Rada

Ako používať voňavý tabak proti zemiakovému chrobákovi v Colorade

Ako používať voňavý tabak proti zemiakovému chrobákovi v Colorade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Letní obyvatelia roky hľadali spôsob, ako hmyz zničiť bez použitia chemikálií. Niektorí záhradníci používajú voňavý tabak zo zemiakového chrobáka z Colorada. Používa sa rôznymi spôsobmi: výsadbou samotnej rastliny alebo prípravou prostriedku na ničenie škodcov pomocou drvenej rastlinnej hmoty alebo prachu.

Stupeň poškodenia zemiakového chrobáka z Colorada

Nie je žiadnym tajomstvom, že tento hmyz je schopný zničiť obrovské množstvo výsadieb. Zničia 100% plodiny, ak nechajú voľný priebeh procesu svojej reprodukcie. Potom sa budú nekonečne vyvíjať a veľmi rýchlo zjedia všetky semiačka. V takom prípade bude strata značná.

1 hmyz zožerie 100 mg rastlinnej hmoty denne.

Chrobáky žijú na spodných listoch a larvy ležia na zadnej strane listu. Preto si ich nemožno všimnúť okamžite. Najčastejšie jeho útokmi trpia zemiaky. Rastlina je najzraniteľnejšia počas kvitnutia, potom sa pozoruje mohutná znáška lariev.

Rastlina a jej vlastnosti

Voňavý tabak ročný, jeho domovinou je Južná Amerika. Výška rastliny 50 - 90 cm, listy sú veľké, kvety sú malé, červené, žlté a biele. Má silnú arómu, ktorá sa večer zintenzívňuje. Chrobáka priláka vôňa rastliny, začne ju jesť. Ale jed obsiahnutý v jeho zložení zabije hmyz.

Metódu objavil Bazhenov. 10 rokov tvrdohlavo hľadal spôsob, ako bojovať proti hmyzu bez použitia chemikálií. Pri svojich početných pozorovaniach si uvedomil, že ak vedľa zemiakov vyrastie tabak, priletí k nemu aj chrobák z Colorada. Keď sa častice voňavého tabaku dostanú dovnútra, po chvíli škodca uhynie.

Letný obyvateľ sa musí pripraviť na to, že na jeho miesto budú lietať škodcovia zo všetkých susedných oblastí. Pri použití tejto metódy je dôležité, aby ste sa v prvom roku nevzdali všetkého. Výsledok bude viditeľný iba 3 roky. Infúzia listov sa používa na boj s iným hmyzom, ktorý škodí záhrade a zeleninovej záhrade.

Spôsoby užívania tabaku

Na boj s chrobákom zemiakovým v Colorade používajú niekoľko metód:

 1. Výsadba rastliny do zemiakových záhonov.
 2. Príprava podkladov na striekanie kríkov.
 3. Nálevy listov.

Aby sme pochopili, ako vonný tabak účinkuje proti chrobákovi zemiakovým v Colorade, je potrebné každý z nich podrobne zvážiť.

Pestovanie sadeníc rastlín

Zvláštnosťou tohto boja je, že pred zasadením do zeme je potrebné pestovať sadenice tabaku. Obyvatelia leta opakovane dokazujú, že semená sa konzumujú priamo v zemi, dokonca ani neumožňujú klíčenie rastliny. Preto je dôležité vysádzať hotové rastliny.

Pestovanie vonných sadeníc tabaku. Prvá etapa - príprava pôdy, ktorá nemá možnosť pripraviť si ju vlastnými silami, je možné zakúpiť v obchode. Tí, ktorí chcú ušetriť peniaze, si ich varia doma. Ak to chcete urobiť, urobte:

 • 1 diel rašeliny.
 • 1 diel humusu
 • 3 kusy obyčajného pozemku.

Semená sa vysievajú začiatkom februára. Deň vopred je zabalený vo vlhkej utierke, aby sadivový materiál napučal. Potom posypte semená a zakryte 5 mm suchou zeminou, zakryte polyetylénom. Udržujte hrniec pri konštantnej teplote + 20-25 ⁰С, až do klíčenia.

Potom, čo sa klíčky objavia, keď pôda začne vysychať, nastriekajte ju rozprašovačom. Keď sa vytvorí tretí pravý list, odporúča sa ho oberať. Keď rastliny dosiahnu výšku 13-15 cm, prenesú sa na trvalé miesto. Ale súčasne musí byť zem zahriata na +15 ⁰С.

Voňavý tabak ľahko toleruje okolie s akoukoľvek kultúrou, kvetmi a všetkými záhradnými rastlinami.

Pri prenose na zem je vhodné zachovať hrudu zeme, v ktorej rástla.

Ako zasadiť voňavý tabak?

