Rada

Pokyny na použitie herbicídu Merlin, mieru spotreby a prípravu pracovnej zmesi

Pokyny na použitie herbicídu Merlin, mieru spotreby a prípravu pracovnej zmesi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Málokedy sa stane, že by ste pri pestovaní plodín nemuseli riešiť inváziu hmyzu alebo rôzne choroby. Aby ste sa s týmito problémami dokázali vyrovnať čo najrýchlejšie, zatiaľ čo choroby nezničili všetky výsadby na danom mieste, môžete použiť herbicíd „Merlin“.

Zloženie, prípravná forma lieku "Merlin"

Herbicíd obsahuje látku izoxaflutol. 1 kg chemickej látky obsahuje približne 750 g tejto látky. Liečivo "Merlin" sa vyrába vo forme vo vode rozpustných granúl na ošetrenie pôdy.

Proti čomu je burina účinná

Hlavnou výhodou chemickej látky „Merlin“ je, že sa dá použiť na boj proti takmer všetkým burinám, ktoré sa na danom mieste vyskytujú najčastejšie.

Na čo je burina účinná:

 • ambrózia;
 • palica;
 • izop;
 • vši drevené;
 • poľná reďkovka;
 • amarant;
 • pleseň;
 • proso v tvare tyče;
 • všetky odrody jarbei;
 • všetky druhy quinoa;
 • poľná horčica;
 • Lanovka Avicenna;
 • divoká rue;
 • pastierska kabelka;
 • slynik;
 • slnečnica je šošovkovitá.

Aj keď je lokalita silne zarastená burinou rôznych druhov, liek „Merlin“ sa s nimi ľahko vyrovná.

Ako to funguje na burine

Droga patrí k preemergentným chemikáliám, čo znamená, že ošetrenie sa vykonáva skôr, ako sa na danom mieste začnú objavovať sadenice. Herbicíd vstupuje do buriny hlavne koreňovým systémom a odchádza. Pri pohybe rastlinnými tkanivami látka blokuje syntézu buniek. Vďaka tomu je pozastavený rast buriny, ktorá postupne odumiera. Na začiatku získajú listy a stonky bezfarebný odtieň a potom úplne odumrú. Je to tak preto, lebo chemikálie v chemikálii interferujú s produkciou karotenoidov.

Účinnosť lieku bude vyššia pri vysokom obsahu vlhkosti v pôde. Účinná látka preniká s vodou do rastlinných tkanív a vstupuje cez koreňový systém. V kombinácii s vodou izoxaflutol vytvára diketonitril, ktorý pomáha ničiť burinu.

Čas ochranného opatrenia

Chemická látka má dlhotrvajúci ochranný účinok. Ochranná doba po spracovaní je až 2,5 mesiaca. V tomto období stará burina po ošetrení odumrie a nová nezačne rásť. Za 2,5 mesiaca majú poľnohospodárske plodiny čas na rast a ak sa začnú objavovať buriny, potom sa ich už vypestované rastliny neboja.

Výhody kontroly buriny

Výhody použitia herbicídu Merlin:

 1. Široká škála účinkov (používa sa na ničenie dvojklíčnolistových burín a obilnín).
 2. Kontrola následného výskytu burín na danom mieste.
 3. Trvanie ochranného opatrenia je až 2,5 mesiaca.
 4. Účinok použitia chemickej látky sa prejaví do 5 - 7 dní po liečbe.
 5. Funguje za každého počasia.
 6. Ekonomická spotreba drogy.

U tohto herbicídu sa nezistili žiadne významné nedostatky.

Miera spotreby

Miera chemickej spotreby závisí predovšetkým od toho, ako dobre je pôda nasýtená organickými látkami. Ak je pôda slabo nasýtená, použije sa 100 až 120 g / ha na ľahké pôdy a od 120 do 140 na ťažké pôdy.

Ak je pôda dobre nasýtená organickými látkami, potom sa na ľahkú pôdu použije 120 až 140 g / ha na ľahkú pôdu a od 140 do 160 g / ha na ťažkú ​​pôdu.

