Rada

Popis a vlastnosti druhov vytrvalých kvetov pre Ural, výsadby a starostlivosti

Popis a vlastnosti druhov vytrvalých kvetov pre Ural, výsadby a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V zložitom podnebí Uralu sa osobitná pozornosť venuje výberu trvalých kvetov do záhrady. Musia vydržať nízke zimné teploty, opakujúce sa mrazy a topiť sa. Tiež obdobie kvitnutia takýchto plodín by nemalo byť dlhšie ako september. Medzi trvalými zástupcami existujú odrody, ktoré sú ideálne na zdobenie osobného pozemku na Urale.

Najlepšie odrody pre región

Pri výbere plodín, ktoré kvitnú celé leto, sa berie do úvahy niekoľko kritérií:

 • Prispôsobenie sa klimatickým podmienkam regiónu.
 • Požiadavky na kvalitu pôdy.
 • Potreba častej starostlivosti.
 • Harmonická kombinácia vo výškových a farebných odtieňoch.

Zakrpatené kvety

Nízko rastúce trvalky sa zvyčajne používajú pri návrhu hraníc, ktoré sú zasadené do popredia kompozícií. Medzi najvýznamnejších predstaviteľov tejto skupiny patria tieto rastliny:

 • Armeria prímorská. Líši sa nenáročnosťou a vytrvalosťou, dokonca ani kruté zimy tohto regiónu nie sú pre rastlinu hrozné. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti (výška asi 20 cm) našla prímorská arméria uplatnenie v dizajne alpských šmýkačiek a obrubníkov. Kvety tiež vyzerajú nádherne, keď potrebujete vo vnútri záhradky vytvoriť nízke živé ploty alebo ohraničiť zóny.
 • Phlox. Zástupca viacročných rastlín, ktorý poteší farbou počas celého leta. Maximálna výška floxu nepresahuje 30 cm a neuveriteľná aróma sa šíri ďaleko za miesto. Vďaka veľkému sortimentu farebných odtieňov vytvárajú záhradníci harmonické kompozície na zdobenie územia.
 • Macešky. Jemné kvetenstvo má pestrú farbu, čo záhradníkovi uľahčí vytvorenie originálnej kompozície na danom mieste. Macešky sú považované za jednu z najnáročnejších trvaliek a na jednom mieste pokojne rastú až 10 rokov. Príjemný bonus - kvitnutie trvá celé leto.
 • Brčál. Modré a bledoružové kvetenstvo tejto kultúry tradične zdobia miesto ruských záhradníkov. Brčál sa prakticky plazí po zemi, čo vám umožní vytvoriť z neho svieži a farebný koberec. Prvé kvety na rastline sa tvoria prvé letné dni, posledné vyblednú začiatkom jesene.
 • Horec. Líši sa zvýšenou mrazuvzdornosťou a kvitne od začiatku júla do posledných augustových dní. V tejto dobe sú kríky pokryté modrými zvonmi. Horec je ideálny na zdobenie alpskej šmykľavky.

Stredne veľké trvalky

Ak na jednom záhone skombinujete stredne veľké a nízko rastúce odrody kvetov, stane sa bujnejším a objemnejším. Medzi kvetmi s priemernou výškou sú populárne tieto:

 • Chrpa horská. Svetlé modré kvety zdobia túto nenáročnú trvalku takmer celé leto. Na výšku sa nerozprestiera viac ako 60 cm. Stáva sa harmonickou súčasťou akejkoľvek záhradnej kompozície a nepotrebuje úrodné pôdy a časté zavlažovanie.
 • Lily. Elegancia a krása a zároveň nenáročnosť - to je to, čo si záhradníci určite vyberú ľaliu v zložení na svojom webe. Na ich pestovanie je vhodná otvorená slnečná plocha aj svetlý polotieň.
 • Kosatce. Jasné a neuveriteľne voňavé kvety potešia oko na webe počas celého leta, ak si vyberiete odrody s rôznymi obdobiami kvitnutia. Používajú sa jednotlivo aj v kompozíciách s inými kultúrami.
 • Harmanček záhradný. Niyavnik nerastie vyššie ako 60 cm, jeho kvetenstvo - koše sa zhromažďujú v štítoch. Snehovo biele okvetné lístky a jasne žlté jadro vyzerajú sviežo a atraktívne. Rastlina nevyžaduje zvláštnu starostlivosť a vyvíja sa aj na nie veľmi úrodných pozemkoch.
 • Yarrow. Toto je nielen vynikajúca dekoratívna výzdoba miesta, ale aj lekárnička domácej medicíny po ruke. Nepotrebuje časté zvlhčovanie a opätovnú výsadbu a rozmanitosť odrôd s rôznymi obdobiami kvitnutia vám umožňuje obdivovať krásu rastliny počas celého leta.

