Rada

Opis odrody paradajok Russian Happiness, vlastnosti kultivácie a starostlivosti

Opis odrody paradajok Russian Happiness, vlastnosti kultivácie a starostlivostiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Happiness Russian f1 je odroda hybridného pôvodu, ktorá má vysoké výnosy a odolnosť voči väčšine chorôb rajčiakov. Paradajka sa pestuje v interiéroch. Aké ďalšie vlastnosti má táto odroda a mali by ste od jej pestovania očakávať veľa šťastia?

Funkcia a popis

Neurčitá hybridná odroda. Vegetačné obdobie trvá 110-115 dní. Výška rastliny dosahuje 2 m. Bush je silný, dobre listnatý. Koreňový systém je masívny. Listové dosky obvyklého tvaru pre paradajky sú mierne zvrásnené, tmavozelené.

Jednoduché kvetenstvo sa začína vytvárať nad 7–8 listami a vytvára sa po 1–2 listoch. Paradajkové ruské šťastie je odolné voči nebezpečným chorobám rajčiakov: fusarium, verticillium, mozaika, alternaria. V roku 2010 bol hybrid zaradený do štátneho registra Ruskej federácie ako odroda určená na pestovanie vo fóliových a polykarbonátových skleníkoch. Pri správnej starostlivosti je úroda odrody 7,2–9 kg ovocia od 1 štvorca. m.

Opis ovocia:

 • Tvar je zaoblený, v dolnej a hornej časti sploštený, stredne striebristý.
 • Hmotnosť - 300 g.
 • V technickej zrelosti sú paradajky svetlozelené, v biologickej zrelosti ružové. Okolo stopky nie je žiadna zelená škvrna.
 • Koža je pevná, hustá, nie pubertálna.
 • Jadro je mäsité, šťavnaté. Počet komôr na semená sa pohybuje od 4 do 6. Existuje veľa semien.
 • Chuť je sladká, plná.

Vďaka svojej hustej štruktúre sú paradajky dobre znášané na veľké vzdialenosti a skladujú sa dlho. Plody sa používajú na prípravu šalátov a občerstvenia, štiav a pást. Najlepšie zo všetkého je, že hybrid prináša ovocie, keď udržiava krík s 1-2 stonkami.

Všeobecne možno povedať, že charakteristika a opis odrody pozostáva z nasledujúcich výhod:

 • vysoká produktivita;
 • dobrá imunita;
 • príjemná chuť a dobrá prezentácia ovocia;
 • krátke internódia;
 • dlhá trvanlivosť.

Vďaka práci chovateľov tento druh nemá žiadne nevýhody. Preto je odroda vhodná na pestovanie v súkromných domácnostiach aj priemyselných podnikoch.

Vlastnosti pestovania a starostlivosti

Semená pre sadenice sa vysievajú v samostatných alebo veľkých nádobách v polovici marca. Pri teplote + 23–25 ° C sa na povrchu objavia klíčky 3-5 dní po zasiatí. Aby sa zabránilo rozťahovaniu rastlín, teplota v miestnosti s mladými rastlinami sa zníži na 18–20 ° C.

Paradajky sa presadia do samostatných pohárov po vytvorení 2 pravých listov a 5–6 do skleníka. Na jednom štvorcovom metri sú vysadené 3-4 rastliny. Starostlivosť o paradajku pozostáva z jednoduchých záhradných manipulácií, ako napríklad:

 • Polievanie. Na rozdiel od iných odrôd paradajok je Russian Happiness na polievanie prieberčivý. Kroviny, ktoré rastú v suchej pôde, neprinášajú ovocie dobre alebo vôbec. Preto by mala byť pôda počas obdobia kvitnutia mierne vlhká. Zvyšok času sa zalievanie aplikuje 1-2 krát týždenne. Napriek láske rastliny k vlhkosti je nemožné zmeniť záhradu na močiar - to je plné hniloby koreňov a nástupu plesňových chorôb.
 • Vrchný obväz. Hnojivá sa aplikujú 3-4 krát za sezónu. Ako výživné zmesi sa používajú organické roztoky a minerálne hnojivá.
 • Tvarovanie a podväzok. Kríky vedú do 1 alebo 2 stoniek. Týždeň po výsadbe na trvalom mieste sú rastliny priviazané o kolíky alebo špagáty.
 • Uvoľňovanie a odstraňovanie buriny. Nedostatok týchto manipulácií môže pokaziť aj najlepší výkon. Keď sa objaví burina, vytrhne sa ju a po zalievaní a daždi sa pôda uvoľní.

Ako vidíte, je veľmi ľahké získať z rastliny bohatú úrodu. Všetko, čo je potrebné pre maximálny počet plodov, ktoré sa majú na rastliny nasadiť, je zohľadniť vlastnosti a požiadavky hybridu.

Ohlasy

Názory záhradníkov na paradajkové ruské šťastie sú len pozitívne. Pestovatelia zeleniny vyjadrujú obdiv nad vysokou úrodou, vynikajúcou prezentáciou a chuťou ovocia. Mnoho záhradkárov pestuje z roka na rok hybrid.

Pestovali ste ruský kultivar F1 šťastie? Koľko kilogramov ovocia sa zozbieralo z jednej rastliny? Zanechajte prosím spätnú väzbu, aby tí, ktorí stále majú pochybnosti o výbere, mohli vyhodnotiť výhody a nevýhody hybridu. Ak je to možné, priložte fotografiu.


Pozri si video: Bio Plantella Najefektívnejší balík pre šťavnaté a zdravé paradajky. SK (August 2022).