Rada

Výhody a nevýhody používania hliny na čistenie a čírenie vína, problémy

Výhody a nevýhody používania hliny na čistenie a čírenie vína, problémy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Príprava domáceho vína je zaujímavý a vzrušujúci proces. Každý vinár má svoje vlastné recepty a tajomstvá výroby nápojov. Niekto uprednostňuje hroznové víno, iný - bobuľové alebo ovocné vína. Zbavenie sa nápojov z usadenín a nečistôt, objasnenie a filtrovanie Dionýzových darov je tiež veľmi zodpovedný proces. Jedným z spôsobov, ako získať krásny, aromatický nápoj, je použitie hliny na čistenie vína.

Výhody a nevýhody používania bieleho ílu na čistenie vína

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť mladého vína zo sedimentu, dochuti po kvasinkách a zastaviť proces fermentácie. Používa sa vaječný bielok, želatína, tanín, odstredené mlieko. Použitie bieleho ílu je jedným z najpopulárnejších typov čistenia výrobkov. Táto hlina sa nazýva bentonit. Môžete si ho kúpiť v železiarstve, v internetových obchodoch pre vinárov alebo kúpiť podstielku pre mačky vo forme granúl, na ktorých obale je nápis: „bentonit 100% bez nečistôt a príchutí.“ Vhodné sú kozmetické odrody bez prísad.

víno je čírené rýchlo a efektívne;

bentonit nemení chuť a arómu produktu;

sediment sa ukáže byť hustý, priehľadný nápoj sa ľahko odčerpá.

straty produktu počas výroby - 5-10%;

aróma nápoja môže byť menej intenzívna.

Hlavnou nevýhodou takéhoto objasnenia je, že nie je vždy možné kúpiť si špeciálny výrobok na výrobu vína a použitie steliva pre mačky desí väčšinu začínajúcich vinárov.

Dôležité: hlinka na čírenie vína musí byť najskôr zriedená vodou.

Bentonit je chemicky neutrálny, ekonomický a lacný pre spotrebiteľa. Môže sa použiť na opätovné vyčistenie produktu, ak nefunguje objasnenie inými metódami (želatína, vaječný bielok).

Výpočet proporcií

Na objasnenie 5 litrov vína potrebujete 15 gramov bentonitu. Ak sa nepoužíva kozmetická verzia produktu alebo podstielky pre mačky, ale kozmetická verzia produktu alebo podstielky pre mačky, bentonit by sa mal rozdrviť a potom rozložiť na pekáč na pečenie. Proces trvá 40 - 45 minút a uskutočňuje sa pri teplote 120 - 130 ° C.

Po kalcinácii sa hlina zomelie v mlynčeku na kávu, bentonit sa uskladní v tesne uzavretej nádobe, aby hlina neabsorbovala vlhkosť a cudzie pachy. Bentonit je najvhodnejší na čírenie hroznových vín. Používa sa tiež na odstránenie fuselových olejov pri výrobe mesačného svitu.

Inštrukcie na používanie

1 diel hliny sa zaleje 10 dielmi vody a nechá sa 12-14 hodín napučať. Potom pridajte viac vody a priveďte výsledné vápno do tekutého stavu. Víno v nádobe sa intenzívne mieša, aby sa vytvoril lievik, naleje sa do nej hlinená suspenzia a nádoba s vínom sa odloží.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Čírenie vína trvá 5-7 dní. Silnejšie odrody sa čistia rýchlejšie ako iné odrody. Potom sa hotové víno opatrne scedí a hlina so sedimentom sa vyhodí.

Problémy s používaním

Ak používate podstielku pre mačky, otestujte blesk na malom množstve produktu. Aby ste náhodou nezničili celý nápoj.

Bentonit by sa nemal pridávať do vína alebo suchej mladiny. Potom sa na dne riadu jednoducho objaví veľká hrudka zakalenej látky a nápoj sa pokazí. Hlina musí byť pripravená vopred. Sediment z vína musí byť okamžite vyliaty z nádoby do plastového vrecka alebo improvizovanej nádoby a vyhodený do nádoby na odpadky. Aby ste zabránili upchatiu, nevypúšťajte ho do odtoku. Nádoba na víno sa okamžite umyje bez toho, aby ste čakali na stuhnutie odpadu z výroby vína.


Použitie bentonitu vám umožňuje získať doma kvalitný a chutný nápoj s bohatou chuťou a arómou.


Pozri si video: BS zaklopky druhy (Septembra 2022).


Komentáre:

 1. Cowyn

  nemáš pravdu. Som si istý. Napíšte mi na PM.

 2. Jugul

  What exactly would you like to say?

 3. Mazuzahn

  What a necessary sentence ... great, remarkable idea

 4. Raad

  Mýliš sa.Napíšte správu