Rada

Opis odrody paradajok Dacosta, portugalčina a jej vlastnosti

Opis odrody paradajok Dacosta, portugalčina a jej vlastnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na ruskom trhu je uvedená nová, zaujímavá a najdôležitejšia lahodná odroda paradajok Dacosta Portuguese. Takmer všetky recenzie o ňom sú pozitívne. Rastie dobre v našom klimatickom pásme a poskytuje úžasné výsledky. Zvážte popis tejto rastliny.

Vlastnosti odrody

Krajina pôvodu odrody je Portugalsko. Jedná sa o neurčitý vysoký paradajok, ktorý rastie v skleníku až do 1,5-2 metrov. Vysoko výnosný - z jedného kríka dáva až 5 kilogramov ovocia, zatiaľ čo hmotnosť jedného rajčiaka dosahuje 800 gramov. Plody sú stredne zrelé.

Rastlina vyžaduje podväzok a tvorbu stoniek, najproduktívnejšia, keď sa vytvoria 2 stonky, maximálne tri.

Odroda je odolná voči hlavným chorobám rajčiakov, ako je neskorá pleseň, sivá hniloba, vrcholová hniloba, makrosporióza.

Paradajka je tmavo ružovej farby, okrúhla, s veľkou veľkosťou ovocia - hrboľatá, vynikajúcej chuti. Popis odrody - výrazná paradajková chuť, sladká s kyslou. Šťavnatá, mäsitá dužina. Perfektné na prípravu čerstvých šalátov. Paradajková šťava má jasnú chuť s kyslou kyselinou a je ideálna aj na výrobu omáčok a pást. Nepostrádateľné ako zálievka v prvom a druhom kurze.

Zelenina je vhodná na konzumáciu v čerstvom stave a na všetky druhy konzervácie.

Podmienky pestovania

Portugalská odroda paradajok Dacosta nie je náročná na podmienky pestovania, ale dobre reaguje na kŕmenie. Oplodnená rastlina poskytuje vyšší a chutnejší výnos.

Pestuje sa hlavne v skleníku kvôli vysokému rastu, spôsob výsadby je rozložený. Vyvíja sa dobre na otvorenom poli. V tomto prípade je vybrané slnečné miesto bez prievanu.

Pred zasadením do zeme sa semená klíčia pre sadenice. Vo fáze 1-2 listov sa presádzajú do samostatných pohárov s oplodnenou pôdou, týždeň pred presadením na trvalé miesto rastu sa sadenice vytvrdia.

Začiatkom mája sú presadené do skleníka. Zväzujú sa a nevlastné deti sa rozvíjajú a na vývoj plodov im zostávajú dva alebo tri nevlastné deti. Rastové vlastnosti zeleniny sú také, že sa musia odstrániť prebytočné listy. Postup sa vykonáva za slnečného počasia a nie sú odrezané viac ako 2 listy denne. Počas sezóny sú rastliny kŕmené najmenej dvakrát organickými a minerálnymi hnojivami, zatiaľ čo úroda paradajok bude šťavnatá a chutná.

Odstránenie buriny a kyprenie pôdy je predpokladom bohatej úrody veľkých a chutných paradajok.

Pri hojnom zalievaní zelenina stráca svoju chuť, stáva sa kyslejšou, takže musíte mierne navlhčiť zem, najlepšie pri koreni, bez ovplyvnenia zelenej hmoty teplou vodou.

Odrodové recenzie

Táto paradajka bola nedávno na ruských posteliach, ale už získala obrovské množstvo pozitívnych recenzií o chuti a výťažnosti paradajky. Niektorým sa nepáči jeho veľká veľkosť, táto paradajka dosahuje za priaznivých rastových podmienok až 800 gramov, v tomto ohľade možno hodnotenie pripísať skôr pozitívnemu.


Väčšina respondentov chváli paradajku za výraznú paradajkovú chuť, krásnu malinovú farbu a vysoký výnos. Tiež píšu, že odroda nie je náchylná na choroby, ale vyžaduje si neustále podväzky kvôli veľkej veľkosti plodu.

Zistili sme, o akú odrodu ide, kde rastie, čo sa dá z plodov pripraviť. Pozitívne vlastnosti nenechajú záhradníkov a záhradníkov ľahostajných k tejto zelenine.


Pozri si video: Sázení rostlin (Júl 2022).


Komentáre:

  1. Mac An Bhaillidh

    myslím, že sa mýliš. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať.

  2. Vukree

    You are not right. I suggest it to discuss.

  3. Burch

    Let's Talk on the subject.Napíšte správu