Rada

Návod na použitie lepidocidu, dávkovanie insekticídu a analógov

Návod na použitie lepidocidu, dávkovanie insekticídu a analógov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Škodlivé motýle rôznych druhov často škodia poľnohospodárskym rastlinám. Na ničenie hmyzu sa používajú insekticídne prípravky, ktoré pôsobia na túto skupinu škodcov. Zvážte zloženie a formu uvoľňovania "Lepidocidu", výhody a nevýhody lieku, mechanizmus účinku a účel. Ako používať produkt podľa pokynov, jeho kompatibilita, podmienky skladovania, podobné prípravky.

Zloženie a zloženie lieku "Lepidocide"

Insekticíd vyrába OOO PO Sibbiopharm vo forme suspenzného koncentrátu v plechovkách s objemom 20 až 50 litrov. Liečivo je baktéria druhu Bacillus thuringiensis var. Kurstaki, titer najmenej 10 miliárd sporov / g. Nástroj patrí k bakteriálnym insekticídom a biologickým produktom. Mimochodom - intestinálny pesticíd.

Výhody a nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj Lepidocide má svoje klady a zápory. Výhody sú:

 • selektívne pôsobenie vo vzťahu k mnohým druhom škodcov z čeľade Lepidoptera;
 • účinná látka sa nehromadí v rastlinných tkanivách a plodoch, a preto sú výrobky úplne šetrné k životnému prostrediu, netoxické a bezpečné;
 • droga sa môže použiť v ktorejkoľvek fáze vývoja plodiny;
 • krátka čakacia doba, môžete rastliny spracovať počas obdobia plodenia;
 • dobrá kompatibilita s agrochémiou a biologickými produktmi;
 • možno použiť na populácie hmyzu zvyknuté na chemické pesticídy;
 • ak sa použije v správnom dávkovaní, je bezpečný pre ľudí, zvieratá, vodné organizmy, ryby, entomofágy, včely.

Nevýhody produktu: krátka doba použiteľnosti.

Spektrum a mechanizmus účinku

„Lepidocid“ sa používa na spracovanie zeleniny, obilia, ovocia, bobuľových kríkov, jahôd, lucerny, slnečnice, hrozna, liečivých rastlín, éterického oleja ruže, vtáčej čerešne, duba, brezy a ihličnanov. Má škodlivý účinok na viac ako 40 druhov škodcov motýľov (mory, mory, kopčeky, biele červy, mory, mory, listové červy, priadky morušové, mory, zlaté mory, piliarky a iné).

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Účinkom bakteriálnej látky je narušenie práce gastrointestinálneho traktu a jeho ochrnutie, po ktorom nasleduje smrť hmyzu. Kŕmenie škodcov sa zastaví o 4 hodiny, k smrti väčšiny dôjde za 3 - 7 dní.

Ako správne používať nápravu

Podľa pokynov na použitie je dávka Lepidocidu nasledovná (v litroch na hektár):

 • zemiaky, pšenica, ovocná mora a naberačka - 1;
 • kapusta a zelenina z bielkov, mole a mole - 0,5-1;
 • zelenina z lopatky - 1,5-2;
 • ovocné mory - 0,5-1;
 • ovocné a ozdobné stromy z hlohu a bieleho motýľa - 1;
 • ovocné mole, priadky morušovej, listové červy a mory - 1-1,5;
 • jablone z molí - 2-3;
 • bobuľové kríky, jahody - 1-1,5;
 • repa, lucerna, slnečnica z molí - 1;
 • hrozno - 2-3;
 • liečivé rastliny - od 0,5 do 1,2;
 • rebarbora a ruža - 1,5;
 • šípka - 2;
 • vtáčia čerešňa, dub, breza, ihličnany - 3.

Spotreba roztoku Lepidocidu na zeleninu - 200-400 l, na ovocie - 800-1200 l, na kríkoch, cvikle, slnečnici, lucerne - 600-800 l, na jahodách - 300-400 l, na hrozne - 600-1000 l, liečivé byliny - 200-400 litrov, ruže a divoká ruža - 400-600 litrov, pre ihličnany, dub, breza - 10-25 litrov. Vykonajte 1- alebo 2-násobné spracovanie (s prestávkou 5 alebo 7-8 dní), čakacia doba je krátka - 5 dní.

Dávkovanie pre rastliny na pozemkoch v súkromnej domácnosti: 20 - 30 ml na 10 litrov vody, na ruže a liečivé plodiny - 0 - 30 ml. Spotreba: zelenina a okopaniny - 0,5 - 1 l na 10 m2, stromy a kry - 2 - 5 l na rastlinu, hrozno - 0,5 - 2 l na krík, ruža a liečivé rastliny - 2 - 10 l na 10 m2 ... Spracovanie sa vykonáva dvakrát (s intervalom 7-8 dní), jablone sa postriekajú trikrát s intervalom 10-14 dní. Čas zberu - 5 dní.

Bezpečnostné opatrenia

Ako biologický produkt je "Lepidocide" prakticky netoxický pre životné prostredie (trieda toxicity 4). Má tiež malé riziko pre včely - trieda toxicity 3.

Ak chcete pracovať s insekticídom, napriek tomu, že to nie je nebezpečné, musíte nosiť tesný ochranný odev, respirátor, okuliare, rukavice. Po práci si umyte ruky a tvár. Roztok z pokožky vypláchnite, ak sa mu dostane, vypláchnite oči čistou vodou.

Kompatibilita liekov

Lepidocid sa môže kombinovať s chemickými a biologickými látkami. Pokiaľ však nie je známa spoločná reakcia látok, je vhodné pred konečným zmiešaním zmiešať prípravky v malom objeme, aby sa zistila ich kompatibilita. Ak v dôsledku toho dôjde k znateľnej zmene fyzikálnych a chemických vlastností kompozície, objaví sa zrazenina, vločky - nie je možné zmiešať finančné prostriedky.

Čas použiteľnosti a skladovacie podmienky

„Lepidocid“ je dobrý na 1 rok, potom stráca svoje vlastnosti. Koncentrát skladujte v továrenských nádobách so zatvoreným vekom. Podmienky skladovania: teplota - od +5 do +30 ° C, tmavá, suchá, vetraná miestnosť. Vedľa insekticídu je možné ukladať ďalšie agrochémie a hnojivá; nemožno skladovať potraviny, lieky a krmivá pre zvieratá. Po uplynutí doby sporenia sa musí liek zlikvidovať. Hotový roztok sa musí použiť v deň prípravy, takisto sa nemôže dlhšie skladovať.

Analógy

Na použitie v poľnohospodárstve sa používa prípravok s Bacillus thuringiensis var. Kurstaki - „Lepidobakticíd“. V súkromných domácnostiach sa odporúča používať "Lepidocide" v rôznych prípravných formách: prášok a suspenzný koncentrát.

Insekticídny biologický prípravok "Lepidocide" sa môže široko používať na bezpečné ošetrenie mnohých druhov plodín. Pôsobí proti desiatkam druhov škodcov motýľov. S vysokou účinnosťou je úplne bezpečný pre rastliny, užitočný hmyz, zvieratá a ľudí. Pokiaľ ide o účinnosť, je možné ho porovnať s chemickým prípravkom, pretože na zničenie škodcov sú potrebné iba 1 alebo 2 postreky.