Rada

Opis odrody uhoriek Pasalimo, jej vlastnosti a úroda

Opis odrody uhoriek Pasalimo, jej vlastnosti a úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V roku 2005 naši pestovatelia zeleniny prvýkrát vyskúšali holandskú uhorku Pasalimo f1 od spoločnosti Syngenta. Hybrid si začal získavať popularitu od prvej sezóny a potvrdil vlastnosti producenta osiva:

  • partenokarpický;
  • výťažok (14,2 kg / m2);
  • skoré dozrievanie (39–41 dní);
  • na pestovanie v otvorených terénoch a filmových skleníkoch;
  • odolný voči chorobám (múčnatka, škvrna olivová, bežný vírus mozaiky);
  • uhorka (8-10 cm);
  • uhorky neprerastú, nemajú horkú chuť;
  • vynikajúce čerstvé a konzervované;
  • vhodné na prepravu, uchovajte ich prezentáciu dlho.

Ak sa rozhodne vysadiť Pasalimo bezsemenným spôsobom na otvorenom teréne, musíte počkať na inštaláciu stabilného teplého počasia, zvyčajne do začiatku polovice mája, a najskôr zakryť sadenice filmom.

Táto metóda je vhodná pre južné oblasti s dlhými letami. Ale napriek tomu výrazne skrátiť obdobie plodenia.

Sadenica

Skorá zrelá odroda Pasalimo sa vysieva pre sadenice koncom apríla - začiatkom mája, v závislosti od regiónu.

Holandské osivo nie je potrebné namáčať, pretože sa spracováva počas výroby. Semená sa sadia do kvetináčov s objemom 0,4–0,5 litra s voľnou humusovou pôdnou zmesou a zalievajú sa. Na urýchlenie klíčenia je riad ukladaný do škatúľ a zakrytý fóliou, až kým sa neobjavia klíčky.

Sadenice zalievajte dostatočne často, aby pôda nevyschla.

Aby sa zabránilo prekysleniu pôdy, v nádobách by malo byť veľa širokých odtokových otvorov.

Uhorky k nám prišli zo subtrópov, milujú teplú a vlhkú výživnú kyprú pôdu. Ale aby sa kríky príliš aktívne nerozťahovali, je lepšie udržiavať teplotu v rozmedzí 20 - 22 stupňov. Voda na zavlažovanie sa používa pri rovnakej teplote.

2 týždne po vyklíčení sa uskutoční prvé kŕmenie uhoriek komplexným minerálnym hnojivom.

Týždeň pred zasadením do zeme v teplých dňoch sa sadenice vynesú na čerstvý vzduch. To pomôže rastlinám prispôsobiť sa novým podmienkam. Spočiatku sú rastliny zatienené. Kríky uhorky Pasalimo sa vysádzajú do pôdy asi mesiac po objavení sa 3 - 4 pravých listov.

Pôda

Pre postele s uhorkami vyberte miesto otvorené slnečným lúčom, najlepšie chránené pred vetrom. Predchodcami by nemala byť zelenina z čeľade tekvicovité. Je lepšie zvoliť miesto v bývalej záhrade paradajky, baklažán, koreňová zelenina, kapusta, zelenina.

Dôležité! Korene uhoriek pučia asi 30 cm hlboko. Práve touto hĺbkou by mala byť voľná pôda nasýtená organickými látkami.

Za týmto účelom sa záhradná pôda vykopáva s prídavkom kompostu, obarených pilín, rašeliny, humusu. Môžete pridať granulované minerálne hnojivá.

Pred zasadením sadeníc je záhradný záhon bohato zaliaty horúcou vodou. Rastliny sú z kvetináčov vyberané opatrne, bez narušenia zemskej kómy. Podľa popisu uhorky Pasalimo f1 je vzor výsadby 30 × 60 cm, zvyčajne ide o 4–5 kríkov na 1 m2.

Poradenstvo! Ak máte pochybnosti o počasí, je lepšie po prvýkrát zakryť kríky priehľadným filmom.

Bush formácie

Opis odrody uhoriek Pasalimo f1 hovorí, že hybridný Bush je stanoviteľný. To znamená, že hlavná mihalnica vyrastie bez zastavenia celého vegetačného obdobia. Toto treba brať do úvahy pri formovaní rastlín. Odroda Pasalimo uhorka vyžaduje na podperu podväzok. Už po 5 - 6 listoch môžete začať upevňovať mihalnice na trellises.

Je vhodné odstrániť kvety až zo 6 listov, aby mal ker čas na normálne zakorenenie a spevnenie. Je tiež lepšie odstrániť bočné výhonky až do 5-6 listov. A ďalšie 2 bočné výhonky sú zovreté na 2-3 listoch. Neskôr, s rastom uhorkového kríka, sú zriedené aj spodné listy. Tým sa vylúči zahustenie v nadzemnej časti, zlepší sa prevzdušnenie a zabráni sa infekcii infekciami.

Poradenstvo! Pravidelné odstraňovanie suchých listov a plodonosných výhonkov stimuluje aktívny rast a obnovu kríkov.

To vám umožní zbierať uhorky Pasalimo f1 pred nástupom chladného počasia.

Polievanie a kŕmenie

Požiadavky na pôdnu vlhkosť uhoriek závisia od poveternostných podmienok. V horúcich dňoch, najmä počas aktívneho plnenia zelentov, môže byť potrebné denné polievanie. Za chladného počasia je lepšie vylúčiť zalievanie uhoriek Pasalimo úplne, pretože podchladené korene môžu byť infikované plesňovými chorobami.

Výťažok hybridu Pasalimo f1 do 14 kg / m2 je bez zavedenia komplexných minerálnych hnojív nemožný. Hnojenie uhoriek poskytuje rastlinám potrebné látky pre normálne plodenie. Už 10 dní po transplantácii sa prvé hnojivá aplikujú na pôdu a opakujú sa každých 14 dní.

Žatva

Uhorky sú zviazané vo zväzkoch po 3–6 kusoch bez ohľadu na prítomnosť opeľujúceho hmyzu. Chrumkavá zeleň sa začne sypať 40 dní po vyklíčení. Plody neprerastajú a trpezlivo očakávajú svoju úrodu. Je však potrebné mať na pamäti, že čím častejšie sa uhorky vypestujú, tým rýchlejšie dozrievajú ďalšie.

Plody Pasalimo f1 sú tmavozelené, husto dospievajúce, s nápadnými tuberkulózami. Tam sú slabé krátke pruhy a mierne špinenie zelentov.

Tvar a veľkosť umožňuje, aby bola odroda Pasalimo považovaná za uhorku. Zeleninu môžete konzervovať vo fáze nálevu. Dužina uhoriek je šťavnatá, aromatická a pevná.

Jednou z dôležitých vlastností hybridu Pasalimo f1 je jeho dobrá prenosnosť a zachovanie prezentácie po preprave.


Pozri si video: Pěstování ve skleníku (Február 2023).