Rada

Ako môžete rozlíšiť sadenice feferónky od sladkých, starostlivosť a pestovanie doma

Ako môžete rozlíšiť sadenice feferónky od sladkých, starostlivosť a pestovanie doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri klíčení sadeníc môžu nastať ťažkosti veľmi odlišného druhu, keď záhradník nevie, ako odlíšiť sadenice feferónky od sladkých. Jedným z nich je zmätok, ktorý vzniká v dôsledku skutočnosti, že nezostali žiadne štítky, ktoré by pomohli identifikovať odrodu alebo typ rastliny. Niekedy sú také kúsky papiera zničené, nasiaknuté alebo jednoducho stratené.

Obzvlášť urážlivé je, keď je v dôsledku takého zmätku nemožné určiť odrodu. Nie je možné rozlíšiť horké odrody od sladkých bulharských.

Druhy papriky a ich vlastnosti

Moderný agrotechnický trh predstavuje obrovské množstvo odrôd papriky ako zeleninovej plodiny. Sú klasifikované podľa času zrenia, farby šupky, počtu semien a ďalších charakteristík. Všetky tieto kritériá však môžu byť súčasťou dvoch kategórií rastlín pestovaných v záhradách s otvoreným poľom aj v skleníkoch, kde je možné vytvoriť pre rastliny priaznivejšie podmienky.

Zeleninová paprika môže byť:

 1. Sharp. Jedná sa o druh so stredne veľkými strukmi a ostrou, horiacou špecifickou chuťou. Stupeň prejavu tohto príznaku môže byť rôzny. Vo vede je zvykom klasifikovať štipľavosť feferónky na 10-bodovej škále. Najštipľavejšími druhmi sú tabasco a čili.
 2. Šalát sladký. Plody sú veľké, sladkej chuti. V niektorých prípadoch sa dokonca aj u sladkých odrôd môže objaviť horká dochuť, zatiaľ čo štipľavosť je mäkká a vôbec nehorí.

Na získanie ovocia, ktorého chuť bude plne zodpovedať deklarovaným vlastnostiam, je potrebné pestovať pikantné odrody oddelene od horkých. Ak sú rastliny umiestnené v samostatných skleníkoch alebo na posteliach, ktoré sú od seba veľmi vzdialené, nie je to možné, sladké a korenené odrody by sa mali vysádzať vo vzdialenosti najmenej 20 cm od seba.

Ak sa tieto podmienky nedodržia, rastliny sa opelia a v dôsledku toho štipľavá paprika stratí svoju ostrosť a sladká paprika získa štipľavú chuť. Semená zhromaždené z nadmerne opelených plodov poskytnú ešte zaujímavejšiu úrodu: veľkosť ovocia bude veľká a chuť bude veľmi korenistá. Plodina nebude obsahovať ani náznak sladkej chuti.

Ako pestovať feferónky

Výsadba semien papriky pre sadenice sa začína po začiatku nového kalendárneho roka.

Záhradkári začínajú myslieť na semená, odrody a spôsoby výsadby na jeseň. Trpké korenie, ktoré je jednou z najúžasnejších záhradných plodín, nie je náročné vypestovať, aj keď k tejto záležitosti mnohí pristupujú opatrne.

Schéma výsadby pomocou kvapkovej závlahy

Najjednoduchší spôsob, ako zasadiť semená trpkého vzhľadu, počnúc klíčením v plochej nádobe, na spodnej časti ktorej je mäkká handrička alebo gáza, a na jej vrchole sú umiestnené semená papriky pre sadenice. Nalejte do nádoby trochu vody a na vrch dajte ďalšiu vrstvu látky, aby ste semená papriky pred výsadbou namočili.

Ak si letný obyvateľ pamätá, koľko dní korenie stúpa, potom nesmie zabudnúť na potrebu vytvorenia osobitných podmienok pre klíčenie.

Nádobu so semenami je potrebné umiestniť na teplé a svetlé miesto, napríklad na okno, na dobu 2 až 3 dní. Počas tohto časového obdobia musia byť údaje o teplote vzduchu udržiavané v rozmedzí 20 - 25 O TOMC, a keď sa voda v nádobe odparí, musí sa jej hladina doplniť.

Hneď ako semená vyklíčia, zasadia sa do vopred pripravenej pôdy. Starostlivosť o sadenice papriky doma by mala byť systematická, je potrebné preukázať vedomosti o tom, ako často polievať sadenice papriky.

Predtým, ako sa správne ponoríte sadenice papriky, musíte sa ubezpečiť, že je pripravená na tento postup. Ak chce záhradník získať maximálny počet horkých klíčkov semien, môžete použiť druhú metódu, o ktorej sa bude diskutovať neskôr.

