Rada

Popis odrody moravských zázračných paradajok, jej charakteristiky a kultivačné vlastnosti

Popis odrody moravských zázračných paradajok, jej charakteristiky a kultivačné vlastnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajkový moravský zázrak sa na trhoch našej domoviny objavil už dávno. V roku 1995 ho holandskí chovatelia vyrobili na pestovanie v skleníkoch a na záhradných záhonoch. V roku 1997 bola odroda pridaná do Štátneho registra rastlín na pestovanie na otvorených územiach v centrálnom regióne.

Odrodové vlastnosti

Skorá zrejúca neurčitá odroda na pestovanie na záhradných záhonoch, v skleníkoch a na balkónoch. Zrenie rajčiaka nastáva 90 dní po výsadbe semien pre sadenice. Rastlina je vysoká, v zrelosti dosahuje dĺžku 170 centimetrov. Popis listov - podobne ako zemiaky, stredné lístie. Bush vyžaduje neustály podväzok. Ak je pestovaná na 3 stonkách, prináša vynikajúce plody, rastlina je jednoducho posiata krásnymi malými plodmi. Požiadajte o vytvorenie kríka, preto pri odchode musíte odrezať prebytočné nevlastné deti a listy, aby ste mohli lepšie rodiť.

Plody sú okrúhle, jasne červené, po dozretí nie je v blízkosti stopky zelená škvrna. Na jednom vaječníku sa vytvorí až 30 paradajok, čím viac ovocia, tým menšia hmotnosť. Hmotnosť paradajky dosahuje 50 gramov. Chuť paradajok je sladkastá s kyslou, šťavnatou, hustou dužinou. Má 4 semenné hniezda.

Odroda je odolná voči obľúbeným chorobám, toleruje mierne teplotné výkyvy počas kalenia semien. Používa sa univerzálne, pretože má malú veľkosť a vynikajúcu chuť.

Pozitívne ukazovatele kvality ovocia

Pretože sa odroda pestuje na území Ruskej federácie veľmi dlho, získala si uznanie medzi mnohými letnými obyvateľmi, agronómami a záhradníkmi. Charakteristické rysy:

  • Vysoká produktivita.
  • Skorá zrelosť a priateľský návrat úrody.
  • Vynikajúca chuť ovocia.
  • Prepraviteľnosť a udržiavanie kvality.
  • Odolnosť voči chorobám.

Tu je krátky zoznam pozitívnych posudkov založených na spätnej väzbe od bežných ľudí.

Agrotechnické podmienky pestovania

Semená sa vysádzajú na sadenice 60 dní pred presadením rastlín na miesto trvalého rastu. Sadenice sa vysádzajú v skleníkoch a na otvorenom teréne vo vzdialenosti 40 až 50 centimetrov medzi sadenicami. Ukazuje sa 3-4 kríky na meter štvorcový.

Pôda je predbežne hnojená organickým hnojením. Na tento účel je vhodný humus, kompost, divina alebo kurací trus. Po oplodnení je pôda dvakrát vykopaná a zaliata horúcou vodou. Po týchto postupoch môžete sadiť sadenice.

Starostlivosť o rastliny, rovnako ako iné odrody. Pri pestovaní by sa malo zdôrazniť niekoľko dôležitých bodov.

  1. Grasshopping kríkov.
  2. Podväzkové rastliny.
  3. Odburiňovanie a kyprenie pôdy.
  4. Včasná úroda.
  5. Kontinuálna kontrola rastu.

Kvôli vysokému rastu sa rastlina zvyčajne pestuje v skleníkoch. Tam je horná časť priviazaná k priečniku, čo uľahčuje starostlivosť o kríky. Ak neodstrihnete ďalších nevlastných synov na kríku, prerastie ich neúrodnými konármi.

Zber paradajok sa vykonáva neustále Ak na kríkoch dozreje veľa paradajok, potom sa proces dozrievania bude ťahať až do jesene a posledné plody nebudú mať čas na naplnenie.

Aj keď sú paradajky odolné voči chorobám, nemalo by sa umožniť, aby došlo k ich vývoju. Nezabudnite skontrolovať, či sú v každom kríku neobvyklé škvrny, hniloba, plesne a výrastky. Ak sa zistí, okamžite urobte opatrenia na neutralizáciu choroby. Odstráňte choré časti rastliny, aby nedošlo k rozšíreniu infekcie. Na dezinfekciu sa používajú fungicídy populárnych výrobcov. Potom vás vynikajúca úroda krásnych paradajok poteší každú sezónu.


Pozri si video: HDZ 23 2018 ŠPECIÁL PARADAJKY RAKÚSKO (Február 2023).