Dom a záhrada

Hrozno "Brilliant": energická odroda stolov

Hrozno "Brilliant": energická odroda stolov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

"Brilliant" (Blestyazchii) predstavuje hybridnú tabuľkovú formu odvodenú z odrôd „Original White“ (pôvodný belyy) a Victoria (Victoria). Zrieva skoro - už koncom júla je rast silný, oválne bobule, stredne veľké. Chuťové vlastnosti bobúľ sú vynikajúce, plody dobre znášajú prepravu.

História výberu

Hrozno "brilantné" bolo zjedené VNIIViV. ya Potapenko v Rusku (Novocherkassk). Bolo mu pridelené výberové číslo II-13-4-14. Odroda je úplne nová, aktívne sa používa od augusta 2006. Odroda sa považuje za sľubnú, jej testy sa vykonávajú na juhu Bieloruska.

Vlastnosti triedy

Odroda sa vyznačuje veľkou rastovou silou. Hmotnosť strapca dosahuje 668 g, bobule sú ružovej farby, oválne. Pokožka je takmer neviditeľná, dužina je šťavnatá. Chuť je silná, príjemná, prenosnosť ovocia je dobrá. Hrozno „Brilliant“ toleruje mrazy a nie je náchylné na choroby.

Biologický opis

Odroda dozrieva 100 dní. Hroznové kvety sú bisexuálne, hustota zhlukov je priemerná. Plodiny sú asi 48%. Orezávanie plodov by malo byť 6 očí. Odroda je schopná odolať teplotám až -24 stupňov, výťažok je vysoký. Zakorenenie odrezkov prebieha dobre a samotná vínna réva, podobne ako bobule, má atraktívny vzhľad. Na zimu rastlina vyžaduje úkryt.

Technické vlastnosti bobúľ

Bobule hrozna „Brilantné“ majú tieto technické vlastnosti:

 • hmotnosť 100 bobúľ - asi 800 g;
 • obsah cukru v šťave - 18,4 g na 100 cm3;
 • kyslosť - 6,7 g na dm3.

Chuť bobúľ je príjemná, ale plody samotné sú malé. V zrelých bobúľach môže zostať zeleň. Chuť ovocia je aromatická muškátový orech, povrchová úprava je svetlá.

Hrozno "Brilliant": výsadba a starostlivosť

Pristátie a starostlivosť

Výsadba „lesklého“ hrozna by sa mala vykonávať na slnečných miestach. Najlepšie regióny pre výsadbu sú južne od Ruskej federácie, Ďalekého východu a strednej časti Ruska.

Pred výsadbou pripravte pôdu. Hnojí sa kompostom, humusom a trávnikom. Je potrebné pridať piesok, jeho koncentrácia by mala byť 50% z celkovej pôdy.

Môžete pristáť od jari do jesene - všetko záleží na klimatických podmienkach regiónu. Najlepšie je zariadiť hrozno z južnej alebo západnej časti domu alebo v blízkosti stien a prístavieb. Pri výsadbe pri stene by vzdialenosť medzi viničom mala dosahovať 0,8 m. Stojí za zmienku, že hrozno sa zvyčajne umiestňuje zo severu na juh a cez svahy. Pri výsadbe na mreži môže byť umiestnenie rastliny ľubovoľné.

Je dôležité aby podzemná voda v mieste hrozna neklesla do hĺbky menšej ako 2 m. Ak je hladina podzemnej vody vysoká, mala by sa nainštalovať špeciálna drenážna sieť.

Hlavné metódy poľnohospodárskej technológie, ktoré sa musia pri pestovaní odrody dodržiavať, sú zalievanie, najlepšie odkvapkávanie a hnojenie. Dôležité vedieť že počas procesu kvitnutia by ste nemali pritláčať vrchy hrozna, pretože ide o odrodu stolov, čo znamená, že potrebuje veľké množstvo listov.

Ponúkame vám tiež informácie o odrodových vlastnostiach hrozna "Pretty Woman".

Odborné poradenstvo

Pri pestovaní hrozna odrody „Brilliant“ sa môže vyskytnúť celý rad problémov. Aby sa im zabránilo, oplatí sa poznať niektoré nuansy poľnohospodárskej technológie.

 • Je potrebné včas odstrániť nadbytočné zhluky, inak nebude dobrá úroda.
 • Vrchný listový list by nikdy nemal byť nahradený koreňom. Listové hnojivá sa aplikujú počas kvitnutia a počas vegetačného obdobia ako doplnok ku koreňom.
 • Nemali by ste úplne odstrániť alebo opustiť nevlastných synov. Odporúča sa nechať 2 nevlastné letáky. Nie je potrebné aktívne používať stimulanty rastu a biologické výrobky. Najmä ak sa hrozno pestuje vo vnútri.
 • Nesmieme zabúdať, že živiny po vysadení hroznového lístia idú ku koreňom prerezávanie rastlín začiatkom jesene by nemalo, A ak je rastlina pokrytá polyetylénom na zimu, nemala by byť pevne zakorenená.
 • Počas kvitnutia nemôžete zastaviť spracovanie hrozna fungicídmiinak sa v kultúre môžu vyvinúť choroby, ako je antracnóza (antraknoz) a pleseň (Mild).
 • Rovnako dôležité je pestovať mulčovanie rastlín iba vtedy, keď sa už pôda zahreje., Najlepšia voľba na mulčovanie je začiatok júna.

Ako pestovať hrozno v skleníku

Hrozno „brilantné“ je stolová odroda, ktorá dozrieva 100 dní. Krík sa vyznačuje rýchlym vývojom a má stredne veľké bobule. Chuť ovocia je aromatická, dužina je šťavnatá, povrchová úprava je silná muškát. Odolnosť rastlín proti mrazu sa zatiaľ neskúmala, preto sa odporúča vinicu pokryť polyetylénom na zimu. Pri vývoji hrozna má veľký význam hnojenie, správny výber miest pre výsadbu a zavlažovanie. Odroda poskytuje dobrú úrodu podľa odporúčaných pravidiel poľnohospodárskej technológie.Komentáre:

 1. Manly

  I think, that you commit an error. Write to me in PM, we will discuss.

 2. Aralt

  Chyba tu môže?

 3. Richmond

  zaujímavé. Čakáme na nové správy na rovnakú tému :)

 4. Shajin

  Incredible. This seems impossible.

 5. Travon

  Som konečný, ospravedlňujem sa, ale vôbec sa mi to nepribližuje. Kto iný môže povedať čo?

 6. Kanos

  Podľa mňa veľmi zaujímavá téma. Poďme sa s vami porozprávať v PM.Napíšte správu