Rada

Aké jablkové stromy je lepšie pestovať vo vidieckom dome v moskovskom regióne, popis a vlastnosti odrôd

Aké jablkové stromy je lepšie pestovať vo vidieckom dome v moskovskom regióne, popis a vlastnosti odrôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere najlepších odrôd jabĺk pre moskovský región sa berie do úvahy veľa kritérií. Kultúra musí vydržať jesenné chladné a mrazivé zimné dni, odolávať infekciám a škodcom. Zohľadňuje sa tiež frekvencia plodenia, načasovanie začiatku zberu ovocia a ich chuť. Preto si pri výbere odrody musíte určite osvojiť všetky vlastnosti.

Klimatické vlastnosti regiónu

Podnebie v moskovskej oblasti je nestále a v zimných mesiacoch sú nízke teploty. V lete môže byť horúce a suché počasie alebo daždivé a chladné počasie. Takéto podmienky často spôsobujú smrť jabloní v dôsledku zamrznutia a infekcie plesňovými infekciami.

Aby ste udržali veľkosť plodiny a nestratili zasadený strom, musíte si vybrať zónové odrody. Pri výbere odrody na výsadbu vo vidieckom dome v moskovskom regióne sa kladie dôraz na mrazuvzdornosť a vysokú imunitu voči plesňovým infekciám.

Aké vlastnosti by mal mať jabloň pre dobrý rast a produktivitu v moskovskom regióne?

Na zber dobrej úrody jabĺk je potrebné zvoliť odrody, ktoré dobre odolávajú škodcom a chorobám, neboja sa nízkych teplôt a v prípade zamrznutia sa rýchlo zotavia. Pri výbere najlepšej odrody sa zohľadňujú aj obdobia dozrievania, obdobia plodenia a spôsoby opelenia.

Vyberá sa tiež v prospech samoopelivých jabloní. Plody týchto odrôd jabloní sú zviazané bez opeľujúceho hmyzu. Takéto odrody kultúry pre moskovský región zahŕňajú: Pepin Shaffranny, Melba, Welsey.

Vonkajšie parametre

Vysoké odrody jabloní dorastajú až do 7 metrov, koruna je široká. Vyznačujú sa dobre vyvinutým koreňovým systémom, ktorý preniká hlboko do pôdy. Preto musí byť vzdialenosť od povrchu k podzemnej vode najmenej 2,5 metra. Veľké jablone dlhšie žijú a plodia a nie je potrebné ich príliš polievať. Výťažok je trvale vysoký.

Stredne veľké stromy (polotrpaslíky) dorastajú najviac do výšky 5 metrov. Hlavná časť ich koreňového systému je v hĺbke 20 - 35 cm .Všetky odrody sú náročné na pôdu a pravidelné zavlažovanie. Začínajú prinášať ovocie skôr ako vysoké druhy kultúry.

Nízko rastúce odrody jabloní sa vyznačujú nízkym kmeňom, vysokým až 2,5 metra. Koreňový systém sa prehĺbi o jeden meter. Nízke stromy zaberajú málo miesta a nevytvárajú takmer žiadny tieň. Začnite rodiť skoro. V prípade napadnutia škodcami a infekcie infekciami je ľahšie sa s týmto problémom vyrovnať. Tieto stromy sa dajú ľahko zbierať. Koreňový systém je citlivý na vlhkosť, preto podmáčanie pôdy vedie k poškodeniu.

Mrazuvzdornosť

Takmer všetky druhy jabloní znesú mrazy až do -20 stupňov. Ale vzduch v moskovskom regióne môže klesnúť na -30 stupňov, takže sú vybrané mrazuvzdorné odrody jabloní.

Zimné odolné odrody ovocných plodín, ktoré sa dajú vysadiť v záhrade moskovského regiónu: Anis, Orlinka, Aport, Slavyanka, Yellow ribbed, Mirnoe, Semerenko, Antonovka, Bogatyr.

Imunita chorôb

Jabloň často podlieha rôznym chorobám, najmä hubového pôvodu. Choroby ako múčnatka, chrastavitosť, cytosporóza môžu nielen znížiť množstvo úrody, ale môžu viesť aj k úplnému odumretiu stromu.

Leto v moskovskom regióne prechádza daždivými a zamračenými dňami. Tieto podmienky sú pre hubu najpriaznivejšie. Preto si musíte vybrať jablone s dobrou imunitou.

Odborníci vyvinuli imunitné druhy jabloní, ktoré sú odolné voči mnohým plesňovým chorobám vrátane chrastavitosti. Takéto jablone začínajú rodiť veľké plody skoro a znášajú mrazy.

Na ovocné dreviny odolné proti chrastavitosti, ktoré sa odporúčajú pestovať na predmestiach: Orlinka, Medunitsa, Yablochny spa, Zhigulevskoe, Slavyanin, Start, Freshness.

