Rada

Charakteristika a opis odrôd uhoriek Artist F1 a Anzor F1

Charakteristika a opis odrôd uhoriek Artist F1 a Anzor F1


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Obyvateľ každého leta sa snaží získať čo najskoršiu úrodu. V tomto mu pomáhajú ultra skoré odrody uhoriek, ako napríklad Anzor F1 a Artist F1.

Opis odrody Anzor F1 10

Anzor sa nevzťahuje iba na skoré, ale aj na veľmi skoré odrody. Analóg odrody Artist F1. Pôvodom z Holandska. Prvú plodinu je možné zberať 40 dní po vyklíčení. Na jednom uzle sa môžu vytvoriť 3 - 4 uhorky. Rastlina je veľmi vysoká a má silný koreňový systém. Znáša nielen nedostatok svetla, ale aj mierny pokles teploty.

Anzor F1 má zvýšenú odolnosť voči chorobám, vďaka čomu ho možno pestovať nielen v interiéroch, ale aj vonku. Schopný rýchlo rásť po prekonaní stresových podmienok. Výťažok je stabilný a rovnomerný počas celého obdobia plodenia.

Plody odrody Anzor majú valcovitý tvar a sú stredne zelenej farby. Chuť je vynikajúca, pokožka je tenká a jemná, semenná komora je malá. Počas celého obdobia rastu uhorky nezožltnú a ani príliš nestarnú. Môže byť použitý ako na konzumáciu v čerstvom stave, tak aj na rôzne druhy konzervovania.

Dokonale toleruje prepravu a skladovanie, vďaka čomu je vhodný na predaj. Po dlhú dobu si môže zachovať svoju prezentáciu a nestratiť chuť.

Popis odrody Umelec F1

Patrí k veľmi skorým, môže začať plodiť už 40 dní po objavení sa prvých výhonkov. Rastlina je partenokarpická, preto pre plod nie je potrebný hmyz. Bush je stredne veľký, koreňový systém je silný.

Tvar uhorky je valcovitý, farba tmavozelená. Hľuzy sú stredne výrazné. Dĺžka ovocia nie je väčšia ako 10 centimetrov a hmotnosť je asi 100 gramov. Výraznou vlastnosťou je dužina, ktorá má vynikajúcu arómu, hustotu a šťavnatosť. Z jedného štvorcového metra je možné zozbierať až 8 kg ovocia, čo naznačuje vysoký výnos hybridov.

Použitím

Opis odrody naznačuje, že plody umelca a Anzora neobsahujú horkosť. To zaručuje všestranné použitie. Zeleninu je možné úspešne použiť na konzerváciu aj na čerstvú konzumáciu. Plody oboch odrôd dokonale tolerujú prepravu, nestrácajú predajnosť a chuť. Vďaka tomu sa používajú na implementáciu.

Odroda uhoriek Artist F1 má oproti konkurencii také významné výhody:

 • zvýšená odolnosť voči hlavným chorobám;
 • veľmi skoré dozrievanie plodiny;
 • vysoká produktivita;
 • vynikajúca chuť;
 • univerzálne použitie;
 • schopnosť rásť v interiéri aj exteriéri (vrátane balkóna, parapetu, skleníka).

Rastie

Uhorky umelca sú vysadené dvoma spôsobmi. Pri prvej metóde sa sadenice vopred pestujú a potom sa ponoria do zeme. V druhom sa semená vysievajú priamo na záhradný záhon. S metódou sadeníc by sa malo sejba začať už v apríli. Robia to v rašelinových kvetináčoch alebo v špeciálnych kazetách na pestovanie sadeníc. Pôda sa pripravuje z týchto zložiek:

 • rašelina (2 diely);
 • humus (2 diely);
 • piliny (1 diel);
 • popol z dreva (40 g na 10 litrov).

Výsledná zmes sa plní do nádob, v každej sa rozloží na pár semien týchto odrôd. Ďalšia starostlivosť spočíva v včasnom zalievaní, ktoré sa vykonáva pri vysychaní pôdy.

Táto vlastnosť naznačuje, že uhorky sú teplomilné rastliny, ktoré reagujú zle na zmeny teploty. Je potrebné zasiať na otvorenom teréne najskôr v okamihu, keď sa zem zahreje na +15 ° С. Spravidla počas tohto obdobia konečne prechádza hrozba nočných mrazov a denná teplota je nastavená na +22 ° C. Semená sú pochované pár centimetrov a vzdialenosť medzi nimi je asi 10 centimetrov. Spočiatku sa odporúča pokryť posteľ agrofibrom. Prvé výhonky sa môžu objaviť do týždňa.

Funkcie starostlivosti

Po výskyte druhého listu bude potrebné uhorky zriediť. Na každých 15 centimetrov zostáva len jeden najsilnejší semenáč. Aby sa koreňový systém mohol lepšie rozvíjať, je potrebné pravidelne uvoľňovať pôdu, aby sa robil kopec.

Tento postup pomôže zabrániť vstupu vody do stoniek rastlín. Práve tento faktor prispieva k rozvoju hlavných chorôb uhoriek.

Zalievanie sa vykonáva pri vysychaní vrchnej vrstvy pôdy. Uhorka Artist F1 znižuje vaječník v prípade nedostatočnej vlhkosti, výnos klesá. Môžu sa objaviť poškodené uhorky s horkou dužinou. Nezaškodí pravidelné používanie organických hnojív, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu živín v pôde.

Nemenej dôležitú úlohu pri pestovaní uhoriek hrá susedstvo na záhonoch s inými plodinami. Je lepšie pestovať uhorky v blízkosti týchto plodín:

 • baklažán;
 • cesnak;
 • fazuľa;
 • kapusta;
 • šalát;
 • repa a pod.

Paradajky, reďkovky a reďkovky spôsobujú veľmi kontroverzné názory na túto otázku.

Uhorka Artist F1, ktorej popis a recenzie láka, aby ju nasadila na svoje stránky, už má svojich fanúšikov. Letní obyvatelia tento hybrid nielenže niekoľko rokov sami pestujú, ale odporúčajú ho aj svojim priateľom a známym. Starostlivosť o rastliny je rovnaká ako u iných odrôd, môžete však získať viac úrody a dokonca aj s lepšími vlastnosťami. Väčšina záhradkárov dokonca predáva prebytok zozbieranej plodiny a získava z toho príjem.


Pozri si video: pro kurz PDC 2020 - Jak vznikala bylinková zahrada na Vlčí Hoře 2011-2019 (Február 2023).