Rada

Popis odrody paradajok Vladimir F1, jej charakteristík a kultivácie

Popis odrody paradajok Vladimir F1, jej charakteristík a kultivácie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajky sú považované za jednu z najobľúbenejších zeleninových plodín na pestovanie v záhrade. Paradajka Vladimir F1 má vysoký výnos a je vhodná na pestovanie v akejkoľvek pôde.

Charakteristika odrody paradajok Vladimír

Odroda Vladimir F1 patrí k hybridom prvej generácie. Paradajka je stredne skorý neurčitý hybrid na kultiváciu v akejkoľvek pôde. Doba dozrievania zeleniny po zasadení semien do pôdy je 100-105 dní.

Dospelá rastlina malej veľkosti, stredne listnatá. Podväzok na zvislú podperu a odstránenie bočných výhonkov sú potrebné. Listy sú tmavozelenej farby, charakteristické pre všetky odrody paradajok. Kvetenstvo je jednoduchého typu. Prvé kvetenstvo sa začína formovať pod 9. listom. Následne - každé 3 listy. Maximálny výnos dosiahnete, ak vytvoríte krík na 2 hlavných stonkách.

Odroda sa pestuje hlavne v južných oblastiach. Na výsadbu v stredných a najmä severných šírkach je vo väčšine prípadov žiaduce použiť skleník. Medzi výhody patrí odolnosť voči tabakovej mozaike, fusariové vädnutie kríkov a múčnatka.

Opis plodov paradajok Vladimír

Paradajky odrody Vladimir sú veľkoplodé odrody s jasne červeným odtieňom šupky a dužiny. Tvar ovocia je okrúhly. Niekedy paradajky rastú nepravidelne.

Pokožka je pevná a pevná. Vďaka tomu sú zrelé plody vhodné na celé morenie. Počas procesu konzervovania zelenina nepraská a dužina zostáva pevná. Zrelé plody sa používajú na prípravu rôznych nakladaných uhoriek, napríklad lecha, omáčok, kečupov alebo paradajkových štiav. Paradajky sa tiež používajú na prípravu zeleninových šalátov.

Výhody a nevýhody pestovania

Paradajkový hybrid Vladimir F1 nemá vážne nevýhody, ktoré ovplyvňujú výnos.

Výhody hybridu Vladimir:

 • Vysoký výnos po celú dobu plodenia.
 • Rýchly vývoj sadeníc.
 • Chuť zrelej zeleniny.
 • Univerzálne použitie pri varení.
 • Hrubá koža.
 • Odolný voči väčšine chorôb z paradajok.
 • Je možné pestovať sadenice v otvorenej a uzavretej pôde.
 • Zozbieraná zelenina vydrží dlhú prepravu a je vhodná na predaj.

Hybridná starostlivosť je minimálna. Osobitná pozornosť sa venuje polievaniu a hnojeniu počas vegetačného obdobia. Postele zriedka musíte polievať. Ak často prší, potom by sa od polievania malo upustiť. Raz za týždeň, pred zálievkou záhonov, odburiňte pôdu a odstráňte všetky buriny. Dospelé kríky nie je potrebné vytrhať.

Na zvýšenie výnosov sa postele polievajú niekoľkokrát za sezónu minerálnymi a organickými hnojivami. Ako krycí obväz sa používajú dusík, fosfor a draslík. Organické hnojivá sú vhodné na hnoj, trus kurčiat, divinu a popol z dreva. V závislosti od stavu puzdier sa množstvo aplikovaného vrchného obväzu zvyšuje alebo znižuje.

Recenzie na paradajku Vladimir

Recenzie o športe rajčín Vladimíra od letných obyvateľov.

Karina, 37 rokov:

"Najlepšie paradajka, ktorá na tomto mieste rástla." Zelenina začala dozrievať koncom júla. Plody sú veľké, sladkej chuti. Hodia sa k šalátom aj k jedlu. Starostlivosť o kríky je minimálna. Kríky neboli celé leto polievané. Na výnosy sa aplikovali iba hnojivá. Kríky je bezpodmienečne nutné zaviazať kvôli závažnosti ovocia. Konáre sa lámu. “

Constantine, 65 rokov:

"Semená som si objednal na internete." Vak obsahoval malé množstvo semien. Výhonky sa objavili rýchlo. Sadenice dobre rástli a po presadení sa rýchlo uchytili na novom mieste. Zrelé kry sú vysoké a listnaté. Paradajky na každej vetve sú tvorené vo zväzkoch. Zrelá zelenina má príjemnú, sladkú chuť. Paradajka Vladimir je nenáročná, ale zároveň zostáva na najlepšej úrode. Prvá úroda sa začala v auguste. ““


Pozri si video: Jak vypěstovat mango (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Kestejoo

  Súhlas, veľmi vtipný názor

 2. Reilly

  so záujmom a analóg je?

 3. Takinos

  Nemáš pravdu. Napíš mi v PM.

 4. Dev

  Je to jednoducho nádherná frázaNapíšte správu