Rada

Opis odrody paradajok Dino f1, charakteristiky kultivácie a úrody

Opis odrody paradajok Dino f1, charakteristiky kultivácie a úrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka usilovnej práci chovateľov francúzskej spoločnosti Clause sa podarilo vyšľachtiť paradajku Dino f1, ktorú je možné pestovať nielen v Moldavsku a na Ukrajine, ale aj v Bielorusku v južných a stredných oblastiach Ruska. Hybrid sa cíti dobre na poliach a záhradách a v skleníkoch dobre rodí.

Vlastnosti odrody

Determinujúce paradajkové kry majú silný koreňový systém, ale dorastajú len do výšky jedného metra. Veľké ovocie sa skrýva pod hrubými listami pred horúcimi lúčmi slnka. Prvá paradajka sa zvyčajne zbiera 70 dní po premiestnení sadeníc do záhrady. Na jednom kríku je podľa poľnohospodárov 14 až 22 štetcov, na ktorých je uviazaných 4 - 5 paradajok s hmotnosťou 120 - 150 g, ktoré majú:

 • nasýtený červený odtieň;
 • hladká a hustá pokožka;
 • lesklý lesk;
 • tvar podobný slivke;
 • dlhé až 8 cm.

Pri teplote 20 stupňov paradajky nestratia svoj vzhľad, zachovajú si vynikajúcu sladkastú chuť a ľahkú arómu až 15 dní. Plody sa pridávajú do rôznych šalátov, konzervované, na zimu uzavreté v zaváracích pohároch.

Výhody odrody

Ak sa pozriete na recenzie letných obyvateľov o paradajke Dino, môžeme dospieť k záveru, že výhody hybridu považujú za:

 • rýchle dozrievanie;
 • vysoká produktivita;
 • skvelá chuť.

Poľnohospodári, ktorí zasadili túto novinku po prvýkrát, uisťujú, že hybrid úspešne vydržal chladné a vlhké počasie začiatkom leta a bol potešený sladkými a veľkými paradajkami. Medzi výhody odrody patrí absencia potreby viazania kríkov.

Paradajka sa vyrovná s chorobami vo forme:

 • fusarium;
 • verticilárne vädnutie;
 • bakteriálne špinenie.

Veľké plody sa tvoria nad aj pod kríkom, sú zviazané, takmer všetky paradajky dozrievajú na rastline. Vďaka svojej hustej pokožke nestrácajú pri dlhodobom preprave atraktívny vzhľad.

Ako by ste mali sadiť?

Skoré dozrievajúce hybridy v strednom pruhu sa pre sadenice vysievajú od 15. do 20. marca. Pôda sa pripravuje zmiešaním humusu s riečnym pieskom, rašelinou a trávnatou pôdou v pomere 2 ku 1. Pôda sa dezinfikuje 3 spôsobmi vo forme:

 • zmrazenie;
 • naparovanie;
 • kalcinácia.

Semená paradajok Dino nie je potrebné klíčiť a ošetrovať chemickými prostriedkami. V rašelinovom hrnci sa do hĺbky 1,5 cm umiestnia 2 zrná, na ktoré sa posypú zeminou a pokropia sa vodou. Keď sa objavia prvé listy, začnú sa potápať, vďaka čomu sú korene posilnené.

Na otvorenom teréne sa sadenice posielajú spolu s hrncom a odrezávajú jeho dno. Robia to, keď sa už neočakávajú mrazy, a výška výhonku rajčiaka je minimálne 20 cm.

Pravidlá starostlivosti

Miesto rajčiakového lôžka je vybrané na ploche, ktorá je dobre vetraná a celý deň osvetlená slnkom. Kríky rajčiakov sú vysadené vo vzdialenosti 40 cm. Pozemok, na ktorom sa nachádzajú, musí byť po 2 alebo 3 týždňoch uvoľnený a burina musí byť zbavená buriny, inak sa začnú škodcovia hmyzu a kríky zhustnú.

Hybridy je potrebné zalievať koreňom, dbajte na to, aby sa na listy a kvetenstvo nedostala voda. Zvlhčenie paradajok sa vykonáva raz alebo do 7 dní. Aby sa živiny dostali do tvorby ovocia, nevlastné deti sa pravidelne odoberajú.

Počas sezóny sú paradajky kŕmené 4 krát minerálnymi a organickými hnojivami, kríky musia byť spudované. Paradajky sa zbierajú ručne.


Pozri si video: AGRO Choroby rajčiakov a uhoriek STOP (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Zeke

  V tom niečo je tiež vynikajúci nápad, súhlasí s vami.

 2. Kazilrajas

  the right answer

 3. Hoc

  Congratulations, what words do you need ..., brilliant idea

 4. Thormund

  very useful room

 5. Gene

  Cool. I will add the blog to my favorites and advise my friends. Wait for new readers :) (Yeah. I'm waiting.)

 6. Abel

  What is the word mean?Napíšte správu