Tajnosť

Ako sa zbaviť bielych stredných rastlín v skleníku

Ako sa zbaviť bielych stredných rastlín v skleníku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V skleníku sa objavili biele stredy. Ako ich môžete zbaviť tým najhumánnejším spôsobom? Aké škody spôsobujú skleníkovým rastlinám?

Biele stredy, ktoré sa často pestujú v skleníkoch, sa nazývajú skleníky alebo skleníky. Nebezpeční škodcovia môžu nenapraviteľným spôsobom poškodiť skleníkové rastliny, ako sú paradajky a paprika.

Stupnica stroskotania

Hlavný počet samíc molíc sa nachádza v dolnej časti listov rastlín pestovaných v skleníku. Tento rastlinný parazit je veľmi úrodný a je schopný znášať viac ako sto vajec mesačne. Okrem toho molice poškodzuje skleníkové plodiny takto:

  • na hornej časti listov v dôsledku života parazita sa vytvorí priehľadný povlak, ktorý nakoniec zmení farbu na čiernu;
  • vylučovanie škodcov je úrodnou pôdou pre výskyt zhnednutých húb, ktoré pokrývajú plody a negatívne ovplyvňujú ich vzhľad;
  • larvy vo vývojovej fáze používajú rastlinné šťavy na výživu, ktorá spôsobuje značné škody mladým výhonkom a lístiu;
  • docela často sa molice stávajú nositeľmi infekcií a chorôb, ktoré sú nebezpečné pre rastliny pestované v skleníku.

Hlavné nebezpečenstvo hmyzieho škodcu však predstavuje absencia škodlivých účinkov väčšiny chemikálií na larválnu fázu tohto rastlinného parazita. Táto vlastnosť je spôsobená prítomnosťou veľmi silného ochranného kokónu na larvách.

Ako sa zbaviť molíc naj humánnejším spôsobom

Ničenie molíc je dosť ťažké. Použitie štandardných metód kontroly na odstránenie skleníkových rastlín tohto škodcu nie je vždy opodstatnené a efektívne.

Medzi testované a najhumánnejšie metódy patria:

  • škodca netoleruje zmeny teploty a keď sa zasiahnuté rastliny prenesú do miestnosti s teplotou do +10 stupňov, veľmi rýchlo sa ohne;
  • Najjednoduchším riešením pre postrek je infúzia cibule alebo cesnakovej vody. Je potrebné nasekať niekoľko polievkových lyžíc cesnaku alebo cibule a po naliatí pohárom vriacej vody trvať dvanásť hodín. Filtrovaný roztok sa aplikuje na postihnuté vzdušné časti rastlín;
  • Pre molice je žltá veľmi atraktívna farba. Preglejkové listy natreté žltou farbou by mali byť pokryté lepivou prísadou a umiestnené do skleníka;
  • Použitie štandardných lepiacich pások pre muchy, ktoré sa stanú pascou pre molice, poskytuje dobrý výsledok.

Whitefly: rastlinný škodca

Najúčinnejším a najúčinnejším spôsobom boja s týmto rastlinným parazitom je však zavlažovanie rastlín pridaním chemikálií, ako sú „Aktara“, „Tanrek“, „Actellik“ alebo „Oberon“. Tieto toxické látky, ktoré vstupujú cez koreňový systém do listov a výhonkov, spôsobujú, že rastlina je toxická pre molice a prispieva k rýchlej likvidácii plodín od škodcu.