Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Sladký bozk, jeho výnos

Charakteristika a popis odrody paradajok Sladký bozk, jeho výnos


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Sweet Kiss patrí k malým odrodám, ktoré ohromili záhradkárov svojou neuveriteľnou chuťou a odolnosťou voči chorobám. Majú sibírske korene, takže vždy prežijú chlad. Dajú sa dokonca pestovať aj vonku. Dospelí a deti milujú túto sladkú zeleninu pre svoju lahodnú chuť.

Tento typ patrí k paradajkám v polovici sezóny.... Plody tejto odrody sa konzumujú čerstvé, pripravujú sa z nich šaláty alebo sa konzervujú. Ak im poskytnete kvalitnú starostlivosť, poteší ich hojná úroda.

Všetko o rozmanitosti

Popis odrody Sweet Kiss je napísaný na obale so semenami. Dozrieva asi tri mesiace po zasiatí semien. Vzťahuje sa na malé paradajky. Dokonale sa prispôsobí akýmkoľvek zmenám počasia, zvyčajne sa týka chladného počasia.

Kroviny odrody sú pomerne vysoké, môžu dorásť až do jedného a pol metra. Preto musia byť priviazané k opore a sformované do stoniek. Rovnako však nie všetky paradajky majú čas dozrieť. Zeleň nie je príliš hustá, kvetenstvo je jednoduché. Na kefách sú paradajky zavesené v niekoľkých zhlukoch.

Plody sú guľaté. Na pobočke ich je vždy veľa. Farba je červená. Koža je hustá, hladká, lesklá. Tieto paradajky sú považované za jednu z najsladších odrôd na svete.... Chuť a aróma sú jedinečné a bohaté na paradajky. Obsahujú veľké množstvo cukru. Malé čerešne sú ideálne na zálievku a krájanie šalátu. A nakladané sa ukážu ako jednoducho neporovnateľné.

Ak chce niekto tieto plodiny vysadiť na záhrade, musí vedieť, ako ich správne pestovať a aké podmienky má vytvárať pre rast tejto odrody.

Ako rásť

Paradajky sú vysadené v skleníku alebo na otvorenej pôde s naklíčenými sadenicami. Tieto odrody paradajok sa pestujú v sadeniciach. Najlepšie rastú v skleníkoch, kde sú pre ne vytvorené všetky špeciálne podmienky. Milujú dobrú pôdu, až potom dajú úžasnú úrodu.

Semená sú namočené v špeciálnom roztoku na rýchle klíčenie a proti plesniam. Pôdu ošetrite manganistanom draselným alebo liekom proti spóram húb. Potom sú zasadené, udržiavajúc si odstup. Zvyčajne sú nádoby s nimi umiestnené na parapete. Kým klíčky nevyklíčia, sú pokryté fóliou. Vždy je potrebné zabezpečiť dostatok svetla. Je možné nepoužívať umelé svetlo, ale rastliny vždy udržiavajte v blízkosti okna.

Voda je vždy suchá.

Na začiatku jari je už potrebné vysievať semená do špeciálnych nádob. Pred zasiatím sa ošetria roztokom z huby. Potom zakryjeme alobalom. Semená dobre klíčia pri teplote 22 stupňov. Keď sa objavia prvé listy, film sa odstráni a výhonky sa usadia osobitne do pohárov.

Tento výber je nevyhnutný na to, aby mohli lepšie rásť a kŕmiť sa. Rastlinám je potrebné počas rastu zabezpečiť dostatok svetla a vody. Nezabudnite kŕmiť hnojivami. Potom kríky každým dňom naberú na sile a zosilnejú.

Len čo je vonku dobré jarné počasie, je treba sadenice vyvetrať a prevetrať na balkón.

Paradajky sa zvyčajne sadia do pôdy v máji až júni. Tieto paradajky môžu byť vysadené nielen v skleníkoch. Ale v severných oblastiach je lepšie ich zakryť fóliou.

Sladké odrody vždy milujú úrodnú dobrú pôdu. Je to vďaka nej, že sa získa taká bohatá chuť. Je pripravená vopred: dávajú tam piesok, rašelinu, organické hnojivá a minerálne hnojivá, humus. Pred vysadením zalievajte a dobre uvoľnite.

