môžu naznačovať, ako ich správne pestovať, aby bol vysoký výnos a aby sa nestratila chuť.

Ako správne rásť

Tento druh paradajok môžete vysadiť v ktorejkoľvek oblasti Ruska. Ak je to veľmi chladná oblasť, potom je najlepšie ich zasadiť do skleníka so sadenicami. Semená sa vysádzajú v marci do špeciálnych nádob zakrytých fóliou a počkajte, kým nevypučia. Len čo výhonky už uvoľnili dva alebo tri listy, usadia sa oddelene od seba. Budú teda mať viac jedla, nebudú si navzájom prekážať.

Ak klíčky nemajú dostatok prirodzeného denného svetla, môžete nad ne umiestniť lampu. Teplota v miestnosti by mala byť najmenej 18 stupňov.

Keď sa sadenice roztiahnu a zosilnejú, môžu sa vysadiť na záhrade. Pred týmto obdobím musí byť pôda pripravená, uvoľnená, vykopaná, hnojená a zalievaná. Ak sú kríky veľmi husté, potom odrežte prebytočné stonky a listy. Nezabudnite na vzdialenosť medzi kríkmi. Vzdialenosť je dôležitá, aby bolo pohodlné priblížiť sa ku kríkom, aby ich korene navzájom neprekážali.

Počas rastu paradajok potrebujú neustálu starostlivosť, inak sa zrania a neprodukujú chutnú zeleninu.

Základy starostlivosti

Aby bol výnos paradajok chvályhodný, musíte poznať všetky požiadavky na starostlivosť o ne: od zalievania až po boj proti škodlivému hmyzu.

Aké sú tieto požiadavky:

  • Kríky sú pomerne vysoké, takže stojí za to ich zviazať pomocou lán alebo drôtov;
  • Prebytočné vrcholy, listy a výhonky by sa mali odrezať pre normálne plodenie;
  • Skleník je neustále vetraný otvorením dverí. Ak rastlina kvitne na otvorenom priestranstve, potom otvorte film;
  • Paradajky potrebujú dvakrát týždenne kvalitnú zálievku neľadovou vodou. Ale prebytočná vlhkosť je pre nich deštruktívna;
  • Hnojív by malo byť vždy dosť, kŕmiť aspoň raz mesačne. Nezabudnite, že v pôde musí byť piesok a hnoj;
  • Na posilnenie imunitného systému je potrebné kultúru vytvrdiť už od apríla, keď vyrastú prvé sadenice. Môžu byť na chvíľu vyvedení na balkón;
  • Rastliny postriekajte, aby ste zabránili škodlivému hmyzu: napríklad od motýľov, chrobákov, kliešťov;
  • Pre normálny prísun výživných látok do koreňov je potrebné pôdu uvoľniť, rozdrviť a obrobiť. Odstránenie buriny je nevyhnutné.

Starostlivosť o tieto rastliny sa nijako nelíši od iných záhradníckych plodín. Na oplátku dostanú obyvatelia leta veľké množstvo ovocia so sladkou a aromatickou chuťou.

Čo hovoria obyvatelia leta

Záhradníci, ktorým už niekedy vyrástol kôš, o tom nechávajú recenzie.

Lýdia: Ak hovoríme o popise tejto odrody, potom môžeme povedať, že sa bude páčiť milovníkom veľkých dužinatých plodov. Ale nerástli v skleníku rovnako veľkých, niekedy väčších, niekedy menších. Veľmi sladké, ideálne do zeleninových šalátov. Nie sú rozmarní pri odchode.

Andrey: Sadil som to dva roky po sebe. Úžasná rozmanitosť. Úroda je bohatá z dvoch kríkov. Majú veľmi radi hnojenú pôdu a vodu. Ak nie je dostatok hnojiva, môžu sa objaviť červené škvrny.

Aby boli tieto paradajky dostatočne veľké a mali bohatú chuť, musíte im poskytnúť náležitú starostlivosť. Táto odroda je vhodná na predaj a na domáce použitie.


Pozri si video: Jak na pěstování jahod (Septembra 2022).