Otázky a odpovede

Kedy zasadiť a ako sa správne starať o elitné odrody jahôd

Kedy zasadiť a ako sa správne starať o elitné odrody jahôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kedy pristávajú elitné odrody jahôd? Ako sa o ne starať? Je možné odlomiť prvé páry?

Odpovede:

Nie je jasné, čo máte na mysli pod pojmom „elitné odrody jahôd“. Dovolím si navrhnúť, že výsadba a starostlivosť o elitné a bežné odrody sa nijako nelíšia.

Jahodové sadenice - "fúzy", je možné pestovať na jar a na jeseň. Na jar - od polovice apríla do začiatku mája. Na jeseň - od augusta do prvej dekády septembra. Tieto dátumy sú indikatívne na základe podnebia stredného pásma.

Sadenice jahôd zo semien: siatie vo februári až marci. Ak je expozícia bez expozície, je to lepšie neskôr. Pred výsevom sa semená stratifikujú 1 až 2 týždne. Vysadené na otvorenom priestranstve koncom mája, začiatkom júna.

Starostlivosť je tiež obvyklá: vrchný dresing pred kvetom, počas sadenia bobúľ a po plodení. Odstránenie fúzy. Pred zimou musíte nariediť kríky, odrezať „fúzy“, staré a poškodené listy choroby. Ak sú zimy tvrdé, dodatočne na zimu izolujte.

V prvom roku môžete odstrániť všetky stonky kvetov hneď, ako sa objavia - zvýši sa tým počet bobúľ pre budúcu sezónu, pretože rastlina nebude minúť energiu z bobúľ.