Rada

Návod na použitie a zloženie Nitraginu, miery spotreby hnojív

Návod na použitie a zloženie Nitraginu, miery spotreby hnojívWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ekologické poľnohospodárstvo si získava čoraz viac priaznivcov a obdivovateľov. Biohnojivá sa používajú na zlepšenie zdravia pôdy a zvýšenie úrody. Liek „Nitragin“ sa používa na predsejbovú úpravu strukovín. Práve užitočné baktérie obsiahnuté v prípravku zvyšujú úrodnosť pôdy, zlepšujú výživu a celkový vývoj rastlín.

Zloženie a forma uvoľňovania bakteriálneho prípravku

"Nitragin" sa vyrába v tekutej forme, balený v nádobách s objemom 2, 3, 4 litre. Produkt je klasifikovaný ako bakteriálne hnojivo, ale neobsahuje štandardné živiny. Aktívne prvky sú pôdne mikroorganizmy, ktoré pri vstupe do pôdy pomáhajú zlepšovať výživu koreňového systému rastlín a zlepšujú biochemické procesy.

Podľa normy obsahuje 1 g produktu uzlové baktérie, ktoré podporujú vývoj lupiny, sóje, arašidov (približne 70 miliónov buniek) a ďalších strukovín (približne 300 miliónov buniek).

Mechanizmus a rozsah pôsobnosti

Bakteriálny prípravok "Nitragin" je hnojivo pre strukoviny. Podstata pôsobenia baktérií: prenikanie do koreňových chĺpkov rastlín, bunky vylučujú slizovitú látku, ktorá sa tiahne do akejsi nite. Vďaka týmto infekčným vláknam idú baktérie hlbšie do koreňov a energicky sa množia. V tomto prípade sa na koreňoch vytvárajú špeciálne uzliny. Baktérie sa vyvíjajú v uzlíkoch a viažu atmosférický dusík, čo uľahčuje jeho účinnú asimiláciu rastlinami.

Výhody bakteriálneho hnojiva:

  • podporuje akumuláciu dusíka v zemi;
  • obsah bielkovín v plodine stúpa;
  • dusík je rovnomerne distribuovaný vo všetkých fázach vývoja rastlinnej kultúry;
  • zvyšuje sa úroda strukovín.

Hlavnou výhodou je, že bakteriálne hnojivá sú ekologickou alternatívou k doplnkom minerálneho dusíka.

Pokyny na aplikáciu hnojiva

Pri použití a príprave pracovného roztoku biologického produktu je dôležité dodržiavať odporúčania výrobcu:

  • požadovaná časť produktu sa zriedi malým množstvom vody pri izbovej teplote;
  • nádrž na postrekovanie je naplnená do tretiny vodou a za stáleho miešania sa naleje roztok hnojiva;
  • nádoba je úplne naplnená vodou.

Malé množstvá semien je možné nastriekať ručným miešaním. Významné množstvo osiva je vhodné spracovať v špeciálnych strojoch na morenie osiva. Pracovné riešenie sa odporúča pripraviť priamo v deň sejby alebo deň predtým (najneskôr však deň pred sejbou).

Opatrenia

Ak používate „Nitragin“, zabráňte slnečnému žiareniu vniknúť do biologického produktu, inokula. Preto sa odporúča semená spracovávať v interiéri alebo exteriéri. Počas prepravy je vhodné osivo zakryť plachtou.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Biologické hnojivá sú neškodné pre ľudí, zvieratá a hmyz. Pri príprave pracovného roztoku a manipulácii s osivom sa však odporúča použiť štandardné ochranné opatrenia. Noste osobné ochranné prostriedky (respirátor, ochranné okuliare, rukavice, ochranný odev).

Pravidlá ukladania

Na skladovanie bakteriálnych hnojív musíte prideliť suchú, dobre vetranú miestnosť. Odporúčaný teplotný rozsah: od 1 ° C do 10 ° C, zmrazenie a rozmrazenie hnojiva nie je povolené. Biologický produkt tiež stráca svoje užitočné vlastnosti pri teplotách vzduchu nad 30 ° C.

Skladovanie lieku „Nitragin“ v miestnosti s prchavými pesticídmi (formalín alebo iné) nie je povolené. Užitočné vlastnosti "Nitragin" sú zachované 9 mesiacov od dátumu výroby.

Existujú nejaké analógy?

Výrobcovia biohnojív vyrábajú širokú škálu prípravkov určených na spracovanie semenného materiálu strukovín. Nasledujúce nástroje sú populárne:

  • "Rizofos" - slúži ako vynikajúca náhrada dusíkatých a fosforových minerálnych hnojív, prispieva k zásobovaniu strukovín fosforom a dusíkom;
  • "Rizotorfín" sa vyrába na báze sterilnej rašeliny. Rastliny si zachovávajú schopnosť získavať dusík zo vzduchu počas celého vegetačného obdobia vďaka ošetreniu semien pred sejbou.

Predsejbové ošetrenie semien sa môže uskutočniť bakteriálnymi hnojivami; tiež lieky sa priamo aplikujú na zem. Účinnosť výrobkov sa spravidla zvyšuje, ak sa kombinujú s organickými hnojivami alebo minerálnymi doplnkami.

Použitie biohnojív vám umožňuje zber bio zeleniny z miesta. Vďaka pravidelnému používaniu prípravkov obsahujúcich pôdne mikroorganizmy je možné liečiť a obnovovať aj chudobné pôdy.


Pozri si video: Landwirtschafts Simulator 2013 - Jarné rozmetanie umelého hnojiva (August 2022).