Schéma vylodenia

Aby sa dosiahlo 100% klíčenie semien, je možné ich ošetrovať špeciálnym prostriedkom - stimulátorom rastu. Toto riešenie je možné zakúpiť v ktoromkoľvek špecializovanom online obchode alebo hypermarkete. Na vrchole výsadbových operácií môže byť úplne vypredaný, takže zásoby drogy musia byť do budúcnosti a vopred doplňované. Príprava semien papriky na siatie sadeníc pomocou tohto prípravku uľahčí kultiváciu plodiny.

Rastový promótor pomôže zvýšiť rýchlosť klíčenia semien ktoréhokoľvek materiálu. Okrem toho sa môže použiť na zlepšenie miery prežitia rastlín počas zbierania a presádzania. Ak sa budete vedieť správne ponoriť do papriky a ako spracovať semená, môžete sa vyhnúť mnohým problémom, ktoré rastú. Výsadba semien sa môže začať, keď sú pripravené.

Klíčky ošetrené stimulantom budú vykazovať zvýšenú odolnosť voči chorobám. Sadenice vypučia rýchlejšie a výnosy sa výrazne zvýšia.

Ako pestovať papriky

Je možné pestovať sadenice papriky doma za určitých podmienok, ale predovšetkým je potrebné pamätať na to, že dobrú úrodu bude možné z záhonov odobrať, iba ak boli v nich vysadené rastliny spočiatku silné, silné, zdravé a klíčenie semien je dobré.

Dosiahnutie tohto cieľa je možné za určitých rastúcich pravidiel a pri zohľadnení vlastností, ktoré si musí každý záhradník pamätať:

 1. Zalievanie rastlín by nemalo byť príliš časté, najlepšie každý druhý deň. Pôda by mala udržiavať miernu vlhkosť, nemala by sa nechať vyschnúť. Prebytočnú vlhkosť bude signalizovať choroba známa ako čierna noha. Ako často potrebujete kríky polievať, zistíte podľa stavu pôdy. Ak sadenice uschnú, musí sa zvýšiť zálievka.
 2. Pôda v medziriadkoch potrebuje pravidelné kyprenie v hĺbke najviac 5 cm, frekvencia - pred zalievaním. Medzi vysadenými kríkmi môže vyrásť iná kultúra, ktorej koreň by sa nemal poškodiť.
 3. Klíčky sladkej papriky by mali prijímať minerály a vitamíny v dostatočnom množstve. Listy sadeníc môžu naznačovať minimum výživných látok: začnú sa krútiť, meniť farbu, vysychať alebo padať z kríka.
 4. Takmer všetky odrody papriky sú opelené, stojí za to vopred premýšľať o prilákaní hmyzu na miesto pre opelenie plodiny.
 5. Sadenice feferónky nie je potrebné pripínať, preto by silné spodné listy na sadeniciach mali chrániť pôdu pred vyschnutím. Ak je leto príliš horúce a daždivé, potom je možné jeho spodné konáre odstrániť, pretože rastlina môže hniť.
 6. Koreňový systém rastliny je jemný. V súvislosti s touto skutočnosťou nie je presádzanie a zber papriky dobre znášaný. Najlepšou možnosťou je vysadiť rastliny na otvorenom teréne do rašelinových pohárov, v ktorých kvitnú potápavé sadenice.
 7. Papriky sú jemné rastliny, ľahko náchylné na choroby, takže pred zasiatím bude užitočné vykonať dezinfekciu semien.
 8. Ak teplota vzduchu klesne pod 13 O TOMC. Toto je minimálna odporúčaná teplota pre sadenice papriky, ktorá už má nepriaznivý vplyv na sadenice papriky - každý letný obyvateľ vie, čo má v tejto situácii robiť. V prípade nepriaznivej predpovede počasia musia byť kríky pokryté agropanom, a ak je záhradný záhon v skleníku, musí byť miestnosť uzavretá až po okná.

Aby ste sa vyhli krížovému opeleniu medzi radmi rastlín, môžete umiestniť plodiny, ktoré sú vyššie: kukurica, paradajky, priame, nie krivé slnečnice.

Pred vypestovaním plodiny zo semien je potrebné naplánovať umiestnenie týchto plodín, inak sa bude chuť plodov líšiť od plánovanej.