Vysoké trvalé kvety

Na pozadí záhradných kompozícií vyzerajú vysoké kvety veľkolepo, čo dodáva kvetinovému záhonu úplnosť a harmóniu.

Z vysokých kvetov pre Ural sú vhodné:

 • Echinacea Ďalším zástupcom liečivých rastlín, ktorý sa používa nielen na zdobenie územia, ale aj na varenie imunostimulačných nápojov. Hnedé jadro vyzerá ako jasný prízvuk na pozadí jemných lupienkov. Záhradkári majú možnosť obdivovať kvitnutie echinacey počas celého leta.
 • Astilba. Patrí k jedným z najvyšších, tiahne sa až do 150 cm. Vhodný iba pre veľké kvetinové záhony a potom iba ako dekorácia pozadia. Nemá žiadne špeciálne požiadavky na odchod.
 • Delphinium. Svetlé kvety, rastúce vo forme vysokých sviečok, vám umožňujú vytvárať farebné a efektívne kompozície. Na predĺženie potešenia z rozjímania nad krásnymi rastlinami sa kupujú odrody s rôznymi obdobiami kvitnutia.
 • Rudbeckia. Kvetina, ktorá vyzerá ako slnečný jasný harmanček, sa stáva hlavnou výzdobou miesta. Nepotrebuje úrodnú pôdu a časté zvlhčovanie.

Kučeraví zástupcovia

Popínavé rastliny sa používajú na zdobenie plotov, zvislých štruktúr. Medzi najpopulárnejších a najnáročnejších patria títo zástupcovia:

 • Campsis. Vinič sa vyznačuje rýchlym rastom a bohatým kvitnutím, ktoré poteší oko počas celého leta. Hlavnou dekoráciou rastliny sú jej kvety neobvyklého tvaru.
 • Bazalka. V období kvitnutia tejto kultúry sa zdá, že celá záhrada stúpa v oblakoch. Vhodným miestom na jeho umiestnenie je polotieň, v prípade potreby však môže rásť na slnku alebo v tieni. Biele, krémové, zelené, orgovánové kvety zdobia silné stonky vysoké dva metre. Jedinou nevýhodou bazalky je, že netoleruje tesnú blízkosť k iným rastlinám.
 • Clematis. Aj pre ťažké podnebie Uralu chovatelia chovali vhodné odrody tohto viniča. Nielenže zdobí nevzhľadné budovy a ploty, ale aj čistí vzduch od toxínov vďaka prítomnosti éterických olejov a trieslovín v listoch.

Špecifiká pestovania trvalých kvetov na Urale

Potom, čo sa obyvateľ leta rozhodne pre výber kvetov do svojej záhrady, začnú s výsadbou rastlín. V popise každého druhu sú uvedené odporúčania pre umiestnenie, pôdne požiadavky a načasovanie výsevu semien. Pre každú vytrvalú kvetinu sú tieto parametre odlišné.

Za hlavnú podmienku začatia sejby sa považuje absencia hrozby opakujúcich sa mrazov. Pôda je vopred nakŕmená a vyberú sa z nej korene buriny.

Všeobecné pravidlá starostlivosti

Zoznam agrotechnických opatrení pri starostlivosti o záhradné kvety obsahuje štandardné postupy: polievanie, vytrhávanie buriny a kyprenie, hnojenie. Vysoké druhy sa odporúčajú uviazať na podpery, aby ich neporušili poryvy vetra. Na zimu sú rastliny narezané na úroveň terénu a izolované. Na jar, keď je teplé počasie, sa odstráni, aby sa kvety nezkazili.


Pozri si video: Akadémia - Ako viazať ruže do špirály (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Heitor

  What suitable words ... phenomenal, magnificent thinking

 2. Morrisey

  I think this is a delusion.

 3. Merric

  and you are not the only one who wants it

 4. Shacage

  Wacker, it's the simply excellent phrase :)Napíšte správu