Skorá zrelosť

Odrody, ktoré sa líšia skorým začiatkom plodenia, si záhradníci kupujú najčastejšie. Sadenice sa začínajú tešiť z plodov už 2 - 3 roky po výsadbe.

Samoúrodné odrody jabloní sa opeľujú samy, takže plody sú zviazané bez opeľovačov. Ale aby ste dosiahli veľkú a početnú úrodu, mali by ste sa pokúsiť nalákať hmyz, ktorý opeľuje počas obdobia kvitnutia. Moskovská hruška, Arkadik, Medunica, Antonovka, Biely Naliv.

Skoré odrody jabloní: Beforest, Papirovka, Stark, Erliest. Prvá plodina sa zbiera o tri roky neskôr. Jablkové stromy sa po ťažkých mrazoch cítia dobre a zozbieraná úroda sa môže skladovať mnoho mesiacov.

Letné odrody jabĺk

V letných odrodách jabloní sú plody šťavnaté a sladké. Ich trvanlivosť nie je dlhšia ako tri týždne. Zrenie plodiny sa začína uprostred letného obdobia.

Skorá letná odroda Biela výplň dobre toleruje mrazivé dni v zime a pevne odoláva plesňovým infekciám. Biela dužina ovocia je sladká, mierne kysnutá. Priemerná hmotnosť je 100 g. Výnos s periodicitou jedného roka je vysoký. Strom patrí do stredne veľkej skupiny, koruna je bujná a široká.

Candy apple sa vyznačuje dobrou znášanlivosťou s chladnými zimami, tvorbou veľkej úrody. Plody vážia 90 g, majú sladkú chuť a karamelovú príchuť. Kultúra je stredne veľká. Kmeň dorastá až do 4,5 metra, koruna veľmi nerastie. Ovplyvňuje ho chrastavitosť.

Melba sa považuje za rozšírený druh. Na konci leta sa začnú zbierať plody žltočervenej farby s kyslasto-karamelovou chuťou. Každé ovocie váži asi 130 g. Kmeň stromu je 5,5 metra. Mladé stromy rodia každý rok, zatiaľ čo staré stromy rodia pravidelne.

Grushovka Moskovskaya tvorí skoré ovocie s hmotnosťou do 95 g. Dužina je sladkastá s kyslými tónmi. Šupka je žltá s červenkastými škvrnami. Veľká úroda sa formuje každé dva roky. Jabloň je vysoký druh stromu so širokou korunou. Výška kmeňa dosahuje 6 metrov.

Medunitsa patrí k stredne skorým letným typom kultúry. Dužina ovocia chutí medovo sladko. Farba zrelých plodov je žltočervená. Strom rastie vysoko, koruna je mohutná a šíri sa. Dobre znáša mrazivé zimy a zriedka ochorie.

Medzi ďalšie bežné odrody letných jabĺk patria: Orlinka, Arkadik, kúpele Yablochny, Chudnoe.

Odporúčané jesenné druhy jabloní

Na jesenných odrodách jabloní začnú plody dozrievať začiatkom septembra. Po zbere pokračujú v dozrievaní ďalšie dva týždne. Jablká sa môžu skladovať až 4 mesiace za optimálnych podmienok.

Jesenná pruhovaná odroda získala jedno z prvých miest medzi ostatnými odrodami. Strom dorastá až do 9 metrov, konáre sa rozširujú, stredne listnaté. Výťažok je početný. Chutné žlté plody s červeno-malinovými škvrnami vážia 125 g. Odroda v zime znáša mrazivé dni a zriedka ochorie.

Antonovka sa vyznačuje vysokou výdatnosťou a dobrou imunitou. Kultúra je vysoká, vetvy s hustým lístím sú široké. Žltozelené plody sú pokryté svetlým voskovým kvetom, s hmotnosťou do 155 g. Dužina má sladkú chuť, mierne kyslastú. Je možné zbierať plody každý rok.

Jabloň Hnedá pruhovaná sa vyznačuje vysokým typom rastu, konáre rastú doširoka, úroda je početná. Žltozelené plody s hmotnosťou 125 g zaujmú svojou sladkou chuťou s miernou kyslosťou. Odrode sa darí po mrazivých dňoch a zriedka trpí plesňovými infekciami.

Anýz pruhovaný vytvára veľkú a vysoko kvalitnú úrodu niekoľko desaťročí. Strom rastie vysoko a konáre sa šíria doširoka. Dobre znáša mrazivé zimy aj suché letá. Začína prinášať ovocie o päť rokov. Červené plody, ktoré vážia 85 g, majú žltú sladkú dužinu.

Medzi ďalšie jesenné odrody ovocných plodín, ktoré sa pestujú v moskovskom regióne, patria: Slavyanin, Uslada, Flagman, Zhigulevskoe, Shtrifel.