Rastúce vlastnosti

Sadenice horkej a sladkej papriky majú svoje vlastné vlastnosti. Všeobecné zásady pestovania sú podobné ako pri pestovaní iných plodín. Aby ste však mohli zbierať kvalitnú plodinu, musíte si zvoliť správnu odrodu a vedieť sadiť papriky na sadenice.

Všetky odrody korenia predávané v poľnohospodárskych obchodoch sa navzájom líšia a sú rozdelené do zón. Pre južné oblasti vyvinuli chovatelia odrody, ktoré sú teplomilné a odolné voči suchu. Tieto druhy ľahko tolerujú horúce počasie, ale kultúra odumiera prebytočnou vlhkosťou alebo nedostatkom slnečného žiarenia.

Pre severné oblasti by sa mali zvoliť najviac mrazuvzdorné odrody a výsev papriky pre sadenice by sa mal vykonať najneskôr v polovici marca.

Pre stredné Rusko je lepšie pestovať plodiny na otvorenom teréne začiatkom júna. Ak plánujete sadiť do skleníka, je možné tak urobiť už v polovici mája. Pred výsadbou plodiny je potrebné pôdu vydezinfikovať, aby semená lepšie klíčili.

Ak máte akékoľvek otázky, môžete si pozrieť video o zbere korenia, ktoré podrobne popisuje vlastnosti tohto postupu. Tam nájdete aj informácie o tom, ako doma pestovať sadenice sladkej papriky, zistiť, kedy sa sadenice papriky potápajú.

Ako rozoznať feferónky od sladkej papriky

Sadenice musia byť podpísané, aj keď ide o inú plodinu. Dnes si môžete kúpiť veľa pomocných zariadení pre pohodlie organizácie poľnohospodárskej technológie pre všetky druhy plodín. Ak boli poznámky urobené, ale kvôli rôznym okolnostiam neprežili, môžete sa uchýliť k niektorým trikom, aby ste určili, ktorý ker patrí k sladkej a ktorý k horkej odrode.

Než budete môcť rozlíšiť sadenice sladkej papriky od horkých, mali by ste si spomenúť na niekoľko rád:

 1. Prvým znakom, ktorý naznačuje, že krík patrí k akejkoľvek odrode, je tvar listov, ich farba. U horkých odrôd sú listy podlhovastejšie a ich dĺžka je väčšia ako dĺžka sladkých listov. Šírka listov je rôzna. U sladkých druhov je list široký, ľahký a skôr krátky, feferónka sa vyznačuje predĺžením listu a zvláštnou silou. Ak sa sadenice papriky oboch druhov chovali vo vynikajúcich podmienkach a rástli silne, silno, potom môže vizuálna metóda identifikácie odrody zatieniť. Môžete na to použiť ďalšie možnosti.
 2. Je možné určiť, aký druh rastliny pred záhradníkom je podľa takého znamenia, ako je chuť listu. Po odlomení malej časti si ju môžete dať na jazyk a pochopiť, či má uvoľnená šťava horkú príchuť.
 3. Vytvorené puky kvetov pomôžu určiť typ sadeníc. Horká paprika začína kvitnúť oveľa skôr ako sladká paprika, takže ak semiačka odkvitli, potom s veľkou pravdepodobnosťou možno tvrdiť, že ide o pikantnú odrodu.
 4. Na stanovenie druhu môžete vykonať ďalší experiment a ochutnať osivo, z ktorého sa sadenice vypestovali. Najčastejšie zostáva v semenákoch na už vyliahnutom klíči. Táto téma by mala byť starostlivo odstránená a ochutnaná. Ak odroda patrí k horkej, potom bude chuť semien veľmi horká.
 5. Hrúbka nohy je vlastnosť, ktorá odlišuje jeden druh korenia od druhého. Bitter má dlhšiu a tenšiu nohu ako sladkú. Niektoré rastliny sú krivé, pretože základňa je slabá. Ak však bol krík zakúpený a nebol pestovaný nezávisle, potom jeho vzhľad nemusí zodpovedať deklarovaným vlastnostiam. Najlepšie je venovať pozornosť nohe pred ponorením sadeníc a samozrejme pred pristátím do zeme.

Ak je potrebné rozlišovať medzi sadenicami papriky, je možné to urobiť pomocou týchto tipov. Agronómovia neodporúčajú ponechať tento problém bez dozoru, pretože také susedstvo môže viesť k výskytu štipľavej chuti v plodoch dopestovaných jemných paprík. Aby sa zabránilo krížovému opeľovaniu, musia sa odrody vysádzať v určitej vzdialenosti od seba, neďaleko domov, aby sa skryli pred horiacim slnkom.


Pozri si video: Rady ptáka Loskutáka - chilli papričky (December 2022).