Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Snowdrop, jej úroda

Charakteristika a popis odrody paradajok Snowdrop, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Väčšina záhradníkov si je istá, že zovretie je povinný postup, ktorý sa musí vykonať pri pestovaní paradajok Snowdrop. Z tohto pravidla existujú výnimky - paradajka snežienka, ktorú je možné pestovať bez odstránenia bočných výhonkov. Patrí k hybridným poddimenzovaným druhom odrôd s vynikajúcimi výnosmi.

Opis odrody

Chovatelia vyšľachtili paradajky Snowdrop ako skorú dozrievajúcu odrodu, ktorá je mrazuvzdorná. Tieto paradajky sa dajú pestovať vo väčšine regiónov Ruskej federácie. Ani chudobné pôdy sa nestanú prekážkou pri pestovaní snežienky. Je potrebné poznamenať, že keď je snežienka chovaná špeciálne pre kultiváciu v regiónoch s chladným podnebím, nerastie veľmi dobre v oblastiach charakterizovaných prevažne horúcim počasím a miernymi zimami.

Ak sa paradajka pestuje vonku, musí sa pestovať pomocou troch stoniek. Na každom kríku si všimnete tvorbu troch ovocných klastrov, na ktoré je možné umiestniť až 5 plodov. Nie je teda ťažké vypočítať, že na jednom kríku môže súčasne vyrastať až 45 paradajok. Veľkosti plodov Snežienky môžu byť veľmi rozdielne, najmenšia kefa dá paradajkám oveľa väčšie, ako tie, ktoré vyrástli na hornej vetve.

Paradajka vďačí za svoj názov schopnosti odolávať teplotným výkyvom. Pre podmienky regiónov Ruska nachádzajúcich sa na západe krajiny je táto odroda dokonalá. Paradajky budú dobre rásť aj v Karélii. Kríky snežienky kvitnú veľmi priateľsky, rovnako ako ovocné sady. Každý krík je schopný vyprodukovať až 1,6 kilogramu paradajok - výťažok je na dosť vysokej úrovni.

Paradajka bola chovaná ruskými chovateľmi v roku 2000 a odroda prešla štátnou registráciou v roku 2001. Amatéri a profesionáli začali okamžite zanechávať pozitívnu spätnú väzbu o predstaviteľoch odrody Snowdrop.

Pestovatelia zeleniny, ktorých teritoriálna poloha je Karelia, Leningradská oblasť a Ural, vyjadrili svoje zvláštne dispozície. Aj v regiónoch Ďalekého severu bolo možné pestovať snežienku, vo vyhrievanom skleníku a s doplnkovým osvetlením.

Vlastnosti ovocia

Paradajky snežienky sú hladké, okrúhleho tvaru. V zrelom stave majú sýtočervenú farbu. Hmotnosť paradajok je malá, v najlepšom prípade môže ovocie dosiahnuť 150 gramov. Priemerná je hmotnosť 90 gramov. Dužina paradajok je veľmi mäkká a sladká, perfektná na prípravu čerstvých šalátov a na morenie a nakladanie. Je možné konzervovať snežienku ako súčasť najrôznejšej zeleniny. Malé červené paradajky v jednej nádobe s uhorkami, mrkvou a bylinkami sú veľmi pekné.

Počet plodov zozbieraných z jednej rastliny je veľký. Z jedného štvorcového metra môžete získať až 6 kilogramov paradajok. Ak vezmeme do úvahy, že hmotnosť každého ovocia je malá, dá sa predpokladať, koľko paradajok zozbiera pestovateľ zeleniny z jedného kríka. Takéto vlastnosti a opisy odrody paradajok Snowdrop priťahujú pozornosť mnohých pestovateľov zeleniny.

Výhody a nevýhody

Profesionálni agronómovia, poľnohospodári a amatérski obyvatelia leta oceňujú odrodu paradajok Snowdrop pre jej nepopierateľné výhody:

 • odolnosť voči nízkym teplotám;
 • schopnosť tolerovať dlhodobú absenciu zalievania;
 • bohaté plodenie;
 • odolnosť proti škodcom a chorobám;
 • zachovanie celistvosti ovocia po dlhú dobu;
 • skvelá chuť;
 • úspešná kultivácia pod filmom v miernom a chladnom podnebí;
 • schopnosť dobre znášať prepravu.

Nevýhody zaznamenali aj pestovatelia zeleniny. Je ich málo, ale je dôležité, aby bola rastlina náročná na kvalitu a množstvo hnojenia, najmä v štádiu rastu a tvorby vaječníkov. Každý, kto aspoň raz zasadil paradajky, chápe, že s hnojivami treba postupovať opatrne.

Ako rásť

Paradajky snežienky sa dajú vysadiť začiatkom apríla. Presun do skleníka, ktorý nie je vykurovaný, je oprávnený začiatkom júna. Je možné kultivovať v skleníku, kde je pôda hnojená.

Prebytok humusu je pre rastlinu nežiaduci, pretože rýchly rast povedie k vytvoreniu malého počtu vaječníkov.

Aby kríky, ktoré sú vysadené v skleníku, rástli rýchlejšie, musia byť postriekané roztokom superfosfátu. V dôsledku tohto postupu sú listy tmavšie, čo vedie k urýchleniu fotosyntézy a dozrievaniu plodov. Ak zasadíte semená priamo do skleníka, obídením fázy semenáčikov sa rastliny stanú tvrdšími a nevyrastú.

Starostlivosť o snežienky si vyžaduje tradičné, avšak na získanie bohatšej úrody sú potrebné znalosti niektorých jemností:

 • semená pred výsadbou by mali byť ošetrené v roztoku manganistanu draselného;
 • je vhodné dezinfikovať pôdu;
 • pred výsadbou sadeníc do zeme alebo do skleníka by sa mal substrát opariť vriacou vodou;
 • najlepšou možnosťou na vytvorenie puzdra sú 3 stonky;
 • odporúča sa vykonať viazanie, pretože pod veľkou váhou plodov sa rastliny môžu zlomiť;

 • zalievanie by malo byť mierne;
 • pôda by nemala byť „prekrmovaná“ hnojivami a organickými látkami, ale nedostatok kŕmenia negatívne ovplyvní úrodu - je dôležité dodržiavať opatrenie;
 • hnojenie by malo zodpovedať rastovej fáze: v procese rastu Bush potrebuje draslík a fosfor, v procese dozrievania - dusík.

Rastlina nemusí byť vrúbľovaná. Touto technikou letní obyvatelia zvyčajne urýchľujú vývoj a rast rastliny. V prípade snežienky nie je potrebná ďalšia stimulácia.

Hlavným pravidlom, ktoré musíte dodržiavať, aby ste dosiahli dobrú úrodu, je usilovnosť a kompetentný prístup. V takom prípade budú paradajky citlivé a zdravé.


Pozri si video: Bio Plantella Najefektívnejší balík pre šťavnaté a zdravé paradajky. SK (Septembra 2022).