Rada

Popis a vlastnosti odrôd hrušiek Gera, ich výhody a nevýhody a kultivácia

Popis a vlastnosti odrôd hrušiek Gera, ich výhody a nevýhody a kultivácia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere sadeníc pre svoju letnú chatku alebo záhradný pozemok všetci ľudia očakávajú, že získajú dobrú úrodu chutných, voňavých plodov. Stromy musia byť navyše vhodné pre konkrétny región a nesmú trpieť tuhou zimou alebo dlhodobým horúčavom. Dnešný podrobný príbeh je o tom, aké výhody získa majiteľ, keď si do svojej záhrady zasadil hrušku Hera.

Popis a vlastnosti odrody hrušky Gera

Je to zimná vysoko výnosná hruška, ktorá je mrazuvzdorná. Výsledok práce ruských chovateľov. Predkovia Héry boli dve odrody hrušiek - Dcéra úsvitu a Reale Turín. Odroda bola vyšľachtená v roku 2003, odporúča sa na pestovanie v oblasti Strednej čiernej Zeme. Chuť Héry sa na 5-bodovej stupnici odhaduje na 4,3 bodu.

Strom s priemernou výškou (asi 4 metre), hustou kompaktnou korunou má pyramídový tvar. Kmeň a vetvy sú rovné, listy sú stredne veľké, tmavozelenej farby s lesklým hladkým povrchom. Plody pravidelného tvaru, veľké, od 180 do 230 gramov, so šťavnatou, sladkokyslou a mierne zrnitou dužinou. Hrušky sú zelené so žltkasto-ružovou stranou. Jadro je malé. Hrubá suchá pokožka strednej hrúbky. Plody sa môžu skladovať 3 - 3,5 mesiaca po zbere. Práve počas doby skladovania „dostanú“ chuť a odhalia svoje najlepšie vlastnosti.

Hlavné výhody a nevýhody

Odroda bola vyšľachtená pre centrálne oblasti Ruska, Sibíri a Uralu. Ukázalo sa, že je rýchlo rastúci (začína prinášať ovocie za 4 roky po výsadbe), nenáročný na starostlivosť a plodný, preto sa medzi záhradníkmi stal veľmi populárnym v oblastiach s miernym podnebím.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Dôležité: Héra netoleruje horúce južné podnebie a vysokú vlhkosť vzduchu.

Strom odoláva mrazom pod -30 ° C. To umožnilo pestovať južnú plodinu v regiónoch s dosť drsným podnebím. Plody sa dlho skladujú, dajú sa konzumovať čerstvé, sú vhodné do kompótov, konzerv, džemov a iných druhov spracovania.

schopnosť rásť a prinášať ovocie v regiónoch s chladnými zimami;

vysoká produktivita;

chutné, šťavnaté ovocie rovnakej veľkosti;

udržiavanie kvality úrody pri správnom skladovaní.

neznášanlivosť na horúce, suché podnebie;

znížený výnos pri absencii opeľovačov.

Gera je samooplodňujúca odroda, ale na zachovanie výnosov sa v blízkosti vysádzajú neskoré odrody hrušiek alebo sa na nich vysádzajú zimné druhy: Artemovskaya winter, Dekabrinka, Uralochka.

Ako správne pestovať plodinu

Hruška Gera je nenáročná odroda vytvorená pre pestovanie na osobnom záhradnom pozemku. Héra sa nepoužíva na priemyselné pestovanie, plody sa počas prepravy stratia.

Odporúčané načasovanie

Heru je lepšie sadiť na jeseň, v septembri, aj keď je možná aj jarná výsadba. Sadenice sa vyznačujú vynikajúcou mierou prežitia. Ak sa hruška vysádza na jar, robí sa to v máji, pri jesennej výsadbe by sa mala sadenica stihnúť prispôsobiť a zakoreniť na novom mieste pred nástupom chladného počasia.

Výber miesta a príprava pôdy

Na výsadbu vyberte slnečné, suché, vetrom chránené oblasti. Hruška neznáša podmáčanú pôdu. Ťažká pôda, kyslá alebo slaná pôda nie je pre ňu vhodná. Kyslé pôdy sa pred výsadbou vápnia. Hruška nie je vysadená v nížinách. Héra ľahko toleruje chlad, takže môže rásť na slnečnom návrší bez toho, aby trpela vetrom.

