Rada

Opis odrody baklažánu Galich, jej charakteristík a úrody

Opis odrody baklažánu Galich, jej charakteristík a úrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stredne skoro dozrievajúci baklažán odrody Galich sa vyznačuje veľmi vysokým výnosom. Jedná sa o jednu z tepelne najnáročnejších plodín zo všetkých druhov zeleniny pestovanej v regiónoch našej krajiny. Sadenice baklažánu pred výsadbou na otvorenom teréne by mali mať výšku 15-20 cm, korene črepníkových sadeníc sú silné, pri transplantácii sa nepoškodia a rýchlo sa zakorenia. Plody sa zberajú bez čakania na nástup biologickej zrelosti.

Galich - opis a vlastnosti odrody

Stručná charakteristika a popis odrody baklažánu Galich:

 • Plody dozrievajú 112 - 140. deň.
 • Rastlina je kompaktná, poddimenzovaná, výška kríka je až 70 centimetrov.
 • Plody sú tmavo fialové s leskom, až čierne, valcovité, niekedy hruškovitého tvaru.
 • Buničina bez dutín a horkosti.

Hlavné výhody a nevýhody

Výhody:

 • Veľmi produktívne, až 9 kilogramov na rastlinu.
 • Plodenie je stabilné.
 • Dokonale transportované.

Nevýhody:

 • Rastlina je náročná na teplotné a vodné podmienky, najmä v stave sadeníc.
 • Bush vyžaduje tvarovanie.

Rastúce pravidlá

Hlavným dôvodom depresívneho stavu sadeníc baklažánu odrody Galich je nízka teplota vzduchu a pôdy.

Ak existuje skleník alebo skleník so spoľahlivým vykurovaním, mali by ste začať pestovať sadenice 10. až 15. februára.

Kedy sadiť

V polovici marca vysejte časť semien do boxov na sadenice, udržujte ich na dobre osvetlenom mieste a udržujte teplotu pôdy najmenej 15 - 30 stupňov. Nevysievajte husto, aby sa sadenice nepretiahli:

 • Po 15-20 dňoch by mali byť tieto sadenice vyrezané v kvetináči, skleníkoch alebo na posteliach. Hlavná podmienka pre to: teplota pôdy by mala byť najmenej 25-28 stupňov.
 • Najčastejšie zlyhania pri pestovaní sadeníc baklažánu súvisia hlavne s teplotným režimom. Nesejte semená do studenej pôdy.

Sadenice v kvetináči - záruka vysokej úrody

Je známe, že sadenice baklažánu veľmi zle znášajú presádzanie a obnovujú koreňový systém po dobu 15-20 dní:

 1. Odporúča sa ustanoviť pestovanie sadeníc baklažánu v črepníku odrody Galich.
 2. Jednu rastlinu nechajte v kvetináčoch.
 3. V máji, keď nastáva horúce počasie, je potrebné ho nainštalovať do filmového skleníka alebo pod fóliové prístrešky na oblúkoch. Za 15-20 dní od vysokej teploty, včasné zalievanie (voda každý deň!) A hnojenie, sadenice dosiahnu svoj stav v čase výsadby. Nie je neskoro pristáť 25. mája.
 4. Opatrne zasadené do pôdy, bez narušenia koreňov, predbehne vývoj a prinesie tú, ktorá bola mučená v chlade dva mesiace.

Výsev semien a starostlivosť o sadenice

Ak sa sadenice budú pestovať v miestnosti na parapete, potom by sa táto práca mala začať najskôr 20. - 25. marca. Najprv musíte zasiať semená do malej škatule alebo kvetináča naplneného zeminou:

 1. Prvou verziou zmesi je humus, záhradná pôda, rašelina v pomere 3: 2: 1. Popol z dreva je možné pridať v množstve 1 - 2 šálky na 10 m
 2. Druhou možnosťou je humus, trávnik (1: 1).

Výber a príprava miesta pristátia

Samozrejme, v miestnosti je ťažké presne udržiavať stanovenú teplotu, ale musíte sa o to snažiť, inak nezískate dobré sadenice.

Ak sú semená dobré a teplota sa udržiavala, sadenice sa objavia za 10 - 12 dní alebo dokonca skôr. Ich neprítomnosť po stanovenom období znamená, že niečo urobili zle a mali by buď zvýšiť teplotu, alebo urobiť nový pokus.

Vychystávanie

S výskytom 1–2 pravých listov by sa mali sadenice rezať (vysádzať) do kvetináčov naplnených rovnakou pôdnou zmesou, v ktorej sa sadenice pestovali.

Plodiny sa napojia po 2 - 3 dňoch teplou vodou cez sitko, a keď nazbierajú 3 - 4 skutočné listy - každý deň, najlepšie ráno.

Pestovanie sadeníc vo vaječnej škrupine

Skúste si vypestovať sadenice baklažánu v kvetináči. Bunky sa vyrábajú v nízkych kartónových škatuliach s výškou 10 - 15 cm a rozmermi iba 5 x 5 alebo dokonca 4 x 4 cm.

