Rada

Opis odrody paradajok Zinulya a jej charakteristík

Opis odrody paradajok Zinulya a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Zinulya je skorá, rozhodujúca, veľkoplodá odroda ružových paradajok. Vytvorené pre pestovanie v skleníkoch aj vonku. Môže sa pestovať po celý rok správnou poľnohospodárskou technológiou v skleníkoch s kúrením.

Ružové paradajky sú v poslednej dobe veľmi populárne. Spravidla sa však nelíšia vo výťažku a skorej zrelosti, aj keď chuťovými vlastnosťami prekonávajú svojich červených príbuzných. Ružové paradajky obsahujú viac vitamínov skupiny B (B1, B6), ako aj C, PP, pektín a antioxidanty ako lykopén, selén, karotén.

Opis a vlastnosti odrody

Popis: "Zinulya" dorastá do výšky 0,6-0,8 m, nevyžaduje povinné viazanie na zvislú alebo vodorovnú podperu. Stonka je pružná, ale pevná a silná. Tvorba stonky tohto rajčiaka sa uskutočňuje, keď rastlina rastie v 1-2 kmeňoch. Listy sú zelené, pravidelnej veľkosti, okrúhleho tvaru. Na 1 štvorcový m. sú vysadené 3-4 rastliny.

Technológia výsadby je štandardná 50 x 40 cm. Doba od klíčenia semien po plodenie rastliny je 85 - 95 dní.

Odolnosť tejto odrody voči chorobám rajčiakov je vysoká. Existuje produktívnejšia a rozsiahlejšia autorská revízia tejto odrody, ktorá sa volá „Zinulya 2“. Vyšľachtený bol aj hybrid s názvom „Zinaida F1“.

Vlastnosti ovocia: odroda "Zinulya" má veľké, guľaté, rovnomerné, šťavnaté, sladké ovocie. Farba zrelého paradajky je bledoružová s perleťovým leskom. Šupka tejto zeleniny je jemná, tenká. Paradajky sú veľmi citlivé na praskanie, keď je vlhkosť nestabilná.

Plody odrody "Zinulya" majú jemnú chuť a arómu, sladké s príjemnou paradajkovou kyslosťou. Konzumujú sa čerstvé, v šalátoch, spracované na džúsy.

Veľkosti plodov na kríkoch nie sú rovnaké a pohybujú sa od 150 do 250 gramov (jednotlivé plody do 300 gramov). Výťažok paradajok Zinulya je asi 12-15 kg na 1 štvorcový. Paradajka sa nedá prepravovať na veľké vzdialenosti, zelenina sa ľahko pokrčí, popraská.

Ako rozlíšiť odrody odrôd

Výhody paradajok Zinulya oproti najbližším konkurentom sú skoré dozrievanie, priateľská úroda ovocia (pri prvom zbere dozrieva až 40%). Je tiež potrebné povedať, že chuť týchto paradajok je vysoká, charakteristická pre odrodu.

Paradajky Zinulya 2 sú tiež perleťovo ružové, chutné a sladké. Prvá zelenina sa však zväčšuje a dosahuje 450 gramov. Bush dáva ovocie dlhšie a je odolnejší proti praskaniu. Prenosnosť "Zinuli 2" je lepšia.

Hybrid Zinaida F1 má dobrú chuť a je skoro zrejúci. Vegetačné obdobie je 80 dní. Sada charakteristík ovocia je rovnaká ako u pôvodných druhov rastlín. Cennou kvalitou je zvýšená odolnosť proti praskaniu a chorobám.

Vrchný obväz a spracovanie

Hnojenie sa musí vykonať včas podľa tejto schémy:

 • 2 gramy dusíkatého hnojiva na krík (pred kvitnutím);
 • 1-2 gramy potaše na ker (po odkvitnutí);
 • Každých 7-10 dní, dusičnan vápenatý, 1-2 gramy na krík;
 • "Vitazim" alebo iný biostimulant podľa dávkovania v anotácii.

Liečba škodcami a chorobami sa vykonáva pred kvitnutím rastlín, najmenej 10 dní pred zberom. Striedanie chemikálií sa musí uskutočňovať v súlade s ich kompatibilitou a dĺžkou pôsobenia.


Pozri si video: Stav rastu paradajok k (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Strong

  You have hit the spot. An excellent idea, I agree with you.

 2. Brigham

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie... Som si vedomý tejto situácie. Vstúpte, budeme diskutovať. Napíšte sem alebo do PM.

 3. Shaktinris

  Mýliš sa. Som si istý. Som schopný to dokázať. Napíšte mi do PM, diskutujte o tom.

 4. Mabonagrain

  Before I thought otherwise, I thank you for the help in this question.

 5. Mayo

  Beyond all doubt.Napíšte správu