Rada

Návod na použitie Follimag pre králiky, dávkovanie a analógy

Návod na použitie Follimag pre králiky, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho farmárov a amatérskych súkromných obchodníkov vie o Follimag pre dospelých králikov. Toto je veterinárny liek, analóg holandského lieku Folligon, so všetkými vlastnosťami. Králiky nemajú individuálne vypočítanú dávku, takže sa musíte zamerať na vypočítanú dávku pre kožušinové zvieratá. Liečivo vyrába v Ruskej federácii CJSC Mosagrogen.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku

Hlavnou zložkou lieku „Follimag“ je gonadotropný hormón zbavený nečistôt, ktorý sa extrahuje z krvného séra gravidných kobýl. Farmakologická príslušnosť - hormóny, antihormóny. Liečivo je vyrobené z PMSG (plodný kobylový sérový hormón) s pomocnými zložkami.

Liečivá látka vyzerá ako pórovitá hmota mliečnej alebo béžovej farby. Rozpúšťa sa bezo zvyšku vo fyziologickom roztoku (chlorid sodný), vode na injekciu. Na dne sa môže vytvoriť zakalená suspenzia, čo je norma. Liečivo "Follimag" sa vyrába v sterilných bankách z bezfarebného skla s objemom 500 - 1 000 IU. Uzatvorené zapečateným mäkkým korkovým vekom s hliníkovým plášťom.

Princíp činnosti

Hormón konského séra je dôkladne rafinovaný. Táto operácia úplne odstraňuje proteíny s nízkou molekulovou hmotnosťou. Vďaka tomu hormón získava luteinizačnú (reguláciu reprodukčnej funkcie), činnosť stimulujúcu folikuly.

Je dôležité, aby veterinárny liek nemal medzidruhovú špecifickosť. Liek "Follimag" začína proces tvorby, zvýšenie počtu vajíčok u samíc králikov. U mužov zvyšuje prácu intersticiálnych (zvyšuje rytmus kontrakcií) buniek v semenníkoch, syntetizuje testosterón. V dôsledku toho sa zvyšuje pohlavné teplo samcov králikov, vytvára sa dostatočné množstvo semennej tekutiny na účinné párenie.

V akých prípadoch sa používajú

Gonadotropný hormón, ktorý sa nachádza vo Follimagu, stimuluje sexuálnu túžbu u králikov a zvyšuje plodnosť zvierat. Veterinárne liečivo sa tiež používa na liečbu zníženej funkcie vaječníkov. Králikom s nadváhou sa neoplatí predpisovať hormóny, inak sa môže vyvinúť ochorenie maternice, pri ktorom sa u samíc vyskytuje neplodnosť.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Ak dôjde k tehotenstvu, potom často dôjde k potratu alebo k narodeniu mŕtvych králikov.

Návod na použitie pre králiky

Na použitie vo veterinárnej medicíne existuje návod na riedenie lieku: do látky pridajte fyziologický roztok alebo vodu na injekciu - 3 kocky. Počas rutiny sa králikom injikujú subkutánne injekcie lieku. Miesto vpichu je vnútorné stehno. Dávka sa počíta pre každé zviera - 50-60 IU. To stimuluje nástup sexuálnej túžby u jedincov oboch pohlaví, zvýšenie plodnosti u žien a produkciu vysoko aktívnych spermií u králikov.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Veterinárny liek "Follimag" je neškodný pre králiky a ľudí, mäsové výrobky sa môžu konzumovať bez obmedzení. Ak sú na dne bubliny vločky a sediment, vylúčte použitie tohto lieku. Látku tiež nestriekajte:

  • oslabené zvieratá (po chorobe, s malými prestávkami medzi jahňacím králikom);
  • malé, nie sexuálne zrelé osoby;
  • pri chorobách infekčnej genézy.

Dnes neboli zistené žiadne negatívne účinky pri používaní lieku Follimag a nie sú k dispozícii žiadne údaje o predávkovaní. Nevyhnutné požiadavky - dodržiavajte odporúčané dávky, dodržujte interval medzi injekciami. Ak sa náhle vyskytnú príznaky anafylaktického šoku, potom musí zviera urgentne podať subkutánne adrenalín (0,1% roztok) rýchlosťou 3 - 5 mililitrov na 1 kilogram hmotnosti.

Podmienky skladovania

Neotvorený liek sa má uchovávať iba na tmavom a suchom mieste. Teplota by sa mala monitorovať na mieste, kde sa liek uchováva. Hodnoty by nemali presiahnuť 12 stupňov Celzia. Zriedený liek sa má uchovávať na hornej poličke chladničky, nie dlhšie ako 10 hodín. Ak sú splnené požiadavky, uzavretá fľaša sa môže uchovávať 2 roky.

Analógy

Veterinárne lekárne ponúkajú náhrady podobné účinku ako Follimag:

  1. „Surfagon“.
  2. Fertagil.
  3. „Magestrofan“.
  4. Estrofan.

Lyofilizát (sušená látka) tohto liečiva sa musí rozpustiť a aplikovať podľa pravidiel predpísaných v pokynoch. Nepoužitý "Follimag" sa môže zneškodniť spolu s domovým odpadom.

Sexuálne patogény ako „Follimag“ pre králiky by sa nemali používať bezmyšlienkovite; je potrebné osobitne študovať konkrétnu situáciu. Špeciálne prípady si vyžadujú zásah veterinára. Niekedy môže choroba, únava zvieraťa alebo iné vážne príčiny spôsobiť, že králiky odmietnu párenie. Náhlenie a nesprávne konanie môže viesť k smrti zvieraťa.


Pozri si video: Farma 3 Drobnochovy Kralici (Smieť 2022).