Vezmite vaječné škrupiny a v dolnej časti urobte otvor na odtok.

Naplňte ich úrodnou pôdou a do každej zasejte dve semená. S dátumom výsevu sa netreba veľmi ponáhľať - robia to v polovici apríla, prípadne aj po 20. dni.

Hlavnou podmienkou je, že teplota pôdy v mieste kultivácie by mala byť 25-28 ° C.

Budeme musieť tieto zvláštne kazety zalievať každý druhý deň a kŕmiť ich dusíkatými hnojivami raz týždenne, pričom do vedra s vodou dáme dve polievkové lyžice močoviny, karbamidu alebo dusičnanu amónneho.

Funkcie starostlivosti

S nástupom stabilného teplého počasia musia byť krabice so sadenicami vyvedené na balkón, lodžiu alebo umiestnené pod filmový prístrešok pod oblúkmi na nádvorí alebo záhradnom pozemku.

Ale v noci by mali byť opäť prinesené na teplé miesto alebo poskytnúť bezpečný úkryt.

Sadenice baklažánu na otvorenom teréne by mali byť vysadené v dvoch radoch. Z jednej rastliny.

Polievacie pravidlá

Polievanie je obzvlášť dôležité počas horúcich dní. Baklažány sa v horúcom lete necítia veľmi dobre:

 1. V horúcom suchom počasí by sa mali polievať každé dva dni.
 2. Medzi radmi urobte drážky, zasypte ich slamou alebo pilinami.
 3. Musíte mulčovať nielen drážky, ale aj zem okolo kríkov. To umožňuje dlhšie zadržiavanie vlhkosti a eliminuje potrebu neustáleho uvoľňovania pôdy, aby sa zabránilo tvorbe kôry.
 4. Mulčovanie tiež zabraňuje prehriatiu pôdy. Z prehriatia v oblasti koreňov môže rastlina zhodiť nielen kvety, ale aj listy.
 5. Polievanie priamo do brázd je dobré, pretože sa voda nešíri, na polievanie každej rastliny sa vynakladá menej času a úsilia.

Ako hnojiť

Sadenice sa kŕmia po 8 - 10 dňoch roztokom kalu (1:10), trusu hydiny (1:15) alebo minerálnych hnojív, hlavne zmesou močoviny, superfosfátu, síranu draselného odobratých v rovnakých pomeroch (draslík je možné nahradiť popolom, ale musíte ho užiť trikrát viac ako dusíkatými a fosforovými hnojivami).

Uvoľňovanie a odstraňovanie buriny

Pri pestovaní odrody Galich sa musia tieto agrotechnické techniky vykonávať systematicky.

Usporiadanie brázd a pravidelné uvoľňovanie stimuluje tvorbu nových ďalších koreňov. Korene začínajú rásť v smere, odkiaľ pochádza voda a kŕmenie.

Bush formácie

Formácia znamená odstránenie nepotrebných nevlastných synov z kríkov. Odrežte všetky nevlastné deti, ktoré sa tvoria pod prvou vidličkou. Aj keď sú sadenice malé, rast nastáva v jednej stonke, ale keď dorastie, stonka sa rozvetvuje na dva výhonky.

Kým sa neobjaví vidlica stonky, je potrebné počas rastu rastliny postupne odstraňovať všetkých nevlastných synov v axilárnej zóne listu.

Táto technika pomôže znížiť zaťaženie v počiatočných štádiách rastu kríkov a umožní rastline aktívne rásť. V čase kvitnutia budú kríky úplne spevnené.

Baklažány by mali naďalej voľne rásť bez ďalšieho tvarovania. Ale zároveň, ak sa nevlastné deti náhle objavia pod vidličkou alebo zo zeme, musia sa z dôvodu udržania formácie odstrániť.

Choroby a škodcovia: metódy ich riešenia

Po zviazaní prvých plodov baklažánu musíte odstrániť všetky spodné listy pod vidličkou. Najmä tie, ktoré sa dotýkajú zeme. S rastom kríkov je potrebné každých 7 dní odstrániť jeden alebo dva listy.

Táto technika zlepšuje vetranie v záhrade a odstránenie spodných listov vylučuje infekciu hubovými chorobami a škodcami.

Zber a skladovanie plodín

Najjednoduchší spôsob, ako chrániť ovocie a rastliny pred zničením v dôsledku nízkych teplôt začiatkom a polovice jesene, je pokryť ich vláknami.

Keď denná teplota klesne na 9 ° C, baklažány odrody Galich strácajú schopnosť dozrievania.

Plody rôznych tvarov sa skladujú oddelene od seba. Pravidelne sa triedia, vyberajú sa prezreté a rozmaznané exempláre.

V izbových podmienkach baklažány rýchlo vysychajú, je lepšie skladovať ich v pivnici.

V žiadnom prípade by sa tieto plody nemali skladovať na svetle, pretože sa v nich hromadí jedovatá látka solanín. Solanín je alkaloid; okrem toho zhoršuje chuť hotového výrobku.

Samostatne vypestované baklažány neobsahujú pesticídy a vyznačujú sa vysokou chuťou.