Rada

Návod na použitie lieku Corado zo zemiakového chrobáka Colorado

Návod na použitie lieku Corado zo zemiakového chrobáka Colorado


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V boji proti chrobákom z Colorada používajú záhradníci veľa rôznych prostriedkov. Pre dobrú úrodu je veľmi dôležité zvoliť a použiť ten najlepší produkt, preto si dnes povieme, ako chovať Corado z chrobáka zemiakového v Colorade, o aký druh drogy ide a ako s ním pracovať.

Vlastnosti produktu

Hlavnou zložkou v zložení lieku je imidakloprid, ktorý ničí škodcov. Colorado tiež pozostáva z avermektínového komplexu extrahovaného z húb nachádzajúcich sa v pôde.

Látku nájdete v špeciálnych obchodoch v ampulkách alebo fľašiach s objemom 1–20 ml. Vďaka obrovskej koncentrácii jedu Colorado nepríjemne voní a je veľmi škodlivé pre ľudské zdravie. Pri jeho aplikácii nezabudnite na základné bezpečnostné pravidlá.

Parazitický hmyz si na tento liek nezvykne, takže ho možno použiť nekonečne veľa krát v tej istej záhrade, podľa odporúčaní výrobcu je však lepšie prejsť na iný liek po 3-násobnom použití Colorada v konkrétnej oblasti .

Náprava z Colorada rýchlo pôsobí proti škodcom, je schopná pôsobiť 3 spôsobmi, čo výrazne zvyšuje jeho účinnosť. Prostriedky:

 1. Ničí dospelý hmyz.
 2. Zabíja larvy.
 3. Zabraňuje plnému množeniu vajec.

Droga vám umožňuje zbaviť sa množstva škodcov a zostáva rovnako účinná za všetkých poveternostných podmienok.

Môžu sa týmto prípravkom postriekať zemiaky? Colorado ovplyvňuje nervový systém chrobákov z Colorada, čím otrávený chrobák stráca schopnosť ublížiť a potom do 2 až 3 dní úplne uhynie. Dôrazne sa neodporúča kombinovať výrobok s inými liekmi. Tvorcovia zabezpečujú, že tento prístup môže významne znížiť účinnosť spracovania zemiakov z zemiakových chrobákov z Colorada.

Ako správne pripraviť riešenie?

Na dosiahnutie maximálneho účinku produktu sa odporúča dôsledne dodržiavať všetky pokyny, ktoré sú s ním spojené, je dôležité správne dávkovanie. Pred prípravou zmesi musíte odhadnúť objem miesta. Jedna ampulka liečiva sa rozpustí v 5 litroch vody. Je žiaduce, aby kvapalina, v ktorej je činidlo zriedené, mala izbovú teplotu. Na konci prípravy roztoku sa do nádoby s postrekovačom naleje zriedené Corado a začne sa spracovanie záhrady.

Upozorňujeme, že prostriedok je veľmi jedovatý a pre človeka nebezpečný. Pred spracovaním rastlín chráňte pokožku a dýchacie cesty. Naposledy musíte záhradu spracovať, keď pred zberom zostávajú 3 týždne.

Ako produkt používať?

Keď je Corado proti zemiakovému chrobákovi Colorado pripravené, môže sa použiť na postrek alebo postrek. Postup spracovania rastlín sa vykonáva skoro ráno alebo večer. To zabráni tomu, aby sa rastliny spálili. Postrek by sa mal vyskytovať rovnomerne a mal by pôsobiť na každý krík, každú vetvičku. Počas kvitnutia rastliny nespracovávajte.

Dôležité! Pokyny pre liek jasne naznačujú, že sa neodporúča používať v kombinácii s inými prostriedkami.

Mimochodom, stojí za zmienku, že droga je dosť ekonomická: jedna ampulka Corada na zemiaky je viac ako dosť na sto štvorcových metrov zemiakov. V prípade potreby je možné vykonať niekoľko ošetrení v jednej sezóne. Počas užívania tejto drogy sa rastliny neboja chrobákov z Coloradu, vošiek a iných škodcov.

Opatrenia

Ako už bolo spomenuté, droga je veľmi toxická, aj keď relatívne bezpečná. V každom prípade je pri spracovaní rastlín lepšie používať ochranné prostriedky, nosiť rukavice a špeciálne upravené oblečenie. Ak sa postrek vykonáva za veterného počasia, sú vhodné ochranné okuliare a maska. Okrem toho existuje niekoľko pravidiel, ktoré sa pri práci s Corado tiež najlepšie dodržiavajú:

 • Roztok sa môže riediť iba v špeciálne pripravenej nádobe. V žiadnom prípade na to nepoužívajte riad, ani domáce potreby.
 • Počas liečby by ste si nemali robiť prestávky na jedlo a fajčenie.
 • Na konci liečby je vhodné si dôkladne umyť ruky, opláchnuť hrdlo a vypláchnuť nos.
 • Ak sa liek náhle dostane do očí alebo nosa, dôkladne ich vyplachujte 10–20 minút tečúcou vodou.
 • Ak sa vám do úst dostane jed Corado, vypite čo najskôr pol litra vody a vyvolajte zvracanie. Ak sa veľké množstvo lieku dostane do ústnej dutiny, mali by ste zavolať sanitku, budete musieť umyť žalúdok.
 • Na konci práce s liekom, pre každý prípad, je vhodné zapiť aktívne uhlie teplou vodou, čo pomôže vyhnúť sa otrave.

Upozorňujeme, že ak sa včelín nachádza vedľa záhrady, kde plánujete používať Corado, nemali by ste produkt používať, pretože včely sú voči takýmto jedom nestabilné. Tiež nemusíte rastliny postriekať týmto prostriedkom ako profylaxiu. Je vhodné ho používať iba v prípade škodcov.

Záver

Corado je vynikajúcim liekom na zemiakového chrobáka z Colorada, ktorý je schopný eliminovať mnoho rôznych škodcov. Skúste sa oboznámiť s našimi pokynmi na jeho prípravu a použitie a venujte osobitnú pozornosť preventívnym opatreniam. Vaša záhrada tak bude chránená pred nešťastím hmyzu, ktorý ničí úrodu.


Pozri si video: J. Danielčáková: Ako správne užívať lieky? (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Fercos

  Ak poviete, že sa mýlite.

 2. Bankole

  I can't take part in the discussion right now - very busy. Very soon, make sure your opinion.

 3. Ordsone

  Je to o niečom inom a myšlienke „udržania“.Napíšte správu