Rada

Kedy a v akom veku môžete králiky z králika odobrať a pravidlá

Kedy a v akom veku môžete králiky z králika odobrať a pravidlá


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Králiky sa rodia úplne bezmocné. Rodia sa slepí a plešatí. Preto na začiatku života potrebujú zvieratá starostlivosť o matku. Dospelý králik je súčasne schopný nakŕmiť najviac 8 mláďat. Keď sa narodí viac králikov, prebytok sa presunie do iného hniezda. Mnoho farmárov zaujíma: kedy je lepšie králiky z králika vybrať?

V akom veku sú králiky oddelené od králika

14-20 dní sa mláďatá kŕmia materským mliekom. To prispieva k rozvoju normálnej imunity a posilneniu tela králikov. V takom prípade nastáva okamih, keď je potrebné ich premiestniť na nové miesto. Existuje niekoľko možností vykonania tohto postupu.

Odchod 28. deň

Odporúča sa nechať mesačné králiky matke. V tejto dobe sa ich zažívacie orgány ešte len začínajú prispôsobovať jedlu dospelých zvierat. Odnášať mláďatá je dovolené 28. deň, ak samec kryl samicu jeden deň po pôrode. Vďaka tomu bude mať králik šancu odpočívať 2-3 dni pred novým kolom. Ale táto možnosť sa považuje za najnevýhodnejšiu.

Odstavenie do 35-40 dní

Výsev mláďat od matky po dobu 35 - 40 dní má určité zvláštnosti. V takom prípade sa odporúča zabezpečiť, aby sa králiky neprejedali. Ak toto odporúčanie zanedbáte, existuje vysoká pravdepodobnosť poruchy trávenia a vzniku hnačiek. Okrem toho je samica krytá 10-20 dní. Čím neskôr sa to urobí, tým viac odpočinku si od zajacov dopraje.

O 40-45 dní

U oddelených králikov počas prvých 10 dní žalúdočná kyslosť významne klesá. Je to spôsobené poklesom sily šťavy a výskytom katarálnych symptómov u zvierat, ktoré sa ešte len začínajú adaptovať na hrubé jedlo. Preto je najlepšie králiky premiestniť na nové miesto po 40 - 45 dňoch. To zaisťuje lepšie využitie rastlinných a iných krmív. Zároveň stojí za to postupne prenášať zvieratá na nové jedlo. Je veľmi dôležité starostlivo sa starať o zvieratá počas prvých 1,5 - 2,5 mesiaca po oddelení.

Chov brojlerov

Usadenie brojlerov sa vykonáva za 56-60 dní. V takom prípade sú zvieratá okamžite zabité. Pred zabitím je povolené ich pestovať ďalších 15-20 dní pomocou bielkovinového krmiva. Táto možnosť chovu sa považuje za optimálnu pre druhy mäsa. Jatočné telá týchto zvierat obsahujú väčšie množstvo bielkovín a tukov v porovnaní s králikmi trvajúcimi 4 mesiace, ktoré boli chované obvyklým spôsobom.

Ako správne vysádzať králiky

Existuje niekoľko možností vykonania tohto postupu. Každá metóda má určité vlastnosti.

Simultánne jigovanie

Táto metóda sa používa v prípade zhutneného okrolu. V takom prípade sa zvieratá uložia do 30 dní. Počas postupu stojí za zváženie stavu každého králika. Všetky mláďatá musia mať rovnaký vývoj. Slabším jedincom by mala byť poskytnutá ďalšia výživa a starostlivejšia starostlivosť.

Z dôvodu nedostatočnej konkurencie medzi zvieratami bude možné získať zdravých jedincov.

Pri umiestňovaní králikov do klietok stojí za zváženie tučnosť a sexuálne vlastnosti. Zvieratá sa distribuujú podľa pohlavia najneskôr do 3 mesiacov. V klietkach je prípustné mať 3 - 7 osôb.

Odstavenie s prerušovanou opätovnou výsadbou

Ak sa niektoré zvieratá v klietkach nevyvíjajú dobre a matka má veľa mlieka, môžu sa im mláďatá pravidelne vracať. To zaisťuje ich posilnenie.

Je potrebné mať na pamäti, že táto metóda sa nepovažuje za najefektívnejšiu, a preto sa používa zriedka. Králiky by sa mali vyvíjať nezávisle od okamihu uloženia. Ak zvieratá v raste zaostávajú, mali by sa umiestniť oddelene a okamžite sa nechať chovať na mäso. Takíto jedinci sa s väčšou pravdepodobnosťou stretnú s chorobami, ktoré ohrozujú infekciu celej rodiny.

Triedené podľa stupňa vývoja

Táto metóda spočíva v primárnom umiestnení najväčších a najsilnejších mláďat. Po 2-3 dňoch sa zvyšok presunie na nové miesto. Toto sa deje postupne, berúc do úvahy rast a vývoj. Túto metódu je možné použiť, ak má žena dostatok mlieka.

Vybavenie novej rezidencie

Klietky sú vyrobené pre 3-7 osôb. Je prípustné vysádzať 10 - 15 zvierat do klietok pod holým nebom. 1 králik vyžaduje minimálne 0,2 štvorcového metra podlahovej plochy. Nenechávajte králiky z rôznych vrhov pohromade. Ak neexistujú žiadne ďalšie možnosti, stojí za to použiť novú klietku, ktorá nie je známa zvieratám zo žiadneho vrhu. To pomôže vyhnúť sa bitkám a škodám. Pokiaľ to nie je možné, chované králiky sa chovajú samy.

Pri výbere nového miesta je potrebné mať na pamäti, že musí byť suché a teplé. Králiky ťažko znášajú tlačenicu a účinky prievanu. Pred presadením zvierat by malo byť ustajnenie ošetrené antiseptikom. Spodok klietky môže byť drevený alebo plastový. Dôležitá je aj organizácia správnej posteľnej bielizne. S jeho pomocou bude možné udržiavať teplo. Podstielka môže byť vyrobená z lepenky, sena, látky, pilín.

Krmivo pre odchytené králiky

Odporúča sa správne kŕmiť mláďatá, pretože majú nedostatočne vyvinutý tráviaci systém. Prvé doplnkové jedlo sa podáva po 3 týždňoch. Pri prechode na novú stravu pH v žalúdku výrazne klesá.

Oddeleným králikom by sa mala poskytovať rozmanitá strava. Spočiatku je však prípustné používať iba tie jedlá, ktoré dojčiaca matka jedla. V opačnom prípade budú mať deti silnú hnačku alebo zápalové ochorenie čriev.

Nové krmivo by sa malo zavádzať postupne. To platí najmä pri použití zelených. Králikom je zakázané dávať čerstvú trávu. Odporúča sa najskôr vysušiť. Do misy je zakázané dávať veľa jedla, pretože zajace sa môžu prejedať. Usadzovanie králikov má množstvo funkcií. Existuje niekoľko možností vykonania tohto postupu. Aby všetko dobre dopadlo, odporúča sa zvieratám zabezpečiť vhodné podmienky.


Pozri si video: Chvateľská výstava zajace králiky (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Nijas

  Podivuhodný! Vďaka!

 2. Kataur

  What a touching phrase :)

 3. Brothaigh

  Som konečná, prepáčte, ale navrhujem ísť inou cestou.

 4. Thatcher

  Myslíš to vážne?

 5. Meinyard

  I join. So happens. We can communicate on this theme. Here or in PM.

 6. Sonny

  Plne zdieľam jej názor. V tomto nič nie je dobrý nápad. Pripravený vás podporiť.

 7. Joosep

  Your post got me thinking * left to think a lot * ...Napíšte správu