Príprava pracovnej zmesi

Ak chcete pripraviť riešenie, musíte si vziať veľkú nádobu, ktorá bude v budúcnosti určená iba na také účely. Naplňte ju čistou vodou, pridajte granule. Stále miešajte a zriedte roztok, kým sa granuly úplne nerozpustia vo vode. Počas spracovania by mala byť kvapalina neustále miešaná, aby sa nezačala delaminovať. Ak roztok zostane po spracovaní, nemožno ho uložiť. Bude sa musieť vyliať.

Po spracovaní by ste tiež mali fľašu s rozprašovačom dôkladne opláchnuť. Ak v jeho vnútri zostane čo i len malá časť roztoku, môže sa v prípade opätovného použitia spôsobiť značné poškodenie rastlín.

Ako správne používať hotové riešenie

Predtým, ako budete pokračovať v liečbe postelí, musíte si preštudovať návod na použitie. Postrek sa najlepšie robí skoro ráno pred východom slnka alebo neskoro večer, keď slnečné lúče už nie sú také aktívne. Hlavná vec je, že v deň spracovania nie je silný vietor. Kvôli vetru môže byť roztok nastriekaný rôznymi smermi a nebude mať žiadny účinok. Je tiež nežiaduce vykonať postup, ak sa podľa predpovede počasia očakávajú v najbližších dňoch silné alebo dlhotrvajúce dažde.

Pred spracovaním sa pôda dôkladne zaorá, potom sa musí pôda prehĺbiť a opäť prejsť kultivátorom. Chemická látka bude účinná, ak je pôda dobre zoraná. Aby herbicíd neprišiel do kontaktu so semenami kukurice, je potrebné ich vysadiť v hĺbke najmenej 7 cm Ošetrenie sa vykonáva ihneď po zasiatí. Počas striekania sa musíte uistiť, že je roztok neustále miešaný. Stratifikácia a rozdelenie roztoku na frakcie nesmú byť povolené. Ak sa tak stane, účinnosť lieku bude oveľa nižšia.

Ak kukurica nevyklíčila dobre, môže sa v budúcom roku v tejto oblasti vysádzať iba kukurica. Ostatné plodiny v ošetrenej oblasti sa môžu vysievať najskôr o dva roky neskôr.

Bezpečnostné pravidlá pri práci s náradím

V teplom a pokojnom počasí sa odporúča ošetrovať poľnohospodárske rastliny prípravkom „Merlin“. Pri silnom vetre bude roztok nastriekaný rôznymi smermi a môže sa dostať na sliznice. Je tiež nežiaduce striekať, ak by podľa predpovede počasia malo v najbližších dňoch pršať.

Pred ošetrením rastlín chemickými prostriedkami je vhodné nosiť okuliare a masku, aby sa tekutina nedostala na sliznice. Najlepšie je vykonať zákrok aj v uzavretom tesnom oblečení. Ak sa roztok dostane na pokožku alebo oči, okamžite opláchnite postihnuté miesto veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sa po chvíli objavia príznaky ako svrbenie, pálenie alebo začervenanie, mali by ste okamžite vyhľadať lekára.

Stupeň toxicity

Táto chemikália nie je škodlivá pre ľudí, medový hmyz a cicavce. Ale je nežiaduce používať ho v blízkosti otvorených vodných plôch. Produkt nemá negatívny vplyv na ošetrené rastliny. Pokiaľ nie je možné narušiť proces fotosyntézy v určitých častiach rastlín, nijako to neovplyvní výnos.

Zlučiteľnosť s inými chemikáliami

Liečivo "Merlin" sa môže používať v kombinácii s inými herbicídmi na boj proti burinám na kukuričných lôžkach.

Skladovanie drogy

Chemikáliu „Merlin“ sa odporúča skladovať podľa rovnakých pravidiel ako väčšina ostatných podobných látok. Herbicídne balenia by sa mali uchovávať na chladnom a dobre vetranom mieste. Hlavná vec je, že nedostávajú slnečné svetlo. Uchovávajte chemikáliu mimo dosahu domácich zvierat a malých detí. Uchovávajte mimo dosahu potravy. Optimálne podmienky skladovania sú teploty od +5 do +35 stupňov.

Existujú nejaké analógy?

Nie sú informácie o tom, či má herbicíd „Merlin“ podobné chemikálie.


Pozri si video: Microsoft pre školstvo webináre 20192020 #16 Rôzne spôsoby použitia Minecraft vo vyučovaní (Február 2023).