Šírka a hĺbka pristávacej jamy je 70-80 centimetrov. Pripravuje sa 7-10 dní pred výsadbou. Na dne je položená drenážna vrstva z rozbitej tehly a štrku.

Výber a príprava sadenice

Na výsadbu sa vyberú 1-2-ročné sadenice. Mali by byť silné bez viditeľného poškodenia kmeňa a koreňov. Možnosti zlikvidujte suchými vetvičkami alebo koreňmi. Pred výsadbou sa korene rastliny ošetria prípravkom proti hubám a baktériám a rastovým stimulantom.

Algoritmus pristátia

Pre hrušku bude optimálna zmes piesku a humusu v pomere 1: 1 s prídavkom superfosfátu a síranu draselného. Na dne jamy je kopec tvorený zeminou. Kolík je vykopaný vo vzdialenosti 20-25 centimetrov od stredu jamy. Sadenica je umiestnená na vrchu hlinenej kopy a korene sú opatrne narovnané.

Jama je naplnená zvyškami pôdnej zmesi, pôda je zhutnená, čím sa odstránia medzery. Sadenica je uviazaná na kolíku. Výsadba sa zaleje pozdĺž okraja jamy. Koreňový krk by mal byť nad povrchom výsadbovej jamy.

Deň po výsadbe sa sadenica zostrihá, ponechá sa asi 50 centimetrov vysoká. To sa robí, aby sa vytvorila bujná koruna. Kmeň kmeňa je mulčovaný, aby udržal vlhkosť.

Ďalšia starostlivosť

Ak strom dobre zakorenil, možno očakávať prvé plody 4 roky po výsadbe. Po 6 rokoch strom začína poskytovať stabilne vysoké výnosy.

Polievanie

Na zalievanie je urobená drážka pre koreň. Mladý stromček sa zalieva dvakrát mesačne. Počas kvitnutia a počas tvorby vaječníkov sa zvyšuje zálievka.

Hnojivo

Na jar sa aplikuje dusíkaté hnojivo, pred kvitnutím a počas tvorby plodov - síran horečnatý. Raz za 2-3 roky, uprostred leta, sa do pôdy pridávajú fosforové hnojivá.

Prerezávanie

Hérina korunka by sa nemala formovať, stačí jej sanitárny rez. Zmrazené konáre sa na jar odstránia. Pri jesennom reze sa odstránia suché konáre.

Metódy ochrany pred chorobami a škodcami

Na začiatku jari sa vykonáva preventívne postrekovanie hrušiek. Používajte prísady „Hom“, „Horus“ alebo „Speed“ v súlade s odporúčaniami výrobcu. Tieto lieky chránia pred chrastavou, múčnatkou, plesňou ohňom a inými chorobami.

Vetvy postihnuté infekciou sú rezané a spálené. Z hmyzích škodcov je strom ošetrený insekticídmi.

Zbieranie a skladovanie hrušiek Hera

Odroda je zimná, zber sa zberá po 1. septembri. Plody sa ukladajú po vrstvách do debničiek, ktorých dno je pokryté papierom, pilinami alebo pieskom. Ak je hrušiek málo, každá je zabalená v papieri pre lepšie uskladnenie.

Plody v debničke by mali ležať voľne, rady hrušiek vyložiť papierom, pri skladovaní by nemali prísť do vzájomného kontaktu. V tejto forme sa plody skladujú 3 - 3,5 mesiaca. Táto odroda si už získala lásku záhradkárov svojou nenáročnosťou a produktivitou, umožnila obyvateľom stredného pruhu a severnejších oblastí hodovať na lahodných šťavnatých plodoch.


Pozri si video: Zachráňme staré odrody jabloní a hrušiek (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Bakinos

  Podľa môjho názoru nemáš pravdu. Ponúkam o tom diskutovať. Napíš mi v PM, zvládneme to.

 2. Adalrik

  Myslím si, že nemáš pravdu. mám istotu. Môžem to dokázať.

 3. Dizuru

  zaujímavá temka, dospelý)

 4. Kazijora

  Yes it is all a fantasy

 5. Gajinn

  Radikálne nesprávne informácieNapíšte správu