Rada

Návod na použitie herbicídu Dublon na kukuricu

Návod na použitie herbicídu Dublon na kukuricuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malí jednotliví podnikatelia a veľké poľnohospodárske podniky sa zaoberajú pestovaním rôznych plodín pomocou chemikálií novej generácie. Herbicíd „Dublon“ je nový vysoko účinný prostriedok. Používa sa v nízkych koncentráciách a riedi sa podľa pokynov. Inhibuje rast väčšiny jednoročných a viacročných burín a podporuje produktívne pestovanie kukurice.

Zloženie a forma uvoľňovania herbicídu "Dublon Gold"

Vynikajúcou možnosťou postemergentnej ochrany kukurice pred burinami je herbicíd „Dublon“. Vysoká účinnosť lieku je spôsobená prítomnosťou dvoch silných zložiek v jeho zložení:

 • nicosulfuron;
 • thifensulfuron-metyl.

Liečivo sa predáva vo forme granúl, ktoré sa dobre rozpúšťajú vo vode a vytvárajú roztok s homogénnym zložením. Pre pohodlné použitie je liek balený v plastových nádobách.

Výhody nástroja

Dublon Gold má mnoho výhod:

 • vďaka spoločnému úsiliu aktívnych látok účinne ničí mnoho odrôd obilnín a dvojklíčnolistových burín v kukuričných plodinách;
 • ekonomické použitie;
 • vyniká medzi analógmi s dlhou dobou ochranného pôsobenia;
 • nie je fytotoxický pre kukuricu;
 • nie je nebezpečný pre životné prostredie, nízky stupeň nebezpečný pre včely a iný medový hmyz.

Droga zvláda úlohy, ktoré jej boli pridelené, a rýchlo si získala popularitu medzi spotrebiteľmi.

Mechanizmus akcie

"Dublon" je systémový herbicíd. Rýchlo preniká cez lístie a koreňový systém do buriny. Postupným pohybom pozdĺž vaskulárne vodivého systému inhibuje enzým acetolaktát syntáza. V dôsledku nedostatku enzýmov je blokované delenie buniek, pozastavený rast rastlín, nadzemná časť a potom korene odumierajú.

Rýchlosť a príznaky účinku lieku

Najneskôr štyri hodiny po postreku sa burina začne aktívne absorbovať burinami cez korene a listy. Rýchlosť absorpcie a reakcie závisí od niekoľkých faktorov:

 • teplota okolia;
 • vlhkosť a zrážky;
 • poveternostné podmienky;
 • typ buriny;
 • fázy ich vývoja.

Prvé príznaky pôsobenia látky sú badateľné už päť dní po nastriekaní:

 • rast buriny sa prudko spomalí;
 • žily listových dosiek sú zafarbené;
 • ich prirodzené farebné zmeny: listy získavajú antokyanové odtiene;
 • v priebehu času list odumrie;
 • úplné odumretie buriny nastane najskôr 15 dní.

Buriny, ktoré sú rezistentné na tento herbicíd, neumierajú, avšak chemické ošetrenie neprechádza bez toho, aby po nich zanechali stopu. V rastlinách sa bunkové delenie zastaví, ich vývoj a rast sa oneskorí.

V dôsledku pôsobenia liečiva burina neruší včasný rast kukurice, množiny zelenej hmoty a neovplyvňuje jej výťažok.

Miera spotreby herbicídov

Na prípravu roztoku na postrek kukurice budete potrebovať 50 - 70 g / ha „Dublon Gold“ a 0,2 l / ha povrchovo aktívnej látky „Adyu“. Na hektár plodín sa spotrebuje priemerne 200 - 300 litrov roztoku pripraveného na priame použitie.

Dublon je vynikajúci nástroj na spoľahlivú ochranu kukurice pred burinami a kontrolu úrody.

Neodporúča sa to však na spracovanie kukurice cukrovej a kukurice popcorn.

Ako pripraviť riešenie

Vynikajúci výsledok v ničení buriny je možný iba pri správnej príprave roztoku, ktorý sa pripravuje v konkrétnom poradí. Porušenie technológie často vedie k príprave nekvalitného riešenia a postrek neprináša očakávaný efekt.

Postrekovač nie je úplne naplnený vodou. Po pridaní potrebného množstva herbicídu všetko dôkladne premiešajte. Na zvýšenie stupňa penetrácie "Dublon Gold" do listov a koreňov, ako aj na zvýšenie efektívnosti spracovania pridajte drogu "Adyu". Potom pridajte vodu na požadovaný objem.

Ak dôjde k spracovaniu pomocou technológie, matečný lúh sa predbežne pripraví vo vedre alebo inej malej nádobe..

Bezpečnostné opatrenia pri práci s výrobkom a prvá pomoc v prípade otravy

Dublon Gold je mierne nebezpečná zlúčenina. Pri príprave riešenia a pri spracovaní si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Pri striekaní je bezpodmienečne nutné používať osobné ochranné prostriedky na pokožku a oči.

Príprava malty a manipulácia s kukuricou si vyžadujú opatrnosť. V prípade otravy sa postrek zastaví a droga sa ponechá mimo dosahu. Vyzliekajú si kombinézu a presunú sa na čerstvý vzduch. Ak sa herbicíd dostane na pokožku, dôkladne ju umyte vodou a mydlom.

Fytotoxicita, tolerancia kultúr, rezistencia

Ak sa pozoruje miera spotreby, kukurica je voči lieku rezistentná. Nepoužíva sa v kombinácii s inými herbicídmi, pretože môže znížiť účinnosť liečby a poškodiť kukuricu.

Produktívne pestovanie plodiny je možné iba za použitia herbicídov, na ktorých burina nie je návyková. Doubloon nemá tento účinok. Pri každoročnom výseve kukurice sa však odporúča pravidelná výmena lieku.

Podmienky ukladania finančných prostriedkov

Herbicíd sa skladuje v špecializovaných miestnostiach. Počas tohto obdobia sa dôsledne sleduje tesnosť nádoby. V prípade poškodenia sa herbicíd okamžite naleje do inej tesne uzavretej nádoby. Uvoľnené úložisko je neprijateľné. Je prísne zakázané uchovávať ho spolu s kŕmnymi zmesami a inými potravinovými výrobkami.

Výrobcom odporúčaná teplota skladovania pre Dublon Gold je od -25 ° C do +35 ° C. Pri dodržaní odporúčaní pre podmienky skladovania nestráca účinnosť a pôvodné kvality po dobu dvoch rokov.

Analógy herbicídu "Dublon Gold"

Prometheus, Miladar Kombi, Nika WG, Milagro a Harmony sú analógmi dublonského zlata.

Použitie herbicídu "Dublon" vám umožňuje efektívne pestovať kukuricu, zbaviť sa buriny a dosahovať dobré výnosy.


Pozri si video: Sadenie zemiakov pf 62 (August 2022).