Zimné odrody

Dozrievanie zimných druhov ovocných plodín sa kryje s poslednými septembrovými dňami. Po zbere zrenie pokračuje 3 - 4 týždne. Plody sa skladujú dlho, až 7 mesiacov.

V moskovskom regióne sa odporúča neskôr vysadiť odrodu Moskovskoe. Jabloň sa vyznačuje mrazuvzdornosťou. Jablká sa skladujú mnoho mesiacov bez toho, aby sa stratila ich šťavnatosť a sladkosť. Strom patrí medzi stredne veľké porasty s roztiahnutými konármi. Plodenie sadenice sa začína po 6 rokoch. Hmotnosť žlto-červených plodov je 175 g.

Medzi zimnými druhmi sa Pepin Saffron vyznačuje veľkou úrodou a dobrou mrazuvzdornosťou. Hmotnosť červeno-žltých plodov je 85 g, ich šťavnaté mäso je sladkej chuti.

Odroda Zvezdochka sa vyznačuje stredne veľkými, šťavnatými plodmi s hmotnosťou do 95 g. Šupka je červenkastá, dužina má sladkú chuť. Jabloň dobre odoláva mrazu a infekcia sa vyskytuje zriedka.

Záhradníci ocenia chuť jabĺk Moskovský náhrdelník. Žltočervené plody s hmotnosťou do 200 g sú husté a sladkej chuti. Kultúra stĺpcového typu rastu. Medzi pozitívne vlastnosti druhu patrí vysoká produktivita a schopnosť znášať mrazivé zimy.

Medzi ďalšie populárne neskoré odrody patria: Bogatyr, Martovskoe, Orlovskaya Zarya, Rossiyanka.

Opis a charakteristika druhov, ktoré v skorom štádiu dozrievajú

Skoré dozrievanie odrôd jabĺk začína dozrievať v lete. Takmer všetky druhy odrôd skorého dozrievania pre moskovský región sa vyznačujú strednou mrazuvzdornosťou a pravidelným plodením. Schopnosť odolávať plesňovým infekciám je priemerná.

Odroda Biela výplň, ktorú poznajú všetci záhradníci, sa vyznačuje dobrou mrazuvzdornosťou, početnou produktivitou. Ovocie chutí sladko, s príjemnou kysnutosťou. Prináša ovocie každý rok.

Jabloň odrody Papirovka je stredne veľká, s dlhými vetvami a hustým lístím. Kultúra sa vyznačuje miernou mrazuvzdornosťou a vysokou odolnosťou voči chorobám. V daždivom lete často trpí chrastavitosťou. Plodenie je každoročné. Plody sú žltej farby, so sladkou dužinou, s hmotnosťou 95 g.

Odroda Early Sweet sa cíti dobre po mrazoch a zriedka trpí plesňovými chorobami. Plodenie sadenice sa začína o dva roky. Hmotnosť žltých jabĺk 110 g, dužina sladkej chuti.

Výhody moderných odrôd

Medzi nové odrody jabloní patria: Marat Busurin, Welsey, Solnyshko, Arkadik, Borovinka, Antey, Tatyana's day, Ivushka.

Modernou odrodou je Arkadik. Vyznačuje sa pretrvávajúcou mrazuvzdornosťou, vysokou výdatnosťou a odolnosťou voči infekciám vrátane chrastavitosti. Strom dosahuje výšku 4 metre. Plody vážia 125 g, ich šupka je červenkastá a dužina je sladko-kyslá.

Borovinka patrí medzi skoré jesenné nové druhy. Jabloň dobre toleruje mrazivé dni, za 1-2 roky vytvorí početné ovocie. Odroda je náchylná na napadnutie chorobami a škodcami. Kultúra je stredne veľká, stredne listnatá. Farba plodov je žltkastá, ich hmotnosť je 85 g.

Jesenná odroda Marat Busurin sa v záhradách vyskytuje zriedka. Dužina veľkých jabĺk je sladká, ale s kyslými tónmi. Koža je vo farbe bieleho mramoru s červenými škvrnami. Stromy polotrpasličieho typu rastu, dobre znášajú zimné mrazy.

Apple Spas patrí k moderným odrodám vysokých jabloní. Nikdy nie je chorý s chrastavou a toleruje zimu s mrazivými dňami. Plody s hmotnosťou do 190 g sú žlté s ružovými ťahmi.


Pozri si video: Jaro v sadu 2017. řez jabloní (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Sewall

  the Authoritarian, cognitive point of view.

 2. Brant

  Ano, naozaj. Všetko vyššie uvedené je pravda. Poďme diskutovať o tomto probléme.

 3. Offa

  Súhlasím, veľmi dobrá informácia

 4. Wythe

  Pripúšťaš chybu. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM.

 5. Jarred

  I am well versed in this. I can help in resolving the issue.

 6. Conchobhar

  It does not approach me. There are other variants?Napíšte správu