Rada

Popis odrody paradajok Santa Claus, pestovanie a starostlivosť o neho

Popis odrody paradajok Santa Claus, pestovanie a starostlivosť o neho


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda paradajok Santa sa na ruských trhoch objavila pomerne nedávno. Bol zaradený do štátneho registra rastlín v roku 2014 na pestovanie v skleníkoch a v exteriéri. Mnoho amatérskych záhradníkov už vyskúšalo rozmanitosť záhonov a reaguje pozitívne. Túto paradajku je možné pestovať na semená a transplantovať z vlastnej úrody v budúcom roku.

Vlastnosti odrody

Determinantná vysoká odroda paradajok Santa Claus, určená na pestovanie v otvorenej a uzavretej pôde. Dospelá rastlina dosahuje výšku 1 meter, jednotlivci pestujú v skleníku - až 2 metre. Doba dozrievania od výsadby je 100 dní. Pri pestovaní na sadeniciach trvá 30 dní od vysadenia sadeníc do zeme až po zber.

Listy sú priemerné, tmavozelenej farby. Na kríku je vytvorených až 12 karpálnych vaječníkov s 5 až 6 paradajkami. Aj keď je rastlina rozhodujúca, stále vyžaduje zovretie a podväzok. V opačnom prípade budú kríky ležať na zemi pod váhou ovocia.

Popis plodov - keď sú zrelé, dosahujú hmotnosť 150 gramov. Jasne červená farba, na niektorých paradajkách sa za nepriaznivých poveternostných podmienok na stonke vytvorí bledá škvrna. Paradajky majú zaoblený hladký tvar bez rebrovania. Chuť je sladká, paradajková, bez kyselín. V ovocí sa vytvoria 4 komory so semenami.

Výťažok je vysoký - z jedného kríka sa odstráni 6 - 10 kilogramov ovocia. Zároveň je na jednom námestí vysadených 3 až 5 rastlín. Dozrievanie je priateľské.

Rôzne univerzálne použitie, konzumované čerstvé, pripravené omáčky, džúsy, nakladané.

Agrotechnika

Semená odrody sa vysádzajú na sadenice 2 mesiace pred presadením do zeme. Pestuje sa hlavne v semenákoch. Na rýchle klíčenie semien sa používajú rastové stimulanty. Je dôležité vysadiť sadenice na slnečné, nie veterné miesto v záhrade, aby plody dozrievali rovnomerne.

Po výsadbe na hlavnom mieste rastu sa odporúča paradajky zovrieť a priviazať. Dobre reaguje na hnojenie minerálnymi hnojivami. Niektorí záhradníci zasadia do jednej jamy dva kríky, aby získali dvojnásobný zber.

Starostlivosť o rastliny

Odrodové vlastnosti sú také, že pri správnej starostlivosti o ovocie plody spolu dozrievajú a potešia svojich záhradkárov bohatou úrodou. Ako sa starať o paradajky:

  1. Rastliny sa podľa potreby polievajú.
  2. Po zalievaní je vhodné pôdu okolo stoniek uvoľniť.
  3. Pre dobrý rast paradajok je nevyhnutné vytrhnutie buriny.
  4. Kroviny sú zviazané a nevlastní synovia zviazaní, aby sa nerozlomili pod ťarchou plodov a nezrastali do zelenej hmoty.
  5. Rastliny a pôda sa kŕmia najmenej trikrát za sezónu. Paradajky teda majú dostatok výživných látok na dozretie ovocia.
  6. Je potrebné neustále kontrolovať zelenú hmotu na prítomnosť hniloby, húb a vysychania.

Prevencia chorôb

Choroby paradajok sa rozvíjajú tak rýchlo, že za týždeň môžu zničiť celú úrodu. Na prevenciu chorôb by sa choré sadenice nemali vysádzať zdravými rastlinami. Musíte napojiť kríky pri koreni. Voda, ktorá sa dostane na listy, spôsobí v rajčiakoch phytophthoru - veľmi nebezpečné ochorenie.

Pred výsadbou je pôda posypaná dreveným popolom a zaliata teplým roztokom manganistanu draselného. Roztok ničí baktérie a huby v pôde, čím chráni rastliny pred ďalšou infekciou. Ak sa nájde infikovaný krík, je okamžite odstránený z miesta a zničený spálením. Napadnuté rastliny ponechané pre humus prenesú hubu do pôdy a tá sa pri vykopávaní miesta rozšíri všade.


Pozri si video: Klimatizační buňka (Február 2023).