Rada

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Fatima

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Fatima


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Fatima je skutočným nálezom pre milovníkov pestovania zeleniny. Táto odroda paradajok je nenáročná na údržbu a prináša veľa úrody. Predtým, ako začnete pestovať paradajky, musíte sa oboznámiť s vlastnosťami tohto procesu.

Charakteristické

Popis a vlastnosti odrody paradajok Fatima pomôžu začiatočníkom podrobnejšie študovať jej charakteristické vlastnosti.

Rastlina patrí k skorým dozrievajúcim odrodám paradajok, ktoré dozrievajú iba pár mesiacov po výsadbe sadeníc na otvorenom teréne. Zrelé kríky dorastajú až do 45 - 70 centimetrov. Pri pestovaní v skleníkoch môže byť ich výška viac ako 80 cm, na kríkoch sa časom vytvorí pomerne veľké ovocie s hmotnosťou asi 500 gramov. Vonku sú pokryté červenkastou hladkou pokožkou, pod ktorou je mäsitá konzistencia. Ovocie chutí sladko a veľmi príjemne.

Hlavnou výhodou tejto odrody je jej odolnosť voči chorobám. Rastlina takmer nikdy netrpí plesňou, o čom svedčia početné recenzie ľudí, ktorí sa zaoberajú pestovaním paradajok fatima.

Výsev semien

Sadenice môžete pestovať v ktoromkoľvek regióne našej krajiny. Výsev semien sa odporúča začiatkom alebo v polovici marca.

Príprava sadivového materiálu

Semená, ktoré ste zozbierali sami, musíte pred výsadbou spracovať. K tomu sa odporúča použiť slabý roztok manganistanu draselného. Ak sú semená staršie ako rok, potom je potrebné ich pred spracovaním namočiť na niekoľko hodín do teplej vody.

Nakúpené semená nie je potrebné spracovávať, pretože namáčanie môže iba poškodiť klíčenie.

Príprava pôdy

Pri príprave zalievacej zmesi musíte použiť záhradnú pôdu. Môže obsahovať značné množstvo patogénov a iných škodlivých mikroorganizmov. Aby ste sa úplne zbavili možných zdrojov infekcie, odporúča sa pôda dekontaminovať. To sa dá urobiť parou. Za týmto účelom sa pôda vloží do cedníka a nechá sa 10 minút nad hrncom s vriacou vodou.

Výsadba semien

Najskôr je potrebné naplniť nádoby predtým pripravenou pôdou, po ktorej sa v nej vytvorí niekoľko malých drážok, ktorých veľkosť nie je väčšia ako 5 cm, do každého z otvorov sa umiestni niekoľko semien. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť asi dva centimetre, ale je to možné viac. Po umiestnení všetkých semien do drážok je potrebné ich posypať zemou a zaliať vodou.

Výsadba sadeníc

Sadenice sa vysádzajú na otvorenom teréne začiatkom mája. Ak ich plánujete pestovať v skleníku, potom je možné sadenice vysadiť v polovici apríla.

Príprava sadeníc

Niekoľko dní pred výsadbou sadeníc do zeme musí byť ošetrená špeciálnymi stimulantmi. K tomu môžete použiť lieky ako Immunocytofit alebo Epin. Použitie týchto prostriedkov niekoľkokrát urýchli rast mladých kríkov.

Príprava pôdy

Takmer všetky paradajky musia byť vysadené v pôde, ktorá obsahuje veľké množstvo výživných látok. Preto by pred výsadbou malo byť miesto ošetrené minerálnymi hnojivami. K tomu môžete použiť kompost, humus fosforu a draslíka.

Okrem toho by sa pôda mala vopred uvoľniť do hĺbky asi 10 - 15 cm, čím sa zbavíte kôry vytvorenej v hornej vrstve pôdy.

Výsadba sadeníc

Sadenice paradajok sú vysadené v malých otvoroch hlbokých asi 15 cm. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť 40-50 cm. Sadenice by mali byť vysadené v pravom uhle. V blízkosti vysokých kríkov sa odporúča inštalovať špeciálne kolíky alebo podväzkové pásy.

Starostlivosť

Každá rastlina vyžaduje starostlivú starostlivosť a paradajky nie sú výnimkou.

Polievanie

Paradajkové kríky nerastú dobre v suchej pôde, takže ich musíte pravidelne polievať. Ak je vonku často zamračené počasie, postačí ich polievať raz týždenne. V slnečných a horúcich dňoch by sa to malo robiť každé 2-3 dni.

Vrchný obväz

Odporúča sa kŕmiť rastlinu niekoľkokrát za sezónu. Prvé kŕmenie sa vykonáva jeden a pol týždňa po výsadbe kríka na otvorenom teréne. Na tento účel sa používajú špeciálne zmesi vyrobené zo superfosfátu, diviny a ľadu.

Záver

Pestovanie odrody rajčiakov Fatima môže robiť nielen profesionálny pestovateľ zeleniny, ale aj začiatočník. Aby ste to dosiahli, stačí starostlivo študovať vlastnosti výsadby tejto odrody rajčiakov.


Pozri si video: Lacné paradajky - podvod na spotrebiteľoch! (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Kanris

  Is an excellent idea

 2. Kermichil

  Thank you for choosing assistance on this matter.

 3. Vogel

  Skvelá a včasná odpoveď.

 4. Bajas

  O tom to nemôže byť a hovorí.

 5. Dion

  Mýliš sa. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 6. Guhn

  I read, like subscribe to a blog. Question: How?Napíšte správu