Sadia paradajkové kry. Bozkávajte, merajte vzdialenosť, aby bolo vhodné priblížiť sa k nim a nakŕmiť ich.

Sadenice musíte okamžite zaviazať, pretože sa tiahnu vysoko a rýchlo. Pletú sa väčšinou pomocou lán. Výnos odrody do značnej miery závisí od starostlivosti.

Kvalitná starostlivosť

Vlastnosti rajčiaka vám povedia, ako sa oň starať, aké podmienky je potrebné vytvoriť, aby bol rast kvalitný a bohaté na ovocie. Starostlivosť o malé čerešňové kvety sa veľmi nelíši od starostlivosti o veľké odrody, existujú však nuansy, ktoré treba dodržiavať.

 1. Vysoké kríky tejto odrody potrebujú podväzok, inak pod váhou zeleniny padnú na zem.
 2. Musí sa zabezpečiť kvalitné zavlažovanie paradajok, ale hlavnou vecou nie je preháňať to.
 3. Uvoľnenie zeme, kopanie, mulčovanie.
 4. Podlejte teplou vodou, najlepšie zo suda. Zalievanie paradajok v zemi pri koreni.
 5. Semená paradajok pred výsadbou namočte do mangánu.
 6. Postriekajte paradajky na choroby.
 7. Nenechajte zem premieňať sa na kameň, uvoľnite ju, schovajte ju, mulčujte.
 8. Odstráňte burinu, ktorá narúša prísun vitamínov do plodín a výživy.
 9. Počas leta musíte niekoľkokrát zeleninu kŕmiť minerálnymi a organickými hnojivami. Dusíkatými hnojivami sa navyše môžu kŕmiť paradajky pred vytvorením vaječníkov.
 10. Postrek špeciálnymi roztokmi pre hmyz a choroby.
 11. Niekedy otvorte okná a dvere skleníka, kde rastú paradajky, aby sa mohli vetrať.
 12. Ak sadíte na otvorenom teréne, potom by ste mali v noci vždy zakryť filmom z rosy a chladu.

Opatrný prístup sa vám odmení kvalitným ovocím, bude veľa ovocia, bude veľmi chutné. Ak splníte všetky tieto požiadavky, prejavte jednoduchú starostlivosť, potom čoskoro tieto rastliny potešia rodinu lahodnými malými paradajkami.

Názory letných obyvateľov

Recenzie letných obyvateľov, ktorí niekedy vyskúšali tento druh paradajok, majú vždy pozitívne hodnotenie. Úžasná chuť a jemná zvodná aróma sú skutočne veľmi obľúbené u celej rodiny, dokonca aj u tých najmenších. Milovníci tejto odrody si každý rok kupujú semená Kiss, aby si túto úžasnú chuť vždy pochutnali.

Lilia, 56 rokov: Vysadené na ochutenie odrody paradajok Sladký bozk. Skutočnú chuť nebolo možné pochopiť, pretože tento rok trpela rosou takmer celá úroda. Tieto malé paradajky sú škvrnité a nie príliš sladké. Pripravili z nich šťavu. Chuť sa zjavne zhoršila v dôsledku choroby.

Marina, 44 rokov: Túto odrodu paradajok pestujem dva roky po sebe. Šťastná s úrodou. Jasné, šťavnaté, aromatické paradajky. Sladká chuť. Jediným negatívom je, že musíte priviazať príliš vysoké kry. Ale to je asi všetko.

Victor, 52 rokov: Naša rodina miluje cherry paradajky. Majú mimoriadnu chuť. A rozhodli sme sa zasadiť paradajkový bozk. Čítali sme o tom recenzie a vybrali sme si túto konkrétnu odrodu. V záhrade máme severnú stranu a vždy tu neustále fúka vietor, rovnako ako nížiny. Ale napriek tomu plody dozreli včas, bolo ich veľa. Chuť je vynikajúca, ktorej sladkosť, o ktorej hovoria, bola prítomná. Jediná vec, ktorú by som chcel poznamenať, je, že táto kultúra miluje dobrú pôdu, hnojenú vysokou kvalitou. Nie vždy vyrastie na prázdnej pôde. Maj dobrú úrodu všetkým!


Pozri si video: Paradajky DELIKATES. Zdravé paradajky v zime. (November 2022).