Prvý rok sa rastliny vysádzajú pozdĺž okraja záhonov alebo po celom obvode vo vzdialenosti 1 m. Vysádzajú sa vopred, okolo apríla. To sa deje tak, aby chrobáky z Colorada nemali čas na kladenie lariev. Ak je letný obyvateľ neskoro s výsadbou, potom bude ťažšie bojovať, pretože larvy nežerú tabak a bude ich tiež treba nejako zničiť.

Ak je na webe veľa škodcov, potom bude trvať dlhšie ako 1 rok, kým sa s nimi vyrovnáme. Ak chrobák zožerie všetky rastliny voňavého tabaku, zasaďte ho znova. Účinok bude stále pretrvávať.

Výhody Bazhenovovej metódy

V každom podnikaní sú skeptici. Rovnako Bazhenovova metóda môže byť vyvrátená tými, ktorí sa na svojich pozemkoch ani nepokúsili zasadiť tabak.

Táto metóda kontroly škodcov má niekoľko výhod:

 1. Nie namáhavá metóda. Budete musieť tvrdo pracovať, pestovať sadenice a vysádzať ich na trvalé miesto.
 2. Nízke náklady.
 3. Stránka nie je spracovaná chémiou, to znamená, že škoda pre ľudí je minimálna.
 4. Zvonku vyzerá veľmi pekne.
 5. Podľa recenzií je metóda účinná.

Aby sme jasne pochopili silné a slabé stránky Bazhenovovej metódy, odporúča sa najskôr vysadiť niekoľko kríkov na testovanie.

Varenie tabakového prachu

Rastlina je vhodná na prípravu špeciálneho prostriedku na ošetrenie rastlín od hmyzích škodcov. Voňavý tabak sa suší, vhodná je celá rastlina, stonky i listy. Za týmto účelom je zviazaný vo zväzkoch a zavesený v dobre vetranej miestnosti, v tieni. Keď listy začnú chrumkať, sú rozdrvené. Keď je prach pripravený, pripraví sa z neho špeciálne riešenie nasledujúceho zloženia:

 • 0,5 kg prachu.
 • Mydlo na pranie 40 g.
 • Voda 20 l.

Použite roztok na postrek plodín a kvetov. Takýto nástroj je zakúpený v obchodoch.

Ak chcete zemiaky spracovať tabakovým prachom, postupujte takto:

 1. Po dobu 2 dní je prach nasiaknutý 10 litrami teplej vody.
 2. Kmeň.
 3. Pridajte mydlo a vodu.

Výsadba zemiakov sa spracováva s cieľom vystrašiť hmyz a zachovať úrodu. Výhodou tohto spôsobu spracovania je, že je šetrný k životnému prostrediu, pričom sa v koreňových plodinách nehromadí žiadne škodlivé látky. Je neškodný pre ľudí a užitočný hmyz. A nevýhodou je, že za sezónu je potrebné veľké množstvo postrekov.

Názor letných obyvateľov, ktorí vyskúšali tento spôsob spracovania zemiakových záhonov

Ak chcete získať viac informácií, začínajúci pestovateľ zeleniny hľadá recenzie od skúsených záhradníkov. Niektoré poskytujú konkrétne tipy a triky na ničenie škodcov.

Ivan: „Dlhodobo pracujem v záhrade. Proti chrobákovi zemiakovému v Colorade som už dlho používal tabak. Môj recept je jednoduchý, 4 - 5 rastlín voňavého tabaku namočím na niekoľko dní do vody. Filtrujem to, pridám tam tekuté mydlo a jed je hotový. V našich končinách si rastlina rastie samovýsev, preto ju netreba hľadať. Spracovávam to raz za 2 týždne. Ovplyvňuje chrobáka aj larvy. ““

Irina: „Minulý rok sme sa rozhodli vyskúšať túto metódu, na miesto sme zasadili tabak. Nehovoriac o tom, že výsledok je vynikajúci, ale stále existuje rozdiel. Žukovov je menej. ““

Sám Bazhenov o tejto metóde hovorí: „Musíte mať pevné nervy. Vysádzajte iba vypestované sadenice. Toto nie je rozmar, ale nevyhnutnosť. Hmyz požiera semená priamo v zemi, čím bráni ich klíčeniu. Na našom webe sa o niekoľko rokov neskôr objavila prvá samoosiata rastlina.

Boj s chrobákom zemiakovým v Colorade je problém. Letný obyvateľ chce predovšetkým používať menej chemikálií, takže sa oplatí vyskúšať zasadiť vonný tabak. Ak všetko vyjde, škodca vás prestane trápiť.


Pozri si video: Výroba domácí medoviny: DÍL 1. - VYBAVENÍ A ZÁKVAS (Smieť 2022).